Sayfa 19/601 İlkİlk ... 917181920212969119519 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 145 - 152 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Patron ve yakın çevresinin, hisseye olan yabancı ilgisini gösterme adına buna benzer manevralar yapması gerekli. Takastaki oranlar arttıkça hisseye olan güven de artacaktır. Erkin Şahinöz gibi bir duayenin bütün bu hesaplamaları yapmış olması beklenir. Bakalım bu türden bir kapasite var mı göreceğiz.

2. Evet kritik veriyi veriyorum .

Bilançodan ve sunumdan çıkan bilgi ile Kıbrıstan bu çeyrek sadece 2 mn TL FAVÖK gözüküyor ve stoklarda 50mn TL gibi bir artış mevcut ve bunun büyük kısmı kıbrıs santrali için alınan fuel oil. Yani bu çeyrek 1 gemi falan fazla gelmiş. Çeyrek ortalaması 30mn TL olan Kıbrıs için 2 mn TL çok düşük. Yani aslında bu çeyrek 100mn TL net kar bu yakıt alınmasa muhtemeldi. Daha önce de dediğim gibi bu şirkette kıbrıs favök ü bu yakıt alımındaki dengesizlikten dolayı çok fazla veya az çıkabiliyor. 1.Ç 12mn, 2.Ç 50mn nitekim 3.Ç de 2mn çıkmış oldu . O yüzden şahsım adına beklentilerimi buna binaen vermekteyim. YTD.

3.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Evet kritik veriyi veriyorum .

Bilançodan ve sunumdan çıkan bilgi ile Kıbrıstan bu çeyrek sadece 2 mn TL FAVÖK gözüküyor ve stoklarda 50mn TL gibi bir artış mevcut ve bunun büyük kısmı kıbrıs santrali için alınan fuel oil. Yani bu çeyrek 1 gemi falan fazla gelmiş. Çeyrek ortalaması 30mn TL olan Kıbrıs için 2 mn TL çok düşük. Yani aslında bu çeyrek 100mn TL net kar bu yakıt alınmasa muhtemeldi. Daha önce de dediğim gibi bu şirkette kıbrıs favök ü bu yakıt alımındaki dengesizlikten dolayı çok fazla veya az çıkabiliyor. 1.Ç 12mn, 2.Ç 50mn nitekim 3.Ç de 2mn çıkmış oldu . O yüzden şahsım adına beklentilerimi buna binaen vermekteyim. YTD.
    Teşekkürler.

Lenovo P2a42 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Evet kritik veriyi veriyorum .

Benim hosuma gitmeyen nokta daha ziyade elektrik satis fiyatı oldu, spot piyasada ortalama fiyat 304 TL, Göynük ün devlete satis fiyati 316 TL, Kıbrıs satis fiyatı 750 TL iken, şirketin ortalama elektrik satis fiyatı 284 TL olmuş, şirket dagitim tarafındaki grup şirketlerine 250 TL den satmış elektriği, spot piyasada 304 e satabilecekken neden 250 ye satıyor grup şirketine? Bunun hesabi ve cevabi sorulmadiktan sonra bu adamlara güven olmaz. Adam gibi spot piyasa fiyatından satsalar kar çok daha yüksek gelicek, her zaman bir Ali Cengiz yapıyorlar. Günün birinde herseyi normal gösterip alıp götürecekler hisseyi...

5.  Alıntı Originally Posted by scrat Yazıyı Oku
    Benim hosuma gitmeyen nokta daha ziyade elektrik satis fiyatı oldu, spot piyasada ortalama fiyat 304 TL, Göynük ün devlete satis fiyati 316 TL, Kıbrıs satis fiyatı 750 TL iken, şirketin ortalama elektrik satis fiyatı 284 TL olmuş, şirket dagitim tarafındaki grup şirketlerine 250 TL den satmış elektriği, spot piyasada 304 e satabilecekken neden 250 ye satıyor grup şirketine? Bunun hesabi ve cevabi sorulmadiktan sonra bu adamlara güven olmaz. Adam gibi spot piyasa fiyatından satsalar kar çok daha yüksek gelicek, her zaman bir Ali Cengiz yapıyorlar. Günün birinde herseyi normal gösterip alıp götürecekler hisseyi...
    Bu durum benim de canımı sıkıyor ama artık ben şirketi aramaktan yoruldum ve bu durumu o kadar sorunun arasında hiç sormadım bugüne kadar. Biri bilgi alıp bizi aydınlatsa sevinirim sahsen. YTD.

SM-A520F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

6.  Alıntı Originally Posted by scrat Yazıyı Oku
    Benim hosuma gitmeyen nokta daha ziyade elektrik satis fiyatı oldu, spot piyasada ortalama fiyat 304 TL, Göynük ün devlete satis fiyati 316 TL, Kıbrıs satis fiyatı 750 TL iken, şirketin ortalama elektrik satis fiyatı 284 TL olmuş, şirket dagitim tarafındaki grup şirketlerine 250 TL den satmış elektriği, spot piyasada 304 e satabilecekken neden 250 ye satıyor grup şirketine?
    Bu çok değerli tespitlerinizin aynı zamanda Rekabet Kurumu'nun ilgi alanına giren sonuçlarının var olduğu noktasında sonuçlar çıkardım üstadım. Son tahlilde, kendi şirketlerine halka açık bir şirketi üzerinden uygulanan bu türden bir sübvansiyon, başkalarına ait şirketler için enerji maliyetleri açısından rekabete aykırı bir ortam yaratmakta. Ben 304 TL ye alıyorum, o enerjinin üreticisi ve aynı zamanda dağıtıcısı olan sizin firmanız 250 TL den alıyor. Bu tespitlerinizin Kurumun yayınlamış olduğu "Her Türlü Dosyada veya Çalışmada Taraflardan veya 3. Taraflardan Bilgi İsteme Cevaplarının Alınması/Kabulü" şeklindeki hizmet açıklamasına uygun olduğunu değerlendirmekteyim.

Başvurumu bugün yapacağım. Sonuçlarını yazarım.

7.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Bu çok değerli tespitlerinizin aynı zamanda Rekabet Kurumu'nun ilgi alanına giren sonuçlarının var olduğu noktasında sonuçlar çıkardım üstadım. Son tahlilde, kendi şirketlerine halka açık bir şirketi üzerinden uygulanan bu türden bir sübvansiyon, başkalarına ait şirketler için enerji maliyetleri açısından rekabete aykırı bir ortam yaratmakta. Ben 304 TL ye alıyorum, o enerjinin üreticisi ve aynı zamanda dağıtıcısı olan sizin firmanız 250 TL den alıyor. Bu tespitlerinizin Kurumun yayınlamış olduğu "Her Türlü Dosyada veya Çalışmada Taraflardan veya 3. Taraflardan Bilgi İsteme Cevaplarının Alınması/Kabulü" şeklindeki hizmet açıklamasına uygun olduğunu değerlendirmekteyim.

Başvurumu bugün yapacağım. Sonuçlarını yazarım.
    Önce bir firmadan nedenini ögrensek ?

"Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

8.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Önce bir firmadan nedenini ögrensek ?

Bu bilgilerin res'en Rekabet Kurumu tarafından talep edilmesi "şirket kurumsallığının yerleşik hale gelmesi" noktasında daha verimli sonuçlar yaratacaktır üstadım. Görüşlerinize saygı duymakla birlikte şahsi tecrübelerim bunu söylüyor. Saygılar.

Kuruma başvuruların yazılı olarak yapılması esastır. Başvurular, posta aracılığıyla
    (REKABET KURUMU - Üniversiteler Mahallesi 1597. Cadde No:9 Bilkent Çankaya 06800 / ANKARA) gönderilebileceği gibi, şahsen de Kuruma teslim edilebilir. Elektronik posta, faks, telefon gibi diğer yollarla da başvuru yapılabilir. Bu tür başvurular, ihbar olarak değerlendirilebilir. Sözlü olarak yapılan başvurular da, ilgili personel tarafından tutanağa bağlanarak ihbar olarak değerlendirilebilir. Kurum tarafından ciddi olduğu değerlendirilen bu tür başvurular hakkında resen işlem başlatılabilir. Bu durumda başvuru sahiplerine veya temsilcilerine herhangi bir bildirim yapılmaz.
    Elektronik posta yoluyla başvurular için Rekabet Kurumu'nun adresi: [email protected]
    Rekabet Kurumu'na yapılan hiçbir şikâyet veya başvuru için harç ya da başka bir ad altında herhangi bir masraf alınmamaktadır.
    https://www.rekabet.gov.tr/tr/Basvur...ookieSupport=1

Sayfa 19/601 İlkİlk ... 917181920212969119519 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •