Sayfa 96/601 İlkİlk ... 46869495969798106146196596 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 761 - 768 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul-Rize
    Gönderi
    2,117
    Kur belli olsun, bir de Borusandan para gelecek mi netleşsin hesap kitap yapalım.

Sn.Capital1461..

Açıklayabilirmisiniz Borusan.dan neyin parası gelecek.Anlıyamadım. Atlamışım herhalde.Teşekkürler...

2. Toboyu çalıştır aslanım hadi bakalım. Tobo hedefi 4 TL.

https://www.tradingview.com/x/PUgP3WdQ/
    Attached Images Attached Images

3. Hocam, Borusanın enerji şirketine varlık satışı olmuştu 2017 yılında, orada bir kapasite artışı oldu, sözleşme gereği kapasite artışı başladıktan sonra Borusan'ın Aksa Enerjiye 21.6 milyon USD ödemesi gerek. Bu geçmişte muhasebeleşmedi, tahsilat olduğunda muhasebeşecek.
     Alıntı Originally Posted by omerby Yazıyı Oku
    Kur belli olsun, bir de Borusandan para gelecek mi netleşsin hesap kitap yapalım.

Sn.Capital1461..

Açıklayabilirmisiniz Borusan.dan neyin parası gelecek.Anlıyamadım. Atlamışım herhalde.Teşekkürler...
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : Capital1461; 26-03-2020 saat: 15:20.

4. Son 82-92 rallisinde hisse beklediğim tepkiyi yapamadı bunu takibimde olan ve trade ettiğim hisselerin verdiği tepkiye göre söylüyorum. Ama Corona virüsün etkileri Haziran temmuza kadar devam edecek gibi görünüyor. Hisselerin ilk çeyrek bilançoları çok fazla etkilenmese bile özellikle 2. çeyrek bir çok bilanço patates gelecek. Kurun 6-7 aralığında ve faizin 12 altında olduğu her çeyrek Aksa enerjinin f/k sı düşecektir. Şu an f/kısı cazip olan bir çok şirket ise hem ciro hem de kurdan ciddi darbe görecekleri için o f/klar da yalan olacak. O yüzden hissedeki pozisyonum eskisine oranla azalmış olsa da devam ediyor. Bilançoda burada karlılığı Afrika tarafında yapılan capex baskılayabilir, Gana ile anlaşma yenilenmeden makinelerin tekrar fuel oil doğalgaz şeklinde modifiye edilmesini bir yatırımcı olarak yanlış buluyorum. YTD.

5.  Alıntı Originally Posted by Capital1461 Yazıyı Oku
    Son 82-92 rallisinde hisse beklediğim tepkiyi yapamadı bunu takibimde olan ve trade ettiğim hisselerin verdiği tepkiye göre söylüyorum. Ama Corona virüsün etkileri Haziran temmuza kadar devam edecek gibi görünüyor. Hisselerin ilk çeyrek bilançoları çok fazla etkilenmese bile özellikle 2. çeyrek bir çok bilanço patates gelecek. Kurun 6-7 aralığında ve faizin 12 altında olduğu her çeyrek Aksa enerjinin f/k sı düşecektir. Şu an f/kısı cazip olan bir çok şirket ise hem ciro hem de kurdan ciddi darbe görecekleri için o f/klar da yalan olacak. O yüzden hissedeki pozisyonum eskisine oranla azalmış olsa da devam ediyor. Bilançoda burada karlılığı Afrika tarafında yapılan capex baskılayabilir, Gana ile anlaşma yenilenmeden makinelerin tekrar fuel oil doğalgaz şeklinde modifiye edilmesini bir yatırımcı olarak yanlış buluyorum. YTD.

Evlat olsa sevilmez de, fiyat uygun ve potansiyel var diye - ha gitti ha gidecek - bekliyoruz Neredeyse 2 senedir değişken miktarla taşıyorum.
    Bir grup sürekli kademe peşinde sanki; hissede beklentiyi sıcak tutarak dön baba dön modundalar gibi geliyor bana. Hisseyi de, havuç sürekli orada dursun diye yürütmüyorlar diye düşünüyorum. Sağlam bir alıcı gelse çökse şunların malına anca öyle iflah olur hissi veriyor.. Uzun süre takip edenler zaten hep aynı kurumların döndüğünü görüyordur..
    Petkim'le aynı ekipse de hiç şaşırmam, durum(havuç-kademe) benziyor.. Uzun vadeciyim deyip ekran izleyen(uvci ekran izlemez ama) adamı uzun vadeye tövbe ettirir ikisi de..

Geldik, gidiyoruz..
    Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

6. Patron dışında bunu yapacak kimse yok maalesef, o yüzden ipeke asels aksen ekgyo olarak böldüm portföyü. Hakkımızda hayırlısı.
     Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Evlat olsa sevilmez de, fiyat uygun ve potansiyel var diye - ha gitti ha gidecek - bekliyoruz Neredeyse 2 senedir değişken miktarla taşıyorum.
    Bir grup sürekli kademe peşinde sanki; hissede beklentiyi sıcak tutarak dön baba dön modundalar gibi geliyor bana. Hisseyi de, havuç sürekli orada dursun diye yürütmüyorlar diye düşünüyorum. Sağlam bir alıcı gelse çökse şunların malına anca öyle iflah olur hissi veriyor.. Uzun süre takip edenler zaten hep aynı kurumların döndüğünü görüyordur..
    Petkim'le aynı ekipse de hiç şaşırmam, durum(havuç-kademe) benziyor.. Uzun vadeciyim deyip ekran izleyen(uvci ekran izlemez ama) adamı uzun vadeye tövbe ettirir ikisi de..

Geldik, gidiyoruz..

7.  Alıntı Originally Posted by Capital1461 Yazıyı Oku
    Patron dışında bunu yapacak kimse yok maalesef, o yüzden ipeke asels aksen ekgyo olarak böldüm portföyü. Hakkımızda hayırlısı.

Diğerleri güzel de Ekgyo işi bozmuş o portföyde sanki. Bistte bir o bir de Aksen ilallah getirir adama. Bugün ben de biraz mal verdim bakalım. Niyeti 1 haftaya belli olur bizimkinin..

8. Ekgyo uyuz eşeğin önde gideni de defansif hisse işte, ilk çeyrek bilançosu da iyi gelecek bakalım.
     Alıntı Originally Posted by capoupascap Yazıyı Oku
    Diğerleri güzel de Ekgyo işi bozmuş o portföyde sanki. Bistte bir o bir de Aksen ilallah getirir adama. Bugün ben de biraz mal verdim bakalım. Niyeti 1 haftaya belli olur bizimkinin..

Sayfa 96/601 İlkİlk ... 46869495969798106146196596 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •