Sayfa 526/601 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 4,201 - 4,208 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Majesty23 Yazıyı Oku
    Aksen 1 mayıs tarihi itibariyle Bist Katılım endeksine de dahil olmuş. Bunun hisseye faydası olur mu sizce? Hissenin bist katılım endeksinde olup olmadığına bakıp yatırım yapan büyük kurumlar var mı, bilginiz var mıdır?
    Hayırlısı olsun..
    bist katılım ve 30

2. Sn condansator,
    Haklısınız, telefondan tam olarak dikkat edememişim, bist katılım ve 30 endeksiymiş

3. Link isteme mesajını yeni gördüm kusura bakmayın ama Link kişiye özel olduğu için paylaşsam da giremezdiniz… bugünkü toplantıda şirketten aldığım bilgiler şöyle:
    - Gana sözleşmesi 2023 yılına kaldı ama cfo %80 yenileneceğini düşündüğünü söyledi, ama Gana da yeni santraller çok uzak ihtimal değil anladığım kadarıyla
    - temettü yüksek ihtimal gelecek, Mayıs 15’ten sonra bunu açıklarız muhtemelen, dağıtımı da Haziran sonu Temmuz başı olacak gibi
    - bedelsiz ve hisse geri alımı söz konusu değil ama fiyat çok iyi yerlere gelirse 2. Bir halka arz düşünebiliriz
    -elektrik depolama işini de düşünüyoruz, tartışıyoruz
    - cfo bölünmüş fiyatıyla ve yeni yatırımlar olmadan hisse ederinin 20-21 TL olması gerektiğini düşünüyorum dedi
    - Kazakistan’da santral kurulumu için epey yol katettik ama iç karışıklık sonrasında olumsuz sonuçlandığını,Kırgızistan dahil her yerde santral kurmak için çalışmalarının olduğunu ama bunların somut hale gelmediğini
    - Özbekistan santrallerinden sonra bu projenin referans olarak alınıp, diğer ülkelerce de masaya davet edildiklerini
    - Türkiye’deki doğalgaz santrallerinin karlılığının şu anda geçen senenin ortalamasında olduğunu( son çeyreğe göre daha düşük olduğunu)
    - geçen seneki cirolarının yarısının elektrik ticaretinden geldiğini dile getirdiler..
    Aklıma gelenler bunlar, sizler de bilgi sahibi olun diye burdan da paylaştım…

4.  Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    Link isteme mesajını yeni gördüm kusura bakmayın ama Link kişiye özel olduğu için paylaşsam da giremezdiniz… bugünkü toplantıda şirketten aldığım bilgiler şöyle:
    - Gana sözleşmesi 2023 yılına kaldı ama cfo %80 yenileneceğini düşündüğünü söyledi, ama Gana da yeni santraller çok uzak ihtimal değil anladığım kadarıyla
    - temettü yüksek ihtimal gelecek, Mayıs 15’ten sonra bunu açıklarız muhtemelen, dağıtımı da Haziran sonu Temmuz başı olacak gibi
    - bedelsiz ve hisse geri alımı söz konusu değil ama fiyat çok iyi yerlere gelirse 2. Bir halka arz düşünebiliriz
    -elektrik depolama işini de düşünüyoruz, tartışıyoruz
    - cfo bölünmüş fiyatıyla ve yeni yatırımlar olmadan hisse ederinin 20-21 TL olması gerektiğini düşünüyorum dedi
    - Kazakistan’da santral kurulumu için epey yol katettik ama iç karışıklık sonrasında olumsuz sonuçlandığını,Kırgızistan dahil her yerde santral kurmak için çalışmalarının olduğunu ama bunların somut hale gelmediğini
    - Özbekistan santrallerinden sonra bu projenin referans olarak alınıp, diğer ülkelerce de masaya davet edildiklerini
    - Türkiye’deki doğalgaz santrallerinin karlılığının şu anda geçen senenin ortalamasında olduğunu( son çeyreğe göre daha düşük olduğunu)
    - geçen seneki cirolarının yarısının elektrik ticaretinden geldiğini dile getirdiler..
    Aklıma gelenler bunlar, sizler de bilgi sahibi olun diye burdan da paylaştım…
    hocam burda aklıma takılan tek sey fıyat ıyı yerlere gıderse 2. halka arzı dusunuruz demesı hıc hosuma gıtmedı benım aselsan ve ekgyo gordugum kadarı ıle 2.arz sonrası buyuk husranlar olusuyo ınsllh yapmazlar demek yetınıyorum
    bırde her yıl 1000megavalt lık yatırım sozlerı vardı 2022 yılından sonrası ıcın mı gecerlı acep bu soz
    2023 1000megvalt
    2024 1000megvalt
    2025 1000megvalt
    .................
    .............
    gıbı olsa cok tatlı olurdu :d

5.  Alıntı Originally Posted by ayaz1353 Yazıyı Oku
    hocam burda aklıma takılan tek sey fıyat ıyı yerlere gıderse 2. halka arzı dusunuruz demesı hıc hosuma gıtmedı benım aselsan ve ekgyo gordugum kadarı ıle 2.arz sonrası buyuk husranlar olusuyo ınsllh yapmazlar demek yetınıyorum
    bırde her yıl 1000megavalt lık yatırım sozlerı vardı 2022 yılından sonrası ıcın mı gecerlı acep bu soz
    2023 1000megvalt
    2024 1000megvalt
    2025 1000megvalt
    .................
    .............
    gıbı olsa cok tatlı olurdu :d
    2. Halka arz için şuan ki şartlarfa fiyatın bölünmeden önce 80-90 lara giderse düşünülebileceği mırıldandı diyelim. İyi fiyattan kasıt buydu şuan ki 40-45 ler gibi, tabi bu olacak diye bir şey yok. Bu konu yatırımlar için kaynak sağlama alternatifleri içerisinde spontene gelişti. Esasında Öncesinde CFO bu finansallarla fon bulma sorunlarının olmadığını ifade etti. Bu konu bir yatırımcı sorusuna cevaben gelişti. Korkulacak bir şey yok

6. Bu toplantıda bana en ilgi çekici şey Enerji Depolama yatırımının uzun süredir gündemde olduğunu duymak oldu. Şirketten daha önce böyle bir şey duymamıştık. İlerleyen zamnlarda enerji dönüşümünün çok önemli bir ayağı olacak bu yatırımlar hikayeye farklı bir boyut katma potansiyeli içeriyor. En son canlı örneği kontrolmatik. O yüzden bu yatırım fikrinin şirket içinde konuşulması beni mutlu etti.

7.  Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    Burada ne demek istemiş olabilir ? Sene sonu gelecek finansallar ile mi 20-21 olmalı yoksa şimdiki finansallar ile mi olmalı? Sene sonu muhtemel 3,5-4 milyar kâr beklentisine göre 20-21 çok düşük kalıyor da onun için sordum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by meddlesome Yazıyı Oku
    Burada ne demek istemiş olabilir ? Sene sonu gelecek finansallar ile mi 20-21 olmalı yoksa şimdiki finansallar ile mi olmalı? Sene sonu muhtemel 3,5-4 milyar kâr beklentisine göre 20-21 çok düşük kalıyor da onun için sordum.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Buna ben cevap vereyim. Hiçbir yatırım ve yeni gelişme olmasa bile benim için ideal fiyat 20 21 liradır gibi bir rakam söylendi daha önceki hedefi buralarmış yani şimdi değil önceki hedefinden bahsetti.

Sayfa 526/601 İlkİlk ... 26426476516524525526527528536576 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •