Sayfa 151/601 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. İpotek konusu belliki kimsenin tam olarak anlayamadığı konu. Kendi açımdansa sıfır olduğum konuydu ama şirket bu konu hakkinda gayet acik bilgi veriyor sorana onu belirteyim. Burada kafa bulandirmaya cok gerek olmadigini düşünüyorum. Temel olarak da bu çeyrek ödeme bakımından rahat olunan bir dönem açıkçası. O yüzden ilk çeyrekteki yüklü ödemenin getirdiği dezavantajlar umalım bu çeyrek bertaraf edilsin. Ama tahminim yüksek bir vergi gideri ile güzel favök ü biraz baltalayacaktır . E o kadar da olsun. YTD.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

2.  Alıntı Originally Posted by LONGMAN Yazıyı Oku
    İpotek konulması şirketi etkilemez ,
    şirkete giren çıkan bişey yok
    sadece ortaklar burdaki hissesini teminat vermiş
    başka işlerinde kullanmış,
    yani ipotek verirken aslında aksendeki hisselerini satmış oluyor
    diğer ödemelerini yaparsa aksenine kavuşacak,yoksa satmış olacak.
    bu durumda işbankası ile ortak olarak devam ederiz
    vey işbankasının sattığı yeni alıcı ile devam ederiz.
    bu daha da iyi olabilir. ytd
    Saçma sapan bir yazı. Gana rüşvet haberi ile nereye ineceğini şaşıran bir hissede, böylesi bir gelişmede fiyatlar direkmen 1 Tl nin altına iner. Riskin büyüklüğünden haberiniz yok. Adamlar AKSEN' in varlıkları üzerine en az 2 kere rehin koymuşlar. 11 milyar Tl. Yazıyla onbirmilyar..

3. Gerçekleşir yada gerçekleşmez ama bu ciddi bir risktir. Ancak borsa İstanbul, gerçekleşmeyeceği düşünülen risklerin gerçekleşip arkasında yığınlar bırakan dünyaca meşhur bir çöplüğe sahiptir.

4.  Alıntı Originally Posted by Maydonozcu Kamil Yazıyı Oku
    Saçma sapan bir yazı. Gana rüşvet haberi ile nereye ineceğini şaşıran bir hissede, böylesi bir gelişmede fiyatlar direkmen 1 Tl nin altına iner. Riskin büyüklüğünden haberiniz yok. Adamlar AKSEN' in varlıkları üzerine en az 2 kere rehin koymuşlar. 11 milyar Tl. Yazıyla onbirmilyar..
    Yani diyorsunki malları 1 kere ipotek ettirmiş ve sonra etraf salak kaynadığı için ipotekli malı bir daha ipotek ettirmiş . Desene biraz sıkışsa bir daha ipotek ettirir. Nasıl olsa salak çok senin kafaya göre. Eyvallah riskin büyüklüğünden haberdar olduk sayende. Yarın sabah satalım hemen . Haydi başka kapıya. Çok merak ediyorsan şirketi ara sor. Yoksa mantıklı şeyler yaz. Biliyorsunki burada yoruma bakarak mal alıp veren anlamayan adam çok. Önce araştır sonra yaz.. YTD..

5. Malî satan çakma üstadlar fiyatın düşmesi için dua ediyorlar, bu arada laf salatası yaparak acaba hisseyi düşürebilirmiyim diye hayal kuruyorlar heralde, valla bravo çok zeki olmalısınız hayran kaldım...

6.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Yani diyorsunki malları 1 kere ipotek ettirmiş ve sonra etraf salak kaynadığı için ipotekli malı bir daha ipotek ettirmiş . Desene biraz sıkışsa bir daha ipotek ettirir. Nasıl olsa salak çok senin kafaya göre. Eyvallah riskin büyüklüğünden haberdar olduk sayende. Yarın sabah satalım hemen . Haydi başka kapıya. Çok merak ediyorsan şirketi ara sor. Yoksa mantıklı şeyler yaz. Biliyorsunki burada yoruma bakarak mal alıp veren anlamayan adam çok. Önce araştır sonra yaz.. YTD..
    Şimdi size de birkaç lafım olacak tamam şirketi yakından takip ediyorsunuz eyvallah ama ortada yanlış bir paylaşım varsa diğerleri için doğrusunu yazabilirsiniz

7.  Alıntı Originally Posted by Cemilsavar Yazıyı Oku
    Burada bilgili arkadaşlardan biraz yararlanmak istiyorum eğer musade ederlerse, şimdi ben cemil beyden şirketini satın almak istesem son gelen bilancodan yola çıkarak şirketine biçtiği değeri öğrenmemiz mümkün mü? Mümkünse bunu hangi yontemi uygulayarak hesaplayabilirim?
    Bu kadar mali olan arkadaşlar varmış burada o zaman benim sorum da cevapsız kalmaz diye düşünüyorum
    Böyle bir soru sormuştum ama kimse önemsemedi, bu sorunun cevabı içinde gizli gerçekler, hadi bilenlerle bir beyin fırtınası yapalım

8.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Şirketin özkaynakları 4 milyar, sahip olduğu toplam risk 11 milyar. Ve bu riskin 9 milyara yakını şirketin tüzel kişiliğine ait değil. Başkaları.

Bu risk yok diyorsan çık bilgeliğini konuştur.Araştır demiş, yaw neyi araştıracaksın.

Bilale anlatsam o anlardı...Rehin diyorum rehin. Kefil olmuş yani. Alooooo!

Sayfa 151/601 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •