Sayfa 533/601 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 4,257 - 4,264 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Şimdi dönüp bakıyorum. Diğer hisselerinde de güzel çıkışlar yakalamış olsam bile keşke tek hissem AKSEN olsaymış diyorum.
    2 Sene önce portföyümü komple AKSEN yapıp kenara çekilseymişim portföyüm şimdiki halinin yüzde 80 üzerinde olacakmış.
    Selamlar.

Evet tek hisse Aksen devam etseniz karınız daha yüksek olurdu.

Ama insan bilemiyor. Bu yüzden riski bölüp çok hisse devam etmek gece daha rahat uyutuyor.

Sent from my LM-G710 using Tapatalk

2. Karanlıktan tavan çıktık, 1 milyon 214 bin 800 adet bekleyen var, bir haber mi gelecek acaba..

3. Ak Yatırım eşleşmede fena daldı hisseye.

4.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Karanlıktan tavan çıktık, 1 milyon 214 bin 800 adet bekleyen var, bir haber mi gelecek acaba..
    haber sonrasi tavan daha makbul. obur turlusu kusku uyandirir, mide bulandirir.

kendi adima beklemeye devam.. daha temettu alacagiz..

Ay sonu güncellemesi

SNE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ben insanlığın basit temel taşıyım.
    beni yıkan kendi saltanatını yıkar.(şahanşahna)

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Aksen her düştüğünde korkmadan alırım. Fakat artık geçen seneki kadar marj bırakmıyor, sağlam gidiyor. Geçen yıl 14.50 görüp 12 altına geldiği bile olmuştu. Fakat son zamanlarda bu marjı göremiyoruz. Neden acaba?

Aksen son 6-7 yıldır stratejisini yurt dışında büyüme ve borçlarını dolar bazında küçültme üzerine kurdu.
    Hedefler doğrultusunda çok başarılı da oldu.
    Yaptığı anlaşmalar USD bazında ve doğalgaz temini ilgili devletler tarafından karşılanıyor. Yani doğalgaz fiyatları ne kadar yükselirse yükselsin yurt dışı santrallerde AKSEN maliyetlerine yansımıyor. Sadece üretip parasını tahsil ediyor.
    Özbekistan santralleri de aynı şekilde.

Dolar ne kadar yükselirse yurt dışı kâr da o kadar yüksek olur.

3 Seneye yaklaştı artık, en doğru yatırımım oldu.
    AKSEN i tutabilene aşk olsun.

Teşekkürler Aksen.
    Daha doğrusu Teşekkürler Kazancı Holding ortakları.
    Dürüst çalışkan insanlar.
    Belki kendileri de ilk yıllarda hata yaptılar. Ancak 7-8 yıldır yaptıkları strateji değişikliği şirketi bu noktalara getirdi.
    Ben kendi adıma şükranlarımı sunuyorum kendilerine.

7.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Güzel bir hafta kapanışı.
    Aksen nadir olarak yüzde 4-5 artıda kapatır.
    Genelde yüzde 2 ileri yüzde 1 geri vs sanki duruyor sanırsınız ama bir bakmışsınız epey yol almış.

AKSEN 2 yıldır portföyümde minumum yüzde 25 e düşmek kaydı ile sürekli oldu. Bazen yüzde 50-60 a kadar çıktığım da oldu ama hiç yüzde 25 in altına düşmedim.

Şimdi dönüp bakıyorum. Diğer hisselerinde de güzel çıkışlar yakalamış olsam bile keşke tek hissem AKSEN olsaymış diyorum.
    2 Sene önce portföyümü komple AKSEN yapıp kenara çekilseymişim portföyüm şimdiki halinin yüzde 80 üzerinde olacakmış.
    Benim de neredeyse 2.5 yıl oldu... Ben de zaman zaman diyorum ki sadece portföyümün %50 bile AKSEN olsaymış bir hayli ihya olurduk diyorum. Ama risk dağılımı açısından böyle bir karar aldığım için de çok da pişmanlık duymuyorum. Hakkımızda hayırlısı artık...
    Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

8.  Alıntı Originally Posted by oscar77 Yazıyı Oku

Öncelikle 89 cent üzerinde tutunma şartı ile, sırasıyla 1.40 / 2 dolar kişisel hedeflerim...

Özellikle yılın ilk yarısı için 1.40 rakamının çok da sürpriz olmayacağı kanaatindeyim..
    Beklentim dahilinde, yılın ilk yarısı itibariyle dolar bazındaki rakamlara geldik... Bundan sonrasında tahta, kısa ve orta vade de, aşağı-yukarı sert hareketlere gebe olmakla beraber, uzun vade de oluşacak beklentilere göre hala ucuz diyebilirim...

Bir hisse ucuzsa almaya başlarım, ama ucuz bir hissenin hemen yükselmeye başlamayacağını da bilirim.

Sayfa 533/601 İlkİlk ... 33433483523531532533534535543583 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •