Sayfa 557/601 İlkİlk ... 57457507547555556557558559567 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 4,449 - 4,456 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. evet son paylasimimi yapip behlul kadar moduna gidiyorum.

Ukrayna ile altyapinin yeniden imari icin anlasma imzalanmis, elektrike dikkatinizi cekerim

Anadolu Ajansı, Ankara ve Kiev arasında, Ukrayna'nın savaş nedeniyle tahrip olan altyapısının yeniden inşası amacıyla anlaşma imzalandığını duyurdu.
    Habere göre, anlaşma kapsamında yeniden inşa için iki ülke arasında bir Görev Gücü oluşturulacak.
    Görev gücü ile Ukrayna'da yollar, köprüler, su ve elektrik altyapısı, hastane ve okul gibi tesislerin yeniden inşası için çalışmalar birlikte koordine edilecek.

https://www.bbc.com/turkce/articles/...om3=BBC+Turkce

Alıntı Originally Posted by metallurgist Yazıyı Oku
    Bofa cok satti. Baya satti yani.

Inanilmaz satti. Cok fazla satti. Yani oyle boyle satmadi. Inanilmaz satti, onunu alamadik yani oyle kotu satti.

Satti, satti, satti, bir yerden sonra daha satmaz diye bekledik, daha da satti. Artik satmasin dedik, iyice satti, artik biraktim bende izlemeyi.

Daha nasil satilir ya dedim, daha fazla satilmaz herhalde dedim. Bi yerde satmasi bitcek bunun dedim ama gene satti.

))) Feyyaz Yigit'e selam, https://www.youtube.com/watch?v=E4ovmLo3ffQ

:D yalnız güzel satmış hakikaten

3. en iyisi biz buraya 1-2 hafta sonra bakalım. nasıl olsa biz yolcu değil hancıyız. anlaşılan kağıtta baskı kurmak isteyen adam biraz sabır sınayacak... sabır acıdır, meyvesi tatlıdır..

4. Kesinlikle ne günlerden geçtik iki buçuk senedir.
     Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    en iyisi biz buraya 1-2 hafta sonra bakalım. nasıl olsa biz yolcu değil hancıyız. anlaşılan kağıtta baskı kurmak isteyen adam biraz sabır sınayacak... sabır acıdır, meyvesi tatlıdır..

5.  Alıntı Originally Posted by kerkenez Yazıyı Oku
    Kesinlikle ne günlerden geçtik iki buçuk senedir.
    aynen, borsa ciktiginda aksenin dustugu, borsanin tepe taklak oldugu zaman aksenin +5 yaptigi gunleride gorduk.

daha once de yazmistim, sonra 20 aydir gozlemim, aksen de ara sira 2-3 haftalik dinlenme ve uyuz etme periodlari cogunlukla olur.

az once bilancoya tekrar goz attim. Cesitli arastirma raporlarini okudum, twitterda ki yorumlari okudum. Sene sonu 5.07 TL Hisse basi kar (HBK) tahmin ediyorum. Piyasa kactan fiyatlar bilemem.

Yerli komurden uretim yapanlar icin uygulanan tavan PTF fiyatina zam gelecek mi bu onemli olacak. Ayrica bu karar Nisan 1 den itibaren 6 ayligina alinmisti ve eylul sonu son bulacak. Tekrar uzatirlar mi, uzatirlarsa tarifeye zam yaparlar mi, yakinda anlariz.

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Katılıyorum.
    Ben 2.850 milyon kar gelir sanıyordum.

Ancak kötü değil.

Yıl sonu 6 milyar bile gelse sermayenin 5 katı kar demek. 10 FK ile 50 TL demek. Yıl sonuna kadar 50 olsun öper başıma koyarım.

Yalnız şöyle bir durum var. Aksen son yıllarda agresif büyüyordu.
    Yurt dışı kapasite 650-700 MW iken 750 MW Özbekistan yatırımı gelmişti.
    Yüzde 100 büyüme demekti bu.

Bu yıl henüz sadece 240 MW Kazakistan yatırı haberi geldi.
    Yani hisse fiyatı belli bir trendde yükselecektir. Ancak alışılagelen hızda yükseliş için büyüme çok önemli.
    Umarım yeni yatırım haberleri gelir.
    Şirket 9-15 ay arasında santral yatırımını faaliyete geçirebiliyor.
    Umarım şu Rusya Ukraynadan çekilir artık da Odessada prosedürü başlayan santral yatırım haberleri gelir.
    Bilançoda herkes doğal olarak kâr rakamına odaklanıyor ama bilanço kâr rakamından ibaret değildir.

..........................2022/3 Aylık ----2022/6 Aylık

DV / KVB ...................1,19............1,29

Döviz Pozisyonu .......519 Milyon......1,669 Milyon

Finansal Gelirler ......516 Milyon .......907 Milyon
    Finansal Giderler ....-205 Mliyon ......-507 Milyon
    -----------------------------------------------------------------
    Net Finansal Gelir....+311 Milyon .......+400 Milyon

Şimdi bu bilanço kötü diye yaygara koparıyorlar.
    Çoğunuz hatırlamaz, 2 sene önce benzer bir bilanço gelmiş ve ben çok beğenmiştim.
    Bir baktım ulusal düzeyde tanınan uzmanlar bile vah vah tüh tüh iyi değil yorumu yapmışlardı.
    Gerçekten çok kızmıştım, aynı şimdiki gibi.

Bölünmeden önce idi. Aksen 5.20 kapatmış ve akşam bilanço gelmişti.
    Aynı senaryo o dönemde de sergilenmişti, sabah ekran yüzde 7-8 eksileri gördü. Birkaç gün içerisinde ise 5.50 lere kadar çekilmişti

Neyse çok beklemeyiz, neler göreceğiz zaman gösterecek

7. arkadaşlar 2ç bilanço sonrası şirketle görüşen kimse oldu mu acaba? neler konuşuldu merak ediyorum, eğer bizimle paylaşırsa sevinirim? ben yazdım dönüş bekliyorum ,cevap gelirse buradan yazarım

8. bistin ralli yaptığı dönemde biz sadece izledik, üstüne bir de düzeltmede de biraz düzeltseler bizi tam kıvamına gelecek ama maalesef kenarda hiç nakitimiz yok.. bir yerlerden biraz nakit yaratmak lazım.. aksenimize sonuna kadar güveniyoruz...

Sayfa 557/601 İlkİlk ... 57457507547555556557558559567 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •