Sayfa 345/601 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 2,753 - 2,760 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku

Valla adamlar zaten iran a dağ gibi borc yapinca bize yöneldiler. Bizle de mutabakat hesaplari 2 ayda halledebildiler. Yani adamlarda halihazırda nakit problemi mevcut zaten. O yüzden ben irak ile ilgili beklentilerin yüksek tutulmamasi gerektigini düşünüyorum. Bu seneki yatirimlar bitene kadar bizi iyi götürür. Ama sonra irak ile ilgili pozitif seyler olursa ekstra olur gibime geliyor. Adamlarin elektriğe ihtiyaçlari cok fazla bu bizim icin guzel ama iran ile olan durum da ortada. Yani uzun sureli bir anlaşma muhtemel ama bu irak in ödemelerine ne kadar sadik kalacagina bağli.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn Neva

Adamların bize yönelmelerinin sebebi İran a olan borçları ile kesinlikle ilgili değil. Trump yönetiminin İran a ambargo politikası sonucu en son İran dan elektrik alımını kesmesini istedi. 6 ay süre falan vermişti. Bu sebeple bize yöneldiler

Ben gecikse dahi Irak ta tahsilatlarda sorun olacağını düşünüyorum. Zira karşı taraf Irak devleti enerji bakanlığı.

Sn neva
    Şirketin bilançolarına hakim olduğunuz için sormak istiyorum; acaba bedelsiz potansiyeli ne kadar? Teşekkür ederim

3. Benim okuduğum haberler TR ye yonelme sebebleri ile alakali olmasa da enerji borclari, ve adamlarin bayagi bir enerji yatirimina ihtiyaclari oldugu icin ve su an daha kolay yolu secip TR den elektrik alma yoluna gittikleri ile ilgili. 150 MW degil 500 bile onlar icin su an ihtiyaclari yaninda devede kulak. Zaten biz butun anlasmalari devletlerle yapiyoruz. Umalim da sizin dediginiz gibi anlasma uzun vadeli ve daha yuksek kapasiteli olsun. Ama benim fıtratım gereği beklentilerimi düşük tutarım ben.
     Alıntı Originally Posted by 4N1K1H Yazıyı Oku
    Sn Neva

Adamların bize yönelmelerinin sebebi İran a olan borçları ile kesinlikle ilgili değil. Trump yönetiminin İran a ambargo politikası sonucu en son İran dan elektrik alımını kesmesini istedi. 6 ay süre falan vermişti. Bu sebeple bize yöneldiler

Ben gecikse dahi Irak ta tahsilatlarda sorun olacağını düşünüyorum. Zira karşı taraf Irak devleti enerji bakanlığı.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

4. Gecmiş ve 2020 kari kabaca 600 desek neredeyse 100% diyebiliriz galiba . Pek takildigim bir konu degil acikcasi.

Benim takildiklarim;
    1 - Bu sene Gana daki santral yatirimi da bitince yeni anlaşma
    2 - Yenilenebilir enerji yatırımı( yabanci fonlarin dikkatini çekmek lazim)
    3 - Yatirimi bu sene olmayacak olsa bile yeni bir santral anlaşmasi.(150-200MW) yeter .

İrak konusu da benim acimdan her zaman bonus olur.

Öyle gözküyorki bu iştahli yatirim beklentisi 2-3 sene bitmeyecek .
    Sn neva
    Şirketin bilançolarına hakim olduğunuz için sormak istiyorum; acaba bedelsiz potansiyeli ne kadar? Teşekkür ederim
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

5. Merhaba,

Bloga #AKSEN 2020/12 dönemi bilanço analizi ve grafikleri yükledim. Faydalı olması dileğiyle.

Link: https://mutesebbist100.blogspot.com/...e-analizi.html

Saygılar
    Twitter hesabımdan da takip edebilirsiniz.

Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Gecmiş ve 2020 kari kabaca 600 desek neredeyse 100% diyebiliriz galiba . Pek takildigim bir konu degil acikcasi.

Benim takildiklarim;
    1 - Bu sene Gana daki santral yatirimi da bitince yeni anlaşma
    2 - Yenilenebilir enerji yatırımı( yabanci fonlarin dikkatini çekmek lazim)
    3 - Yatirimi bu sene olmayacak olsa bile yeni bir santral anlaşmasi.(150-200MW) yeter .

İrak konusu da benim acimdan her zaman bonus olur.

Öyle gözküyorki bu iştahli yatirim beklentisi 2-3 sene bitmeyecek .

Temettü yok, bir bedelsiz fena mı olur. Siz takılmadığınız bir konu ama piyasa bedelsizi çok sever. Sasa da haberi gelmeden neler yaptılar.

Ben bir aksen yatırımcısı olarak şirkete neden bedelsiz sermaye arttırımı yapılmadığını, yapmayı düşünüp düşünmediklerini sordum.

7. Küçük yatırımcılardan biri geçen sene genel kuruldada bahsetmişti en azından bir bedelsiz verseniz diye. fakat bence bedelsiz yerine daş gibi nakit temettü verse ne güzel olur ama hem borç ödüyoruz hemde yatırım yapıyoruz biraz zor gibi.
    Temettü yok, bir bedelsiz fena mı olur. Siz takılmadığınız bir konu ama piyasa bedelsizi çok sever. Sasa da haberi gelmeden neler yaptılar.

Ben bir aksen yatırımcısı olarak şirkete neden bedelsiz sermaye arttırımı yapılmadığını, yapmayı düşünüp düşünmediklerini sordum.

Alıntı Originally Posted by kerkenez Yazıyı Oku
    Küçük yatırımcılardan biri geçen sene genel kuruldada bahsetmişti en azından bir bedelsiz verseniz diye. fakat bence bedelsiz yerine daş gibi nakit temettü verse ne güzel olur ama hem borç ödüyoruz hemde yatırım yapıyoruz biraz zor gibi.
    Sasa da, hektaş ta hem temettü hem bedelsiz veriyorlar. Yatırımları öyle böyle değil

Yani demem o ki, isteseler, yatırımcı dostu olsalar, verebilirler. Bunun için baskı yapmak lazım.

Bu senede genel kurul da büyük yatırımcı 😂olarak bende bahsedeyim

Sayfa 345/601 İlkİlk ... 245295335343344345346347355395445 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •