Sayfa 572/601 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 4,569 - 4,576 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Yine bişeyler oluyor, bakalım altından ne çıkacak?

2. Elimdeki parayla enerji hissesi almaya karar vermiştim. Araştırdım ve bir miktar HUNER aldım. İçimden "Bist30'da olan bir enerji şirketinin de hissesini alayım sağlam olsun" dedim ve bir kısmı ile de AKSEN aldım.

HUNER %15 arttı, AKSEN ise düşüp duruyor. Enerji hisseleri 2 gündür en az %7 arttı ama AKSEN yerlerde sürünüyor. Birileri birşeyler yapıyor.

Paniğe gerek yok. Enerji sektörü sağlam. 40'ın altına inmeden geri dönecek bence.

3. Yeni yatırımımız büyün ortaklara hayırlı olsun. Gerçekten çok niş bir alana güçlü bir oyuncu olarak giriyoruz.
     Alıntı Originally Posted by Baturalpi Yazıyı Oku
    Bist 30 hayırlı olsun. 1.65-1.75 arası kar bekliyorum. 1.5 üstü her türlü iyidir. Yurtiçinde marjlar güzelleşti, yurtdışı planlandığı gibi gidiyor. Son iki ay borsa performansı tatmin etmese de şirket daha çok üretiyor, daha çok satıyor. Gerçi üretmeden de parasını alıyor Vel hasıl şirketimiz de bir sorun yok, işler yolunda. Piyasa fiyatlamasının can sıktığı zamanlarda fiyata değil şirkete odaklanmak hayat kurtarır. Beni en çok heyecanlandıran şirketin enerji depolama alanına ilgi duyması, bunu gündeminde tutması. Şuan için somut bir gelişme yok ama ben yakın zamanda ilgili alanda somut adımlar bekliyor olacağım.

4. İki gündür Deniz Yatırım hissenin anasını ağlattı, sürekli satışa yığıyor. Bu kadar malı nereden buluyor

Alıntı Originally Posted by PLANNER Yazıyı Oku
    Bilgilendirme için teşekkürler sn. Cido,

Ben enerji depolama tarafında çok geç kalmadan şirketin aksiyon almasını ve yatırım açıklamasını tercih ederim şahsen. Elektrikli araçların ülkemizde de artarak yaygınlaşacağı ve bu sebeple şarj yerlerinde özellikle şehir dışındaki ücra yerlerde bu tarz teknolojik ihtiyaçların büyük oranda artacağını düşünüyorum.

Ki bu tarz bir teknolojik koz elde etmemiz durumunda ihracat bacağı da şirketin globalleşmesine major artı değer katacaktır.

Selamlar,
    Ve beklenen haber gelir

6. Kontrolmatik elektrik depolama işine girince büyük olay oluyor.
    Bizim şirket aynı işe sessiz sedasız giriyor.
    Demek ki neymiş, reklam ve pazarlama hisse fiyatı açısından çok önemli. Bazı şirketler sosyal medyada çok iyi pazarlanıyor.
    YTD

7. 13 ayrı müstakil elektrik depolama tesisi habere tepkisi çok sınırlı oldu. Burada dikkat çeken husus sektörde başka bir şirket böyle bir habere o an tavan çeker gerisi de gelirdi. Ama bizde şu an her şeyi görmezden geliyor. Bence çok daha güzel tepkiler verecektir, geleceği biraz beklemek gerekiyor.

8. Yeni haber neden beklenen ilgiyi göremedi anlayamadim bende. Acaba 30 dan 40 lara gelmesinin nedeni bu muydu

Ya da yeni yatirim piyasa degerine gore küçük mu kaldı diye düşünürken Kontrolmatik in 1000 mw lik yatiriminin %10 luk kismi icin is portföyun 21 mln usd ve dolayısıyla tamami icin 210 mln usd degerleme yaptini hatirladim.

Bu verilere göre Aksen in yeni yatirimi 400 mln usd civari ve gayet büyük bir yatirim diyebiliriz. Aksen bu yatirimin bir kismini kendi imkanlari ile yaparsa daha ucuza maledebilir.

Bence büyük bir yatirim. Mevcut piyasa degerinin %14 ü büyüklüğünde ve verimli bir yatırım.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 572/601 İlkİlk ... 72472522562570571572573574582 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •