Sayfa 512/601 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 4,089 - 4,096 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Sürekli yeni yatırım yaptığı ve borçlar hala yüksek olduğu için şimdilik zor.
    Ancak ileride sürekli temettü verebilir.

Pek kimse bahsetmiyor ama şirketin yurtdışı karı artacağı gibi Döviz pozisyonu 9 aylıkta 304 milyon iken 12 aylıkta 2.115 Milyona çıkmış.
    Yani anlık yüzde 11 kur artışı nedeni ile sadece kambiyo karı 211 milyon olabilir.
    Son çeyrek kısmen Özbekistan katkısı da olacak 1 milyar ile 1,2 milyar arası çeyrek kar sürpriz olmaz
    borc böyle bir şirket için çok degil.bu sene temettü vermezse şirkete olan güven ve ilgi azalır.0.50 kuruş beklentim var..ytd.

2. Al benden de o kadar tam 3 seneye kadardır buradayım... Daha uzun yolumuz var inşallah.
     Alıntı Originally Posted by condansator Yazıyı Oku
    şşşşştttttttt ses cıkarmadan derinden bekliyoruz........tam 2.5 yıl oldu.......şşşşştttttt......

3. 1 TL temettu olsa tadından yenmez

4.  Alıntı Originally Posted by hafiz1864 Yazıyı Oku
    1 TL temettu olsa tadından yenmez
    abartmayalım......yavaş yavaş.....şimdilik 50 kuruş yeter....şirket kriz ve savaş ortamında büyümeye çalışıyor.....anlayışlı olalım.....ytd...

5. Bunca yıldır borsa yatırımcısıyım, bu kadar rahatsızlık uyandırmadan, kalp atışlarımı yükseltmeden, strese sokmadan para kazandığım ender şirketlerden. Aksen den kazandığımın çok fazlasını kazandığım hisseler oldu ama hep belli bir stres yaşadım.
    Portföydeki hisselerimi takip ederken dönüp en son baktığım hisse Aksen. O yolunu bulur diyorum
    Yatırım tavsiyesi değildir..

6. Aksen süper diyebilirim hiç pişmanlık duymuyorum enerji zaten değerli malum temettü de hazır daha ne olsun süper

7. ilk defa girdim, demir çelik dışına çıkmam normalde. Umarım utandırmaz sadece yaptığı hareketler ilgimi çekti, herkese bol kazanç. rahatsız ettiysem özür dilerim.

8. Yılda 1000 mw yeni santral hedefleyen şirketimiz kredi faizleri bu kadar yüksek iken borçlanacağına bence temettü vermesin, bunun yerine yatırım yapsın. Yatırımcısına güven vermek için de bir geri alım programı açıklarlarsa çok iyi olur kanımca…

Sayfa 512/601 İlkİlk ... 12412462502510511512513514522562 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •