Sayfa 136/601 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 1,081 - 1,088 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Aşağıda 1 hafta ve 1 ay önce paylaşmış olduğum grafikleri hatırlatarak, son duruma dair saatlik TL ve günlük USD bazlı grafikleri paylaşayım. USD grafiğinin şu anki hali teknik olarak; "düşen kırılımı->yataya gidiş->onay için düşene dönüş" durumunda görünüyor. Saatlik TL grafiği de tepeden dönüşte oluşan düşeni kırmış gibi durmakla birlikte kritik seviyede. Buradaki mavi trend de 1 hafta önce paylaştığım orta vadeli grafikte attığım kahverengi yatayla örtüşüyor. Bistte bir çok hissenin uçan balon kıvamında olduğu şu süreçte, bunun iyi haberlerin bile hakkını vermekten imtina etmesi; hala defter değerinden bile işlem görmüyor olması hissede yer alan Operasyon Çocuklarının "artık mamül" olduğunun göstergesi olsa gerek.. Önceki bilançolarda genellikle iyi gelse de 1 hafta süründürüp öyle hareket ettirdiler.
    Tamamen şahsi düşüncelerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir: ısrarla bir taraflarıyla inatlaşsalar da, dolar grafiğinde kırılan bu takoz üzerinde hisse potansiyel deli boğadır. Bilançoda kötü bir sürpriz olur ve tekrardan 4.20-50 altında kapanışlar yapmaya başlarsa yazdıklarım hükümsüzdür ) Hissede yatırımım mevcut olup yazdıklarım beni bağlar, arada alırım - satarım - alttan üstten tekrar alırım )

Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Teknik olarak; kısada oluşmuş düşüş formasyonuna karşılık olumlu bir şeyler görmek isterseniz;
    orta vadeli grafikte, ister fincan ister çanak diyebileceğiniz yapılar mevcut. Örnek olsun diye gösterdim; bunların teknik açıdan devreye girebilmeleri için oraya attığım 2 çizginin üzerinde kapanışlar başlaması lazım. Bir de hissenin geleceği hakkında fikir yürütmeye yardımcı olması açısından tüm tarihini koydum.. Geçmişi de "çukur" )
    Bu grafik haftalık, yani orta uzun vade düşünceye daha müsait.

Alıntı Originally Posted by sonli Yazıyı Oku
    Bunların sabrımızı ne kadar test edecekleri belli değil, ama dolar ve TL bazlı haftalık grafiklerini atıyorum ki teknikten anlamayıp grafik bakmayan uzun vadeci arkadaşlar psikolojik olarak güçlü kalsınlar. Nereden ne zaman döner bilemeyiz!
    Dolar grafiğindeki takoz kırılmadan gerçek çıkışın başlamayacağını düşünüyorum, şu an orada destek çizgisine yakın. Takoza baktığımda daha zamanı var gibi.
    TL grafikte ise ne kadar sınırları zorlayabilecekleri, hangi seviyeleri ağırlıklı kullandıkları görülebilir.
    Şu an 2-4 yıllık ortalamaları 3.20-3.30 arasında.. 1 yıllık ortalama ise 3-3.05 aralığında..
    Paylaşım şahsi düşüncelerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir..

Biçare gönüller! Ne giden son gemidir bu!
    Hicranlı hayatın ne de son matemidir bu.

2. Tahtanın oyuncusu veya sürükleyen. Hangi kurumlar

3. Yazmayacaktım ama duramadım Herşey planlı programlı işliyor analizime göre. Gönderilen haber sonrası patron eliyle hisseyi yönettiklerine de yüzde yüz şekilde emin oldum artık. Tahtaya haberin düşme günü ve zamanı manidar bana göre. Açıklamanın detayına bakarsanız "ertelenmiş" bir açıklama olduğunu göreceksenizdir. Bayram değil seyran değil eniştem beni neden öptü o halde Bu halı altında bekletilen haberin geldiği günün bir gece öncesinde twitterda bakarsanız uzun vadeli değer yatırımcılarının detaylı bir şekilde hisse analizlerini yaptığını ve artık yavaş yavaş da olsa uzun vadeci yatırımcıların dikkatini bu yöne çektiğini göreceksiniz. Amaçları haber göndererek tavan - taban şeklinde yüksek volatil hareketlerle alım niyetinde olanları mümkün olduğunca uzak tutmak.

Bana göre hisse önümüzdeki 2-3 hafta boyunca 4-5 arasında volatil bir seyir izleyecektir, bilançonun sonucuna göre yoluna devam edeceğini düşünüyorum. Kendi adıma sıkıntı yok bu bilanço dönemi beklentimden kötü gelse dahi 2022 hisse başı 2 TL kar görmeden ayrılma niyetinde değilim Ama spek efendi çok yırtıyor kendini ıkınsa da sıkınsa da hedefe gidecektir. Daha önce de yazdım buradan alan adam bile 2-3 sene içersinde çok ciddi karlar yazacaktır. Benim gözümde yeni bir Aselsan doğuyor inşallah.. Ayrıca ellerinin altında buna benzer halı altında bekletilen farklı haberler de olduğunu düşünüyorum. Piyasa durumuna göre salacaklardır.

Şimdilik benden bu kadar. Kalın sağlıcakla arkadaşlar..

4.  Alıntı Originally Posted by capoupascap Yazıyı Oku
    Yazmayacaktım ama duramadım Herşey planlı programlı işliyor analizime göre. Gönderilen haber sonrası patron eliyle hisseyi yönettiklerine de yüzde yüz şekilde emin oldum artık. Tahtaya haberin düşme günü ve zamanı manidar bana göre. Açıklamanın detayına bakarsanız "ertelenmiş" bir açıklama olduğunu göreceksenizdir. Bayram değil seyran değil eniştem beni neden öptü o halde Bu halı altında bekletilen haberin geldiği günün bir gece öncesinde twitterda bakarsanız uzun vadeli değer yatırımcılarının detaylı bir şekilde hisse analizlerini yaptığını ve artık yavaş yavaş da olsa uzun vadeci yatırımcıların dikkatini bu yöne çektiğini göreceksiniz. Amaçları haber göndererek tavan - taban şeklinde yüksek volatil hareketlerle alım niyetinde olanları mümkün olduğunca uzak tutmak.

Bana göre hisse önümüzdeki 2-3 hafta boyunca 4-5 arasında volatil bir seyir izleyecektir, bilançonun sonucuna göre yoluna devam edeceğini düşünüyorum. Kendi adıma sıkıntı yok bu bilanço dönemi beklentimden kötü gelse dahi 2022 hisse başı 2 TL kar görmeden ayrılma niyetinde değilim Ama spek efendi çok yırtıyor kendini ıkınsa da sıkınsa da hedefe gidecektir. Daha önce de yazdım buradan alan adam bile 2-3 sene içersinde çok ciddi karlar yazacaktır. Benim gözümde yeni bir Aselsan doğuyor inşallah.. Ayrıca ellerinin altında buna benzer halı altında bekletilen farklı haberler de olduğunu düşünüyorum. Piyasa durumuna göre salacaklardır.

Şimdilik benden bu kadar. Kalın sağlıcakla arkadaşlar..
    eline sağlık hocam. birebir aynı düşünüyoruz.

5.  Alıntı Originally Posted by Capital1461 Yazıyı Oku
    Sürekli aynı mesajı yazıyorsun, Afrika alacaklar artıyor diye. Son iki bilançoya baktın mı, nakit akışı nasıl değişmiş Afrika'dan? Ciddi tahsilat yapmasına rağmen 23 Nisan ve daha öncesinde de benzer yorumlar yapmışsın, açıklayıcı cevaplar gelmesine rağmen devam ediyorsun ki bu bende iyi niyetli olmadığını düşündürüyor artık. 3-4 tane aynı tarzda yorumun var. Antalya santrali de mevcut kapasitesi ile bir yere taşınmıyor doğalgaz fiyatları ciddi olarak düşecekken ve Doğu Akdeniz Enerji Havzasında Türkiye bu kadar iddialıyken Aksa Enerji oradan vazgeçmez.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O kadar kar ve nakit akışı olmuşsa, son iki yıl veya son bir yıl neden finansal borclarda önemli miktar erime olmamış. Burdan bakınca böyle düşünmek olağan durum.

6.  Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku
    hocam 3.000 tane mesaj yazmıssın şimdiye kadar. Operasyonel nakit akımlarına da bakmayı bilecek kapasitedesin diye düşünüyorum.

Hakkımızda hayırlısı
    Operasyonel olararak kasaya nakit sjışı çok yükselmişse, bilgilendirmeleriniz için telekürler. Buna bağlı olarak son iki yıl ve don bir yıl finansal borclarda hem dolar hem lira bazında ne kadar eksilme olmuş acaba? bu konudada bilgi aktarırsanız daha aydınlanmış oluruz.

7. Bu şirketi 2016 senesi tekfen e çok benzetiyorum 2018 sonuna kadar Bi hiç ama yaptığı yatırımlar ile 2019 yılı bilançolarda meyvesini almaya başlamış 2020 senesi gelişme ile birlikte yükselme başlangıçı olacak gibi bu şirket ile ilgili yatırımım vardır. Bakalım bilanço nasıl gelecek...

8. Sizce hedef ne bilanco tahmin?
    İyi gelirse hedef ne olur?
    Tahtayı hareket li yapanlar hangi kurumlar

Sayfa 136/601 İlkİlk ... 3686126134135136137138146186236 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •