Sayfa 438/601 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 3,497 - 3,504 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Cemilsavar Yazıyı Oku
    Avrupa'da Ekim 2020'de 180 dolar olan bin metreküp doğalgazın fiyatı bugün 943 dolarla rekor kırdı. Arz ve stok sorunu fiyatları uçurdu. Türkiye'de de gelecek aydan itibaren gaz ve elektrikte yüksek oranlı zamlar bekleniyor.
    Onlar yıllardır spottan almanın ekmeğini yediler ama bu sene hem stok sorunu, hem enerji dönüşümü, hem norveç ve rusyanın arzı kısarak(bakım ve sahalara yeni yatırım yapmadık bahanesiyle) onların fiyatları uçurdu. Ama olay bizim için farklı. İlk defa biz uzun dönemli petrol bazlı anlaşmaların ekmeğini yiyoruz.

Ek olarak Rusya'nın arzı kesmesinin bir sebebi de KuzeyAkım-2(yıllarca ambargo koyulan) bitmesi ve yeni yılda açılacak olmasından dolayı "değerini biraz anlayın" mesajı olabilir. Ama bizim çok şükür kaynak çeşitliliğimiz var(Rusya, İran, Azerbaycan).

Bizde de ekim 2020'de 200 dolar olan gaz şu an 280 dolar YTD.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

2. Uçağın havalanmasını beklerken adamın yanında oturan diğer yolcu, adama dönmüş ve
    – Biliyor musunuz,… bir yerde okumuştum eğer yolculuk esnasında yanınızdaki ile sohbet ederseniz, seyahat süresi daha kısa geliyormuş insana. Kucağındaki kitabı okumak üzere yeni açmış adam,kitabı yavaşça kapatmış ve adama;
    – Hangi konuda sohbet etmek istersiniz?
    – Bilmem ki, nükleer enerji konusunda konuşmak istermisiniz?
    – Olabilir, bu ilginç bir konu olabilir ancak nükleer enerji konusuna girmeden önce size başka bir soru sorayım. Bir at, bir inek ve bir keçi, üçü de ot yiyerek beslenmelerine rağmen, keçi misket şeklinde,inek sıvı şeklinde, at ise kurutulmuş ot şeklinde dışkılar. Sizce neden? Sohbet etmek isteyen adam, hayretle bakmış;
    – Hiçbir şey aklıma gelmiyor, bilmiyorum. Kitabını okumak isteyen adam;
    – Hiç bir bok hakkında bilgin yoksa ne demeye nükleer enerji konusunda sohbet etmek istedin?

3. 2023 cumhurbaşkanlığı seçimi pandemi sonrası ekonomik olarak yaşananlardan sonra hükümet tarafında yeni aksiyon alınırken düşünülecektir bizide ilgilendiren doğalgaz fiyatları
     Alıntı Originally Posted by Cemilsavar Yazıyı Oku
    Secim ne zamanki?

4.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Onlar yıllardır spottan almanın ekmeğini yediler ama bu sene hem stok sorunu, hem enerji dönüşümü, hem norveç ve rusyanın arzı kısarak(bakım ve sahalara yeni yatırım yapmadık bahanesiyle) onların fiyatları uçurdu. Ama olay bizim için farklı. İlk defa biz uzun dönemli petrol bazlı anlaşmaların ekmeğini yiyoruz.

Ek olarak Rusya'nın arzı kesmesinin bir sebebi de KuzeyAkım-2(yıllarca ambargo koyulan) bitmesi ve yeni yılda açılacak olmasından dolayı "değerini biraz anlayın" mesajı olabilir. Ama bizim çok şükür kaynak çeşitliliğimiz var(Rusya, İran, Azerbaycan).

Bizde de ekim 2020'de 200 dolar olan gaz şu an 280 dolar YTD.
    Aynen Allah yürü ya kulum deyince kimse engelleyemiyor

5.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Max. 10 Kasım'dır. Fena gelmez heralde.
    350 milyon üzeri bekliyorum.

6. 2021 yıl sonu fiat i ne olur

7. 5.38 TL. YTD
     Alıntı Originally Posted by hafiz1864 Yazıyı Oku
    2021 yıl sonu fiat i ne olur
    Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

8. Bu olayın benzerini maalesef başka bir topicte yaşıyorum. Son paragraf benim hislerimin dışa vurumu o topicte.

P.S. : Burada da beni takip etmeye devam ediyor .
     Alıntı Originally Posted by Cemilsavar Yazıyı Oku
    Uçağın havalanmasını beklerken adamın yanında oturan diğer yolcu, adama dönmüş ve
    â�� Biliyor musunuz,â�¦ bir yerde okumuştum eğer yolculuk esnasında yanınızdaki ile sohbet ederseniz, seyahat süresi daha kısa geliyormuş insana. Kucağındaki kitabı okumak üzere yeni açmış adam,kitabı yavaşça kapatmış ve adama;
    � Hangi konuda sohbet etmek istersiniz?
    â�� Bilmem ki, nükleer enerji konusunda konuşmak istermisiniz?
    â�� Olabilir, bu ilginç bir konu olabilir ancak nükleer enerji konusuna girmeden önce size başka bir soru sorayım. Bir at, bir inek ve bir keçi, üçü de ot yiyerek beslenmelerine rağmen, keçi misket şeklinde,inek sıvı şeklinde, at ise kurutulmuş ot şeklinde dışkılar. Sizce neden? Sohbet etmek isteyen adam, hayretle bakmış;
    â�� Hiçbir şey aklıma gelmiyor, bilmiyorum. Kitabını okumak isteyen adam;
    â�� Hiç bir bok hakkında bilgin yoksa ne demeye nükleer enerji konusunda sohbet etmek istedin?
    Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 438/601 İlkİlk ... 338388428436437438439440448488538 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •