Sayfa 591/601 İlkİlk ... 91491541581589590591592593 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 4,721 - 4,728 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. hissede performans çok düştü... enerji hisselerinin tadı tuzu yok şu sıralar
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

2. Haydi gelin biraz karsilikli gorus alisverisinde bulunalim.

Putinin aciklamalari Rusya Ukrayna savasi!ile alakali Rusyadan barisma sinyalleri mi geliyor acaba dedirtti. Twitter da da bu ihtimalin yaklastigini soyleyen kisiler (borsacilar) mevcut.

Bunun sirketimize olasi etkilerini sirketimize sormamizin yarari olabilir. Ben FAVOKun cogunun geldigi yurtdisi santrallerinde doviz garantili satis yapilmasindan dolayi cok bir etki beklemiyorum. Ancak yurticinde enerji fiyatlari gerileyebilir. Bu gerileme bolu ve ihaleyle alinan gunes santrallerinin kurulumundan sonra telafi edilebilir. Peki, dolar/tl kuru ne olacak? Hep boyle mi kalacak? Ufaktan hareketlenmeye basladi bile. Olasi yukselme dahilinde enerji fiyatlarida artacak. cok bilinmeyenli bir denklem gibi. Diger tarafta dogalgazi son 3-4 aydir %20-25 indirimli aliyoruz tarzindan haberlerde mevcut.

Savas oncesi Ukrayna da iki tane santral icin (tam hatirlamiyorum ama 250 ser MW di galiba) on protokol yapilmisti. Savas sonrasi bunlar devreye girer mi?

Ruslar altyapi ve enerjiyi ozellikle vurdular. Bu on protokolu yapilan 2 santralin sayilarinin 3-4-5 e cikmasi mumkun mu?

Peki santraller yapilirsa ilerde tekrar Ruslarin saldirma ihtimaline karsi ne yapilabilir? Cok bir sey yapilacagini sanmiyorum, belki polonya sinirina yakin santraller kurulabilir.

3. bu arada son iki gun icin piyasa takas fiyati 4187 ve 4372 TL. Haftanin geri kalanina kiyasla %20-25 daha fazla.

Winter is coming!

Alıntı Originally Posted by metallurgist Yazıyı Oku
    Haydi gelin biraz karsilikli gorus alisverisinde bulunalim.

Putinin aciklamalari Rusya Ukrayna savasi!ile alakali Rusyadan barisma sinyalleri mi geliyor acaba dedirtti. Twitter da da bu ihtimalin yaklastigini soyleyen kisiler (borsacilar) mevcut.

Bunun sirketimize olasi etkilerini sirketimize sormamizin yarari olabilir. Ben FAVOKun cogunun geldigi yurtdisi santrallerinde doviz garantili satis yapilmasindan dolayi cok bir etki beklemiyorum. Ancak yurticinde enerji fiyatlari gerileyebilir. Bu gerileme bolu ve ihaleyle alinan gunes santrallerinin kurulumundan sonra telafi edilebilir. Peki, dolar/tl kuru ne olacak? Hep boyle mi kalacak? Ufaktan hareketlenmeye basladi bile. Olasi yukselme dahilinde enerji fiyatlarida artacak. cok bilinmeyenli bir denklem gibi. Diger tarafta dogalgazi son 3-4 aydir %20-25 indirimli aliyoruz tarzindan haberlerde mevcut.

Savas oncesi Ukrayna da iki tane santral icin (tam hatirlamiyorum ama 250 ser MW di galiba) on protokol yapilmisti. Savas sonrasi bunlar devreye girer mi?

Ruslar altyapi ve enerjiyi ozellikle vurdular. Bu on protokolu yapilan 2 santralin sayilarinin 3-4-5 e cikmasi mumkun mu?

Peki santraller yapilirsa ilerde tekrar Ruslarin saldirma ihtimaline karsi ne yapilabilir? Cok bir sey yapilacagini sanmiyorum, belki polonya sinirina yakin santraller kurulabilir.
    İlave olarak Putin'in Avrupa için doğalgaz fiyatlarının TR'de kurulacak tesis üzerinden belirleneceği, avrupaya gitmeyen doğalgazın TR'e tarafına aktarılacağı almak için bizle muhattap olacağı haberleri var. TR doğalgaz fiyatları için önem arz etmekte...

Selamlar,

5. Bir katalizör lazım bize

6. Senelik bilanço rakamlarından sonra belki bir nakit temettü yada bir bedelsiz olur ise hayır demeyiz...
     Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    Bir katalizör lazım bize

7. Güzel bir yazı, özellikle yenilenebilir ve enerji depolama kısmı.

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı: 2023 çok daha zorlu bir yıl olacak

https://www.sozcu.com.tr/2022/ekonom...k-7534042/amp/

8. Yatırımcı İlişkileri Müdürü olarak görev yapan Sn. Pınar Saatcıoğlu 23/12/2022
    tarihi itibariyle görevinden ayrılmış olup Kurumsal Yönetim Komitesi
    üyeliği son bulmuştur.
    çok üzüldüm neredeyse 2 yıldır taşıdığım aksen ile ilgili her soruma anında cevap yazan, yatırımcı sunumlarına davetleri aksatmayan harika bir yatırımcı ilişkileri yönetimi yapıyordu Pınar hanım. 30 yıllık borsa hayatımda karşılaştığım açık ara en iyi yatırımcı ilişkileri yöneticisiydi. Yatırımcı olarak minnettarım ve bundan sonraki hayatında başarılar dilerim

Sayfa 591/601 İlkİlk ... 91491541581589590591592593 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •