Sayfa 576/601 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 4,601 - 4,608 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. ...aşk-sen...

2. 3.Ç bilançoları SASA ve HEKTS gibi hisselerden para çıkış olacağını gösteriyor. Bu paraların gideceği en yakın yer olarak başta enerji, ulaştırma ve gıda hisseleri olacağını düşünüyorum.

3. bilanço için çalışma yapan arkadaşlar var mı acaba? bizimle de paylaşırlarsa seviniriz. yurtiçinde üretim miktarları 2.çeyreğe göre çok az artmış, ptf miktarları yükseldiği için biraz da ordan gelir. özbekistan tam kapasite çalışır, dolar yatay kaldığı için çok bir beklentim yok... benim kişisel tahminim 1500-1600 arası gelir..

Selamlar,

3. çeyrek finansalları için detaylı bir çalışma yapmamakla birlikte, aşağıda paylaştığım EPİAŞ ptf grafiklerini ay sonlarında kontrol ediyorum. Gerçi Aksa Enerji de ikili anlaşmalarda mevcut ancak o kadar detay hesaplama yapamıyoruz.

Çeyreksel ortalamada artış yaklaşık en kötü %20 grafiklerden görünüyor. Açıkcası ben kendi sallama hesabımda 2Q22 üzerine bu artışı ilave edip, bir de Özbekistan'dan daha verimli bir katkı sağlanacağını tahmin ediyorum. 1600-1700 arası beklenti içerisindeyim. Bir de üzeri gelirse benim yıl sonu beklentim için fevkaladenin fevki olur.

Şahsen bir mühendis olarak, yaptığım hesap tamamen sallamadır. (Ciddiye alınmamalı...) Kendi öngörülerim için oluşturulmuştur, yanlış olması kuvvetle muhtemeldir.

2. Çeyrek PTF grafiği: https://seffaflik.epias.com.tr/trans...gop/ptf.xhtml#

3. Çeyrek PTF grafiği: https://seffaflik.epias.com.tr/trans.../gop/ptf.xhtml

Alıntı Originally Posted by PLANNER Yazıyı Oku
    Selamlar,

3. çeyrek finansalları için detaylı bir çalışma yapmamakla birlikte, aşağıda paylaştığım EPİAŞ ptf grafiklerini ay sonlarında kontrol ediyorum. Gerçi Aksa Enerji de ikili anlaşmalarda mevcut ancak o kadar detay hesaplama yapamıyoruz.

Çeyreksel ortalamada artış yaklaşık en kötü %20 grafiklerden görünüyor. Açıkcası ben kendi sallama hesabımda 2Q22 üzerine bu artışı ilave edip, bir de Özbekistan'dan daha verimli bir katkı sağlanacağını tahmin ediyorum. 1600-1700 arası beklenti içerisindeyim. Bir de üzeri gelirse benim yıl sonu beklentim için fevkaladenin fevki olur.

Şahsen bir mühendis olarak, yaptığım hesap tamamen sallamadır. (Ciddiye alınmamalı...) Kendi öngörülerim için oluşturulmuştur, yanlış olması kuvvetle muhtemeldir.

2. Çeyrek PTF grafiği: https://seffaflik.epias.com.tr/trans...gop/ptf.xhtml#

3. Çeyrek PTF grafiği: https://seffaflik.epias.com.tr/trans.../gop/ptf.xhtml
    Bu arada yukarıda verdiğim linklerdeki belirlediğim tarih aralıkları patlamış. Merak eden arkadaşlar için tarihleri çeyrek başlangıç bitişlerine göre ayarlamak gerekecektir.

Selamlar, saygılar,

6. Dolar yatay fakat bir önceki çeyreğe göre %11 gibi galiba değerli birde yine bir önceki çeyreğe göre ortalama döviz kuru arttığı için bilanço hesabında döviz konusunda fayda görürüz diye düşündüm.
     Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    bilanço için çalışma yapan arkadaşlar var mı acaba? bizimle de paylaşırlarsa seviniriz. yurtiçinde üretim miktarları 2.çeyreğe göre çok az artmış, ptf miktarları yükseldiği için biraz da ordan gelir. özbekistan tam kapasite çalışır, dolar yatay kaldığı için çok bir beklentim yok... benim kişisel tahminim 1500-1600 arası gelir..

7.  Alıntı Originally Posted by kerkenez Yazıyı Oku
    Dolar yatay fakat bir önceki çeyreğe göre %11 gibi galiba değerli birde yine bir önceki çeyreğe göre ortalama döviz kuru arttığı için bilanço hesabında döviz konusunda fayda görürüz diye düşündüm.
    hocam dolar %11 lik değer artışı, özbekistan katkısı falan bize uçan kaçan bir bilanço oluşturmaz diye düşündüm. ayrıca fintablestan aksenin santrallerinin üretimini gösteren paylaşımı var, ordan yola çıkarsak bile bize çok ekstra bir bilanço gelmez diye düşünürüm. açıkçası 2 ve üzeri beni mutlu eder ama temkinli davranarak 1600 civarı bişey de bana yeter diyorum...bakalım artık hayırlısı...

8. Bu çeyrek ve önümüzdeki çeyrek 1600 benim içinde yeterli çok aç gözlü olmamak iyi. Oluşacak hbk 4.50 üzerine çıkarki dört işlemle hesap yapan için bile güzel değwrlemeler çıkar. Birkaç sene önce 0.25 hbk gördüğümüz zamanlardan 5 lira hbk bekler olduk...
     Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    hocam dolar %11 lik değer artışı, özbekistan katkısı falan bize uçan kaçan bir bilanço oluşturmaz diye düşündüm. ayrıca fintablestan aksenin santrallerinin üretimini gösteren paylaşımı var, ordan yola çıkarsak bile bize çok ekstra bir bilanço gelmez diye düşünürüm. açıkçası 2 ve üzeri beni mutlu eder ama temkinli davranarak 1600 civarı bişey de bana yeter diyorum...bakalım artık hayırlısı...

Sayfa 576/601 İlkİlk ... 76476526566574575576577578586 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •