Sayfa 471/601 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 3,761 - 3,768 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by kerkenez Yazıyı Oku
    Arkadaşlar şirketin 2021 senesi için dolar kuru beklentisi seviye hk. olmuşmuydu malum dolar kuru seviyeleri ortada...
    son yatirimci sunumunda beklentiler vardi sanirim. Favok hesabi yapiyorsaniz allah kolaylik versin.

2. O nasıl hesap? Zaten 9 aylık favök belli. Şirket son çeyrek 600mn TL civari favök bekliyordu. Bunun üzerine kur farki, sirketin ihtiyatlı davranmasini falan ekleyin ekleyebildiğiniz kadar...
     Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Şirket direkt olarak paylasmadi ama 3.ceyrek sonu paylaştığı yilsonu revize rakamlarında favök 2.4 mlr tl idi.

Sırf o günden bu yana usd kuru %25 civarinda artış gösterdi. Favök un büyük kismi yurtdisindan geldiğine göre, bu yükselişin aksene %20 yansıdığını kabul edersek, yıllık favokun 2.9 mlr tl gelebilecegini tahmin edebiliriz diye düşünüyorum.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

3. İyi falan değiliz. 950-1000 milyon dolar şirket degerinden 900mn doların altına düştük. 5% deger kaybettik....
     Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Nasıl böyle iyi miyiz?
    Piyasa düşer yükselir ama Aksen kendi halinde harektler yapar.
    Endeks yükselirken eksi düşerken artı olabilir.
    Çünkü onun kendi dinamikleri var ve o yönde hareket ediyor.
    2 yıldır olduğu gibi.
    Trend hep yukarı ama bazen yavaş bazen hızlı. Yatırımlar ve karlılık sürdükçe de böyle devam edecek görünüyor.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

4. Bu nasıl bir matematik?
     Alıntı Originally Posted by balıkadam Yazıyı Oku
    Şirket direkt olarak paylasmadi ama 3.ceyrek sonu paylaştığı yilsonu revize rakamlarında favök 2.4 mlr tl idi.

Sırf o günden bu yana usd kuru %25 civarinda artış gösterdi. Favök un büyük kismi yurtdisindan geldiğine göre, bu yükselişin aksene %20 yansıdığını kabul edersek, yıllık favokun 2.9 mlr tl gelebilecegini tahmin edebiliriz diye düşünüyorum.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by Baturalpi Yazıyı Oku
    Bu nasıl bir matematik?
     Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    O nasıl hesap? Zaten 9 aylık favök belli. Şirket son çeyrek 600mn TL civari favök bekliyordu. Bunun üzerine kur farki, sirketin ihtiyatlı davranmasini falan ekleyin ekleyebildiğiniz kadar...

Tamam beyler, ufak bir hata yaptik son çeyrek üzerinden hesap yapilmasi gerekiyordu. Anlaşıldı.
    Bakkal hesabini bile becerememişiz. Kusura bakmayın.

SM-M515F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Ben burada adet yazmamışım. Fiyat yazmamışım.
    Çatacak yer arıyorsunuz herhalde.
    Buna benzer yorumlar forumda sıkça yapılır. Ben şahsen rahatsız da olmam. Hatta portföyünü yazan da olur.
    Forum ilkelerine aykırı olmayan yorumlara kısıtlama koymak sizin haddinize mi? Varsa öyle bir durum yönetime şikayet edersiniz.

Böyle ukala yorum gelince şahsınıza ait geçmişte yorumu da burada paylaşayım. Belki utanırsınız. Sizin kaötan aldığınız sattığınız kimi ilgilendiriyor o zaman.

sen benim ne demek istedigimi anladın....garibanları yanlış yönlendirme nokta

7. Bu seneyi birakin bitti zaten ozbekisan kongo dahil olunca yeni doviz kurlariyla ne olacak favok 22 de ona bakmak lazim artik

Alıntı Originally Posted by condansator Yazıyı Oku
    sen benim ne demek istedigimi anladın....garibanları yanlış yönlendirme nokta
    Yukarıdaki alıntıladığım senin KUTPO yorumunda hem kibir hem yönlendirme var.
    Bakın ben ne kadar kazandım ve sattım. Ben sattım sizde satın diye yönlendirmişsin. VİRGÜL

AKSEN yönlendirme konusuna gelirsen ben bölünmeden önce fiyatı 2.80lerden, yani güncel 1.40 lardan beri yönlendirme yapıyorum. Öyle boş geyik yapmayı sevmem. Daha dün AKSEN forumuna gelmişsin posta koyuyorsun.

Benim yorumlarıma yön vermek de senin haddine değil.

Sayfa 471/601 İlkİlk ... 371421461469470471472473481521571 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •