Sayfa 575/601 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 4,593 - 4,600 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Gana haberi de geldi,yenilenebilir enerji, avrupasantrali, enerji depolama vs.... Gerçekten insana hayal ettiriyor bu şirket...

2.  Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    Gana haberi de geldi,yenilenebilir enerji, avrupasantrali, enerji depolama vs.... Gerçekten insana hayal ettiriyor bu şirket...
    Bence bu kadar olumlu habere gereken tepkiyi veremiyor.

3. Bugün keriz silkeleme yaptılar bana göre. Birincisi, düşüş var ama hacim çoook düşük. İkincisi hissenin 2 gündür MFI indikatörü yükselişte yani hisseye para girişi var. Hem para girişi olması, hem çok düşük hacimle düşüş yaşaması keriz silkeleme yapıldığını düşündürüyor bana. YTD.

4.  Alıntı Originally Posted by mberk Yazıyı Oku
    Bence bu kadar olumlu habere gereken tepkiyi veremiyor.
    Gana anlaşmasının kapasite artışı gelmeden uzun vadeli olarak revize edilmesi, Aksen için uzun vadede olumlu ama gelecek yılın ciro ve favök beklentileri için olumsuz olabilir. Ne kadar olumsuz olduğu genele açıklanmaz ama aracı kurum analistlerine çıtlatabilirler. Aracı kurumlar da genelde olduğu gibi önce özel müşterileri ile sonra genel kitle ile bu bilgiyi paylaşır.

5. AksenMFI.jpg

Alttaki turuncu çizgi para akış indeksi. Son 3,4 gündür hisseye para girişi var ve artarak devam ediyor.

Hem hisseye para girişi, hem hissede düşüş durumu çok uzun sürebilecek bir şey değil. Bir de son 2 günlük düşüşler son derece hacimsiz. Sabırlı olmak gerekiyor.

6. Putin: Türkiye'de hızlıca bir gaz merkezi kurabiliriz…

Alıntı Originally Posted by PLANNER Yazıyı Oku
    19.10.22 tarihiydi yukarıdaki notu yazdığımda, çok geçmeden enerji depolama ile ilgili kap haberi geldi...

Şimdi bu enerji depolama haberini destekleyen bir de yenilenebilir enerji yatırım haberi gelse müthiş olmaz mı?

Umarım yakın vadede yeni gelişmeler duymaya devam ederiz,

Fiyat afyondur, biz şirketin faaliyetlerine odaklanalım bence... Gerisini zaten fiyatlayacaktır zamanla...

Selamlar, saygılar.
    Selamlar herkese,

Daha önce forumda yazdıklarımı takip eden arkadaşlar belki hatırlarlar, enerji depolama işinin genel konjonktürde gelecek için oldukça önemli olduğunu ve şirketin bu kanalda yatırım geliştirmesinin çok fayda sağlayacağını paylaşmıştım. Naçizane yatırımcı görüşü olarak.

Yine daha önce de belirttiğim gibi Yenilenebilir Enerji ile Enerji Depolama Yatırımı desteklenirse müthiş olabilir diye fikir beyan etmiştim burada.

Yanılmıyorsam 25.10.22 tarihinde ise Enerji Depolama Yatırımı ile ilgili şirket bilgi paylaşmış idi.

Dün 31.10.22 tarihinde EPDK Başkanı Yılmaz tarafından yeni düzenleme bilgisi paylaşıldı ve enerji depolama tesislerine yönelik yapılan düzenlemenin, yenilenebilir enerjide çığır açacağını iletti. Bizimle ne alakası var diyebilirsiniz belki ancak düzenleme okuduğum kadarıyla şu şekilde.

-EPDK'nin, Elektrik Piyasası Kanunu çerçevesinde depolamalı elektrik üretim mevzuatına ilişkin onayladığı değişikliklere göre, depolama tesisi kurmayı taahhüt eden yatırımcılar kuracakları depolama kapasitesi kadar rüzgar ve güneş enerjisi santrali kurmak için Türkiye Elektrik İletim AŞ tarafından herhangi bir yarışma yapılmaksızın EPDK'ye ön lisans başvurusunda bulunabilecek.

-Kısmen veya tamamen işletmede bulunan üretim tesislerinden elektrik depolama tesisi kurmayı taahhüt eden lisans sahibi tüzel kişilere, kurmayı taahhüt ettikleri depolama tesisinin kurulu gücünü aşmayacak şekilde rüzgar ve güneşe dayalı kapasite artışının da önü açıldı.

İlgili haberin linki: https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/ruz...-donem/2725228

AKSA Enerji Üretim tarafından atılan kap bildiriminde ise "Başvurular kapsamında, toplam 1813 MWe yeni kurulu güç depolama kapasitesinin oluşturulması planlanmaktadır. Sürdürülebilir yüksek büyüme ve yenilenebilir enerji teknolojilerine daha fazla yatırım yapma hedefimiz doğrultusunda attığımız bu adım sayesinde portföyümüzü çeşitlendirmeye devam etmekteyiz." bilgisi paylaşıldı.

Gelişmeleri heyecanla bekliyoruz bakalım,

Selamlar, saygılar,

Sayfa 575/601 İlkİlk ... 75475525565573574575576577585 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •