Sayfa 98/601 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 777 - 784 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Kur belli olduğuna göre ciro hesabımı ve favök hesabımı yazayım. Türkiye operasyonları (Kıbrıs dahil) 1.2 milyar TL ciro üretir, Afrika ise 475 milyon TL. Toplamda 1.675 milyon TL bir ciro yapar bu çeyrek. 270 milyon Afrika'dan 165 milyon da Türkiye'den favök toplam 435 milyon bir favök yazarlar diye düşünüyorum.(Kıbrıs için yakıt alımı ve Afrika için ciddi capex olmuşsa bu çeyrek bu rakamlar tutmaz.) Net kar için ise kaba taslak 220 milyon civarı bir kar gelmeli bunun 140 milyonu ana ortaklık 80 milyonu azınlık olur diye düşünüyorum. Ama detaylı bakmak lazım faiz ve amortisman hesabına yeniden mdv değerlendirmesi de oldu. Bilançoya çok var daha inşallah sakin kafa ile tekrar inceleyip, nihai tahminlerimizi burada paylaşırız. Diğer arkadaşların da kıymetli yorumlarını görmek isterim. Saygılarımla, asla YTD.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Hisse üzerinde anlamlandıramadığım bir baskı var. Hayırlısı olsun.

3. 2017 yılından itibaren tüm yorumları okudum cemilsavar ve Capital nickleri kimlere ait? Biri silici mi?

4. Ben hep aynı isimle yazdım...
     Alıntı Originally Posted by Avukat2020 Yazıyı Oku
    2017 yılından itibaren tüm yorumları okudum cemilsavar ve Capital nickleri kimlere ait? Biri silici mi?

Bu sene temettü dağıtma ihtimali var mı, dağıtırsa ne kadar dağıtır, bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirimm

ANE-LX1 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    En Güçlü İki silah "Sabır" ve "Zaman" dır. Yazdıklarım beni bağlar; Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

6. Bu sene temettü vereceğini sanmıyorum sn.magnetic, zira şirketin nakit akışı çok sağlıklı değil. 2021 yılında olabilir ama.
     Alıntı Originally Posted by magnetic Yazıyı Oku
    Bu sene temettü dağıtma ihtimali var mı, dağıtırsa ne kadar dağıtır, bilgisi olan arkadaşlar cevaplarsa sevinirimm

Teşekkür ederim,

En Güçlü İki silah "Sabır" ve "Zaman" dır. Yazdıklarım beni bağlar; Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın.

8. Eğer yeni bir döviz borçlanması olmadı ise ilk çeyrekte Haziran sonrası döviz pozisyonu büyük ihtimalle artıya geçebilir.YTD.

Sayfa 98/601 İlkİlk ... 488896979899100108148198598 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •