Sayfa 427/601 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 3,409 - 3,416 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. RES üretimi 282 günün en düşüğünde
    Hem hes lerden hem Reslerden elektrik üretimi düşük olduğu için ptfler yüksek seyrediyor sanırım. Ytd

https://twitter.com/ForeksTurkey/sta...342886401?s=19

WAS-LX1A cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Ukrayna ve diğer olası yatırımlar olmadan VAKIF yatırım finansal beklentisini açıklamış. Her çeyrek daha ileriye inşallah. Bizim en büyük kozumuz bu bence. Her çeyrek üstüne koyuyoruz. Fiyat da bakalım nerelere gidecek, ya da gelecek .
    özellikle libya. 1320 mw sıfırdan kursan 1.5 milyar dolar. buradan alacağını en azdan hesaplasak %10 olsa 135 milyon dolar. 2 seneye bölsen 65 er milyon dolar. yanılıyor muyum?

3.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    RES üretimi 282 günün en düşüğünde
    Hem hes lerden hem Reslerden elektrik üretimi düşük olduğu için ptfler yüksek seyrediyor sanırım. Ytd

https://twitter.com/ForeksTurkey/sta...342886401?s=19

Yarın cumartesi olmasına rağmen ptf aritmetik ortalaması 604.Ytd

4. burada bazı arkadaşlar spk bedelsiz onayına gereğinden fazla bel bağlıyor.. spk onayı gelse ne olacak ki. onay alanlar bırak yükselmeyi düşüyor bile... vesbe yüzde 750 başvurusu yaptı yüzde 15 yaptı sonra malı verdiler, bizimkisi yüzde 100 ama spk onay verse bile bir yükseliş olacağını düşünmüyorum, inşallah beklenti bitti deyip vermezler...
    aksen günlükçüler için ızdırap verici bir kağıt olabilir ama uzun vadede yüzümüzü güldürecek bir kağıt inşallah..

5.  Alıntı Originally Posted by tony montana Yazıyı Oku
    özellikle libya. 1320 mw sıfırdan kursan 1.5 milyar dolar. buradan alacağını en azdan hesaplasak %10 olsa 135 milyon dolar. 2 seneye bölsen 65 er milyon dolar. yanılıyor muyum?
    Libya santralinin inşaat işinden 170 milyon dolar gelir beklenmektedir

SM-N770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen bir şey olduğunu anlayacak.

Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    burada bazı arkadaşlar spk bedelsiz onayına gereğinden fazla bel bağlıyor.. spk onayı gelse ne olacak ki. onay alanlar bırak yükselmeyi düşüyor bile... vesbe yüzde 750 başvurusu yaptı yüzde 15 yaptı sonra malı verdiler, bizimkisi yüzde 100 ama spk onay verse bile bir yükseliş olacağını düşünmüyorum, inşallah beklenti bitti deyip vermezler...
    aksen günlükçüler için ızdırap verici bir kağıt olabilir ama uzun vadede yüzümüzü güldürecek bir kağıt inşallah..
    Dünyadaki felaketlerin kaynağı,atmosferdeki CO2 salınımlarının artmış olması,,bununda sebebi,fosil yakıtlar,,,bunlar petrol,doğalgaz,kömür,,,,felaketleri önlemenin,ya da azaltmanın tek şartı,fosil yakıtların üretimlerini azaltıp,elektrik enerjisine yönelmek,,,önümüzdeki yıllar elektriğin önemi anlaşılacak,,,bu anlamda kağıt uzun vadede yüzleri güldürebilir.
    YORUMLAR TAVSİYE NİTELİĞİ TAŞIMAYIP YATIRIM DANIŞMANLIĞI KAPSAMINDA DEĞİLDİR. YATIRIMCI PROFİLİNİZE UYMAYABİLİR.

7.  Alıntı Originally Posted by tony montana Yazıyı Oku
    Sizin hesaba göre 2 yıllık 150 mn dolar, yıllık 75 mn dolar ediyor ama ben her zamanki gibi düşük bir beklenti ile 2 yıllık 100mn dolar yıllık da 50 mn dolar gelsin yeter diyorum. . Ama bu işin bizim için önemi;

Dünyada artık kömürden kaçışla beraber(son zamanlarda doğalgaz arz sıkıntısı ile beraber fiyatların bayağı bir artmasında dolayı tekrar kömüre talep olsa da geçicidir diye düşünüyorum.(arz sıkıntısı birçok üreticinin(rusya,norveç,..) aynı zamanda bakıma girmesi)), bizim için yeni EPC projeleri kovalama ve alma fırsatı doğurabilir diye düşünüyorum.

Tıpkı yıllarca 1% marjlarla elektrik ticareti yapıp(bir çok firma battı) sonunda IRAK ve GÜRCİSTAN ile meyvesini toplamaya başladığımız gibi.. YTD.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

8. [QUOTE=neva91;5495548]Sizin hesaba göre 2 yıllık 150 mn dolar, yıllık 75 mn dolar ediyor ama ben her zamanki gibi düşük bir beklenti ile 2 yıllık 100mn dolar yıllık da 50 mn dolar gelsin yeter diyorum. . Ama bu işin bizim için önemi;

Dünyada artık kömürden kaçışla beraber(son zamanlarda doğalgaz arz sıkıntısı ile beraber fiyatların bayağı bir artmasında dolayı tekrar kömüre talep olsa da geçicidir diye düşünüyorum.(arz sıkıntısı birçok üreticinin(rusya,norveç,..) aynı zamanda bakıma girmesi)), bizim için yeni EPC projeleri kovalama ve alma fırsatı doğurabilir diye düşünüyorum.

Tıpkı yıllarca 1% marjlarla elektrik ticareti yapıp(bir çok firma battı) sonunda IRAK ve GÜRCİSTAN ile meyvesini toplamaya başladığımız gibi.. YTD.[/QUOTE
    bilgi için teşekkürler

Sayfa 427/601 İlkİlk ... 327377417425426427428429437477527 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •