Sayfa 65/601 İlkİlk ... 1555636465666775115165565 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 513 - 520 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Eyvallah Hocam hep beraber kazanalım inşallah, Ayen tavan oldu maşallah, devamı da gelir umarım. Hiç birşey tesadüf değildir borsada;) Allah bereket versin.
    Saygılar benden.
     Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Eyvallah üstadım. Bu arada ben AKSEN & AYEN arbitrajı yapmadım, AYEN'de gelmesini beklediğim bir haber var, o haberi bekliyorum. Beklerken de tesadüf eseri kazandık işte. Umarım siz benden daha çok kazanırsınız. Saygıyla.
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. bugun net olarak anladım ki bu kağıt insanı deli eder , ve artık yeterince derdim olduğu için kağıtla vedalaştım öyle %30 % 40 kar kazanma derdinde değildim ..ama diğer kağıtlara baktıkca sinir oldum ve yeter dedim ... burada kalanlara herkese sabır versin ...
    burada kalanlar için şunu belirteyim mevlana sabrınız varsa kalın ...

3. Teşekkürler, aksen adamı sofu eder dediğin gibi Hocam.
    105 endeksteki fiyatta hala hem Aralık hem Ocak aylarında hem endeksin hem de tüm enerji firmalarının gerisinde kaldı performansı. Yay iyice gerildi hedefi ya 12'den vuracağız, ya da ok elimizde patlayacak.
     Alıntı Originally Posted by laguns Yazıyı Oku
    bugun net olarak anladım ki bu kağıt insanı deli eder , ve artık yeterince derdim olduğu için kağıtla vedalaştım öyle %30 % 40 kar kazanma derdinde değildim ..ama diğer kağıtlara baktıkca sinir oldum ve yeter dedim ... burada kalanlara herkese sabır versin ...
    burada kalanlar için şunu belirteyim mevlana sabrınız varsa kalın ...

4. Kağıdı canlı izliyorum.felaket bir baskı var.bakalim ne olucak.tek kademe yükselmesine izin vermiyorlar.

Koparsa, soluğu 8 lirada alır. Bu benim tahminim(arzum) tabi.
    Umarım bilanço öncesi daha aşağı salar da, sattığım lotları yeniden alma imkanı sağlar.
    Enerji şirketleri içinde en beğendiğim diyebilirim. Enjsa hariç diğerlerinin ciddi kar yazabileceği konusunda hala şüpheliyim.
    "Ya bir yol bulacağız ya da bir yol açacağız"

6.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Tacirler, yatırım fonlarındaki malı çıkıyor çok muhtemelen. Sadece TKF'de 1.5 milyon lot vardı ve son 2 gündür tahtada tek net satıcı var: Tacirler..

https://www.kap.org.tr/tr/fon-bilgil...nedi-yogun-fon
    Hemen düzeltelim, TKF'deki mallar duruyor. 1,5 milyon lot.

Biraz gerilerse ben de alıcıyım dostlarım.

7. selamlar, kısaca değinip geçecem,ayen'le mukayese edilmesi normal değil bence, alka bakın 3 aydır süründürdü başındaki, bı tavan birde% 10 çekti bugün, unutmayın aldığınız her lot sayılıyor , kazandığızda çıkarken kademe eksik çıkın ,aktif verin 1 liralık kağıtta bile yapıyorlar , bu kağıda yeni girdim umarım sabrın sonu selamet olur , hayırlı vakitler

8.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Sabah yazdığımız Goldman (Rockefeller) meselesinden nasıl bir hikaye çıkar derseniz, iki ihtimal var. Bunlardan ilki Afrika açılımlarına verilen desteğin hızlanarak devam etmesi, ki bunu sıklıkla yazdık burada ve şirketten yapılan açıklamalar bu yönde "ivmeli" gelişmeler olduğunu teyit ediyor. Diğeri de o malum rehin durumda olan hisselerin kağıttaki volatiliteyi artırma adına bir şekilde piyasaya sokulması yani hareketli hale getirilmesi için yine bu kuruluşlarla bir şekilde bir anlaşma yapılması.

Şimdilik bu 2 ncisine orta vadeli ve bir o kadar temkinli bakmak lazım çünkü Erdoğan her ne kadar Trump aracılığıyla bu gruba yaklaşmaya zorlanmaktaysa da dik bir lider. Şartları belli ve FETÖ elebaşını almadan kolay kolay yanaşmak istemeyecektir, ki ayrılırken yaptığı açıklamalar da bu minvaldeydi. Ne yapacağı belli olmaz ve böyle bir süreçte AKSEN yöneticilerinin bu türden aleni, direkt temas içerecek bir adım atacaklarını düşünmek yanlış olur. Şöyle yapabilirler belki, Gana operasyonu için kullanılan Abu Dhabi kliği devreye sokulabilir. Afrika açılımı da aynı klik üzerinden yürütülüyor zaten. Yalnız, bu görüşmeden bahsettiğim grupla ilgili ciddi bir yakınlaşma emaresi görürsek bu kağıdı kimse tutamaz. "Buradan ciddi bir hikaye çıkma ihtimali var gibi duruyor." dediğim de buydu işte.
    Hisselerin Goldman'dan alınıp İŞ'e rehin edilmesi ile ilgili süreç Erdoğan'ın "Atatürk hisseleri" çıkışıyla eş zamanlı. Cemil bey, Erdoğan'ın yakın arkadaşı. Hatta bir ara lakabı Erdoğan'ın jeneratörcüsü diye çıkmıştı. Bu bilgi bizim için neden önemli onu yazayım dostlarım. Geliri ağırlıkla dolar bazlı şirketlerin düşen faiz ortamında yine dolar bazlı borçlarını TL'ye çevirmek suretiyle orta ve uzun vadede önemli kazanımları olacak. Ki bilanço analizi sırasında kısa vadeli borçlardaki artışın bu türden düşük faizli TL borçlanmaları için yapılmış olabileceği değerlendirmesini de yapmıştık hatırlarsanız.

Yılsonu bilançoları yavaş yavaş şekillenmeye başladı, normalden fazla bir borç ödemesi yapılmaması durumunda net kârlılık rakamlarında beklentiler ne derece karşılanacak hep beraber göreceğiz. Zaten konunun uzmanı arkadaşlar oldukça detaylı bilgilendirmeler yaptılar. Yukarıdaki mesaj önemli ama, dikkatli okuyunuz.

Sayfa 65/601 İlkİlk ... 1555636465666775115165565 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •