Sayfa 141/601 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 1,121 - 1,128 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Anlaşıldı karın ağrıları büyük..

COR-L29 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

2.  Alıntı Originally Posted by condansator Yazıyı Oku
    Net Dönem Karı :
    74.390.951

begenmedim.YTD....

bravo:

3. Bilanco begenmeyenler acaba hangi sirkete göre beğenmemiş yazarsa mutlu olurum, gidip o şirketi alalım

4. Bilançoyu ben beğenmedim, net finans giderlerinin net borç artmamışken hele şu düşen faiz ortamında bu kadar artmasını anlayamadım. Kambiyo zararı var ama etkisi sınırlı ve hedge var. Ne oldu da borç sabitken bu kadar finans gideri oldu?
    Son 5 dönemdir döviz kurlarındaki artışa rağmen Afrika'dan gelen ciro maalesef azalmakta. Bu da benim için olumsuz.
    Bilanço ile ilgili olumlu bulduğum tek konu nakit tahsilatında iyileşme var.
    Bilanço kötü değil, ama ben çok iyi bir bilanço bekliyordum. O yüzden benim için hayal kırıklığı oldu.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Şunu da belirteyim gelen bilançolara göre aksen bilançosu tabi ki çok iyi, ancak ben SPK denetimi de olmadığı için bilançoda oynama yapıldığını ve karın budandığını düşünüyorum. Şirket ve denetim firması KPMG bu konuda sabıkalı zaten. Şirket 2020 yılı için yeni yurtdışı planımız yok diyordu bir önceki finansal sunumda 21 Şubat tarihinde idi o sunum.
    Ve geçen hafta Özbekistan haberi geldi, yapılan anlaşmanın tarihi bile yok. Gerçekten çok yazık burada belki 1-2 $ maliyetli hisse tutan yabancı fonlar var Norveç Varlık Fonu gibi.

6.  Alıntı Originally Posted by Capital1461 Yazıyı Oku
    Şunu da belirteyim gelen bilançolara göre aksen bilançosu tabi ki çok iyi, ancak ben SPK denetimi de olmadığı için bilançoda oynama yapıldığını ve karın budandığını düşünüyorum. Şirket ve denetim firması KPMG bu konuda sabıkalı zaten. Şirket 2020 yılı için yeni yurtdışı planımız yok diyordu bir önceki finansal sunumda 21 Şubat tarihinde idi o sunum.
    Ve geçen hafta Özbekistan haberi geldi, yapılan anlaşmanın tarihi bile yok. Gerçekten çok yazık burada belki 1-2 $ maliyetli hisse tutan yabancı fonlar var Norveç Varlık Fonu gibi.

O zaman norveç varlık fonu maliyet düşürecek ��

7.  Alıntı Originally Posted by denizozbilek Yazıyı Oku
    hocam bu kısmı tam anlayamadım. Yani Norveç varlık fonu soyle mi diyecek..."AKSEN sahipleri bize güzel geçirdi, o zaman yatırımlarımızı arttırmamız lazım"

Yabancı fonlar bu mantıkla çalışmıyor diye düşünüyorum ama kısmet.

Hakkımızda hayırlısı

8. Maliyet düşürsün adamlar tabi ama onun için adamların bir ışık görmesi gerek, blok mal satışı gibi, temettü gibi. Şirket global enerji devi olacağını iddia ediyor ama yatırımcısından bilgi saklıyor. Kongo haberini Kongo resmi gazetesinden bulup şirkete göndermeselerdi şirket onu da açıklamayacaktı. Sığındıkları temel argüman rekabet ama böyle olmaz şeffaf olan şirketler de rekabet ediyorlar.
     Alıntı Originally Posted by denizozbilek Yazıyı Oku

Sayfa 141/601 İlkİlk ... 4191131139140141142143151191241 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •