Sayfa 574/601 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 4,585 - 4,592 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kerkenez Yazıyı Oku
    muhtemelen 1 - 1.5 ayda cevap gelir oda kasım sonuna işaret ediyor. Kasım 9 kadar bilanço kasım sonuda izin çıksa ayrıntılarda orada belli olur muhtemelen gerçek hikaye yazmaya devam ediyorlar.
    hocam pınar hanım en geç 2 hafta sonra epdk izni çıkar dedi. Teknik olarak şunu sordum; antalya doğalgaz santrali saatlik %100 çalışsa diyelim( bu mümkün değil biliyorum ama anlamak için bu örneği verdim) 900 mw üretecek ama bu depolama 1800 mw yani 2 katı olacak. Bu depolanan elektrik sürekli elektrik fiyatı ucuzken alınıp pahalıyken satılacak mı? Günde kaç defa tekrarlanacak, bu işin fizibiletesini yaparken nasıl bir planlama yapıldı vs. Diye sordum, teknik birime soracağım dedi bana. Ben de mail olarak yazdım cevabını bekliyorum...

2. Bizde merakla cevabını bekliyelim o zaman teşekkürler.
     Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    hocam pınar hanım en geç 2 hafta sonra epdk izni çıkar dedi. Teknik olarak şunu sordum; antalya doğalgaz santrali saatlik %100 çalışsa diyelim( bu mümkün değil biliyorum ama anlamak için bu örneği verdim) 900 mw üretecek ama bu depolama 1800 mw yani 2 katı olacak. Bu depolanan elektrik sürekli elektrik fiyatı ucuzken alınıp pahalıyken satılacak mı? Günde kaç defa tekrarlanacak, bu işin fizibiletesini yaparken nasıl bir planlama yapıldı vs. Diye sordum, teknik birime soracağım dedi bana. Ben de mail olarak yazdım cevabını bekliyorum...

3. Enerji hisselerinin tümü dün öğlenden beri düşüşteler. Sebebini bilen var mı ?

4. Arkadaşlar sizce şu anki 40.80 gibi bir fiyat alım fırsatı mıdır ?

5. Suudi Arabistan Enerji Bakanı “Enerji Kırızı Derinleşenilir” diye açıklama yapmış

https://tr.investing.com/news/commod...ebilir-2371551

6. ALARK -%4 den kayıplarını sıfırlamak üzere. Bu ise her zamanki gibi.

7. Evet ALARK %1,5 kapattı

Alıntı Originally Posted by PLANNER Yazıyı Oku
    Bilgilendirme için teşekkürler sn. Cido,

Ben enerji depolama tarafında çok geç kalmadan şirketin aksiyon almasını ve yatırım açıklamasını tercih ederim şahsen. Elektrikli araçların ülkemizde de artarak yaygınlaşacağı ve bu sebeple şarj yerlerinde özellikle şehir dışındaki ücra yerlerde bu tarz teknolojik ihtiyaçların büyük oranda artacağını düşünüyorum.

Ki bu tarz bir teknolojik koz elde etmemiz durumunda ihracat bacağı da şirketin globalleşmesine major artı değer katacaktır.

Selamlar,
    19.10.22 tarihiydi yukarıdaki notu yazdığımda, çok geçmeden enerji depolama ile ilgili kap haberi geldi...

Şimdi bu enerji depolama haberini destekleyen bir de yenilenebilir enerji yatırım haberi gelse müthiş olmaz mı?

Umarım yakın vadede yeni gelişmeler duymaya devam ederiz,

Fiyat afyondur, biz şirketin faaliyetlerine odaklanalım bence... Gerisini zaten fiyatlayacaktır zamanla...

Selamlar, saygılar.

Sayfa 574/601 İlkİlk ... 74474524564572573574575576584 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •