Sayfa 314/601 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 2,505 - 2,512 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Ya hala millet uyanamadı
    Ya da uyandırma kerizi bulandırma denizi durumları.

Bu şirket üretiminin üçtebirini yurtdışında üçte ikisini yurt içinde yapıyordu.
    Ancak buna karşılık faaliyet karının ise üçte ikisini yurtdışı operasyonlardan yapıyordu.

Bu kapasite artışı müthiş olacak. Millet uzun vade yatırım ne bilmiyor. Boş ver bilmesinler
    Millet 2 gün gecikmeli uyandı.
    Böyle daha iyi, sayelerinde biraz daha almış olduk.
    Aksen de zaten uçsun kaçsın beklentim yok.
    Ağır gitsin sürekli gitsin bana yeter. Demirbaş hissem zaten.

2. Irak haberi gelemeden neler geldi..
    Maşallah..

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Birde ırak gelse vay vay masallah

4.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Bunlar bu kadar yatirimla 2021 de temettü vermez heralde, ya da son çeyrek iyi bir tahsilat yaptilar..

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Surekli buyuyup ozsermayesini sürekli arttiracaksa ben temettu almamaya razıyım kendi adima. Zaten bu sene yüklü borçların odemeleri var. Kuruldan temettü kararı cikarsa sasiririm.

Temettuyu 2022 de vermeye başlamaları daha yüksek ihtimal gibi gorunuyor.

5. Adam sizi beni falan düşündüğü için değil, holdinge nakit girişi sağlasın diye verecekti zaten . Covid olmasaydi bu sene de verecekti zaten. Bu seneki yüklü ödemeleri zaten halihazırdaki alacaklarla öder ve ödüyor her çeyrek zaten. Ama bu yatırımlar da bayağı fazla olduğu için temettü vermez heralde. Arti olarak hala daha congo ve cameroon da yaklaşık 600MW daha kovalanıyor. Neyse zaten kursun da temettü vermesin yeter. İnsallah yurticinde diğer sirketlerdeki santralleri falan alir da(atıl) onları da gider kurar sağda solda. Bu iki gündeki kap larla beraber, global DEV olma yolundaki 2. basamağı da attık. Nice basamaklara diyelim. Bu arada anlaşmalar 25-30 yıllık bunlarda dikkat etmek lazım.(Amortisman) zira halihazirdaki yurtdisi santral anlaşmalarinin sureleri uzun olmadigi icin yillik 40mn dolar amortisman yaziyor afrikada. YTD
     Alıntı Originally Posted by metallurgist Yazıyı Oku
    Surekli buyuyup ozsermayesini sürekli arttiracaksa ben temettu almamaya razıyım kendi adima. Zaten bu sene yüklü borçların odemeleri var. Kuruldan temettü kararı cikarsa sasiririm.

Temettuyu 2022 de vermeye başlamaları daha yüksek ihtimal gibi gorunuyor.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

Benim açımdan (ölçek olmasa da) aksa enerji 2. Sasa dır. Kendi açımdan ana malımı yatırımlar bitene kadar vermem.

Tüm ortaklara hayırlı olsun demek isterim. 4-5 aydır burdayım ve burada yatırımcı olmak gerçekten çok zor. Umarım tüm ortakların beklentilerini karşılar.

7. arkadaşlar şirkete özbekistanda kurulacak olan santralin ekipmanını nasıl karşılayacaksınız diye sordum( antalyada atıl 300 mw vardı(şirket açıklaması),urfa ve manisadakileri de eklesen 740 olmuyor çünkü) bana vanda da ekipman olduğunu söylediler.. tabi şirkete ait olan pasif ekipmanların toplam miktarını tekrar sordum. yarın cevap gelir.ayrıca özbekistanda ilk açıklanan miktarın dün açıklananlardan önce faaliyete gireceğini belirttiler. buharadaki için yer tahsisi yapılmadığını belirtmelerine rağmen 4. çeyreğe yetişecek demeleri, şirketin santral kurma konusunda hızlandığını işaret ediyor...

8.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Antalyada şu an halihazirda çalisan 900MW var ve daha önceden antalyadan sökülen 250 MW var, manisadan sökülen 115MW ve urfada 147MW var. Yani kabaca 1400MW lik makine var elde(artık fazlasıyla yetiyordur ). Tabi Gananin cevrimi bu makinelerle mi yapiliyor bilmiyorum(160MW). 3. Ceyrek 4. Ceyrek ne farkeder. 25 yillik anlaşma yapmisiz 2 ay erken veya geç bitse ne olur ?

antalyada aktif 900 pasif 300 mw var diye biliyorum. şirketin yatırımcı ilişkileri öyle demişti yanılmıyorsam... ayrıca 2 ay erken bitmesi çok önemli değil uzun vadeciler için ama bunu şirketin santral kurmadaki başarısı için yazmıştım

Sayfa 314/601 İlkİlk ... 214264304312313314315316324364414 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •