Special Days Image
Sayfa 417/601 İlkİlk ... 317367407415416417418419427467517 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 3,329 - 3,336 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Vee doğalgaza zam yok. Ağustos ayı için Antalya'dan 10mn TL daha cepte... YTD.

2. Yarın için ptf aritmetik ortalaması da güzel 594 Ytd

3. Sebebi kuraklık olduğu için ve sürdürülebilir olduğunu düşünmediğim için 500 üzeri PTF'lere pek sıcak bakamıyorum maalesef. Bizim için pozitif tarafı; eski,verimsiz doğalgaz santrallerini dışarıda bırakırsak kombine çevrim satrallerinin(bizim antalya gibi) şu an ithal kömür santrallerinden daha düşük maliyet ile elektrik üretmeleri. Umalımda AKSEN olarak bizim de büyük oranda paydaşı olduğumuz bir yenilenebilir enerji yatırımı furyası oluşur ve PTF'ler maliyetlerdeki düşüş ile yeniden 5 cent civarına geriler. Yani hem üretici hem de tüketicinin faydalandığı bir ortam oluşur.
    E tabi bir de kuraklıktan da kurtulmak ümidiyle. Bizim için önemli olan; karlı yurtdışı yatırımları ile beraber, dengeli yurtiçi portföyüdür bence.

Haa bu sene her şey bizim lehimize işledi. Kendi çıkardığımız kömürle işlettiğimiz bir linyit santrali, ve 100% civarı zamlanan PTF'e karşılık %45 civarı zamlanan gaz fiyatı(hatta geçen senenin başından alırsak 35% civarı zamlandı).

O yüzden bu sene yurtiçinde bize hep ekstra yazdı ve geçmiş senelerin acısını çıkardı . YTD.
     Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Yarın için ptf aritmetik ortalaması da güzel 594 Ytd
    Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

4. Yarın için ptf aritmetik ortalaması 618 Ytd

5. Birde geçen sene Antalya bakımda idi bu sene harıl harıl çalışıyor.
     Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Sebebi kuraklık olduğu için ve sürdürülebilir olduğunu düşünmediğim için 500 üzeri PTF'lere pek sıcak bakamıyorum maalesef. Bizim için pozitif tarafı; eski,verimsiz doğalgaz santrallerini dışarıda bırakırsak kombine çevrim satrallerinin(bizim antalya gibi) şu an ithal kömür santrallerinden daha düşük maliyet ile elektrik üretmeleri. Umalımda AKSEN olarak bizim de büyük oranda paydaşı olduğumuz bir yenilenebilir enerji yatırımı furyası oluşur ve PTF'ler maliyetlerdeki düşüş ile yeniden 5 cent civarına geriler. Yani hem üretici hem de tüketicinin faydalandığı bir ortam oluşur.
    E tabi bir de kuraklıktan da kurtulmak ümidiyle. Bizim için önemli olan; karlı yurtdışı yatırımları ile beraber, dengeli yurtiçi portföyüdür bence.

Haa bu sene her şey bizim lehimize işledi. Kendi çıkardığımız kömürle işlettiğimiz bir linyit santrali, ve 100% civarı zamlanan PTF'e karşılık %45 civarı zamlanan gaz fiyatı(hatta geçen senenin başından alırsak 35% civarı zamlandı).

O yüzden bu sene yurtiçinde bize hep ekstra yazdı ve geçmiş senelerin acısını çıkardı . YTD.

6. Bu sene herşey bizim lehimize dedim ya . Bakımda derken 2 kere toplam 1.5 ay kadar falan bakımda idi zaten.
     Alıntı Originally Posted by kerkenez Yazıyı Oku
    Birde geçen sene Antalya bakımda idi bu sene harıl harıl çalışıyor.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

7. Sayın kerkenez özelden yazdim

8. Aklı sıra boş tahtayi kendi malını alıp tavan yaptı ama yemezler

Sayfa 417/601 İlkİlk ... 317367407415416417418419427467517 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •