Sayfa 72/601 İlkİlk ... 2262707172737482122172572 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 569 - 576 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Ne yani 4. Çeyrek 90 mn TL kar acıklasa nasıl bir soru işareti olur ?
     Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku
    yabancılar devamlı sattığı için bekletilerim devamlı düşüyor malesef. Umarım ana ortaklık karı 100 mio altı gelmez çünkü gelirse şirket hakkında soru işaretleri olur.
    Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

2.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Ne yani 4. Çeyrek 90 mn TL kar acıklasa nasıl bir soru işareti olur ?

kar 100 altı gelirse gene ortalama elektrik satış fiyatlarından bakarız. Kendi şirketleri ile ilişkiler kısmına bakarız. Geçen dönem kar beklentisi tutmamasını forumda arkadaşlar Kıbrıs santrali için fuel oil alımını söylemişlerdi. Bu sefer o da yok.

Benim şahsi görüşüm 90 mio gelirse ben biraz soru işareti yaşarım.

Sizin kar beklentiniz nedir?

3. Ben de stoğa bakarım. Elektrik fiyatları yaz dönemine göre biraz düşüktü ama gazı botaştan değil de dışardan da aldılarsa gaz fiyatı da düşüktü. 5 mn dolar bir meblağ ödedi madagaskar için. Faiz indirimlerinin etkisi ne kadarlık bir etki yaptı kestirmek zor olmakla beraber beklentim 80-90 mn TL arası. Tabi ne kadar faiz ve vergi ödeyeceği önemli burada(ben yüksek tuttum). Ama umarım favök 420-430 mn civarı gelir. Tabi bu 400 icinde %25 lik Gana payı da var. Ha şu da var 2020/1 in 2019/4 ten daha iyi gelecegi de asikar. Şirket yeterki üstüne düşeni yapsın ve şu kamerun ya da kongo olaylarından birini baglasın artık. YTD.

"Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

4.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Ben de stoğa bakarım. Elektrik fiyatları yaz dönemine göre biraz düşüktü ama gazı botaştan değil de dışardan da aldılarsa gaz fiyatı da düşüktü. 5 mn dolar bir meblağ ödedi madagaskar için. Faiz indirimlerinin etkisi ne kadarlık bir etki yaptı kestirmek zor olmakla beraber beklentim 80-90 mn TL arası. Tabi ne kadar faiz ve vergi ödeyeceği önemli burada(ben yüksek tuttum). Ama umarım favök 420-430 mn civarı gelir. Tabi bu 400 icinde %25 lik Gana payı da var. Ha şu da var 2020/1 in 2019/4 ten daha iyi gelecegi de asikar. Şirket yeterki üstüne düşeni yapsın ve şu kamerun ya da kongo olaylarından birini baglasın artık. YTD.

hocam bu temel analizler dışında benim de hisse fiyatında gördüğüm sıkıntı hacimsizlik. Galiba Aygaz gibi olduk. Ben hissede yeni sayılırım o dönemleri görmedim ama bu İş Bankası'na rehin edilen hisseler için son tarih belli midir bilir misiniz? Uzun dönemli finansal borçlar devamlı azalıyor eğer BCH gibi borçlanma imkanı bu rehin işi dışında ise tahminim 2020 sonu 2021 başı gibi rehin kalkar. O zaman biraz bu likidite için şirket birşey yapmayı dener mi bilmiyorum.

Sizinle birlikte forumda daha tecrübeli arkadaşlara sorayım. Genel Kurul olursa orda da sormayı planlıyorum. Bu borç oranı hedefe geldikten sonra bir bedelsiz ya da Afrika operasyonlarını yöneten şirketi Londra vb yerlerde halka açma gibi fantazi projeler olur mu? satmak isteyen likidite bulamıyor galiba fazla dayak yedik.

5.  Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku
    hocam bu temel analizler dışında benim de hisse fiyatında gördüğüm sıkıntı hacimsizlik. Galiba Aygaz gibi olduk. Ben hissede yeni sayılırım o dönemleri görmedim ama bu İş Bankası'na rehin edilen hisseler için son tarih belli midir bilir misiniz? Uzun dönemli finansal borçlar devamlı azalıyor eğer BCH gibi borçlanma imkanı bu rehin işi dışında ise tahminim 2020 sonu 2021 başı gibi rehin kalkar. O zaman biraz bu likidite için şirket birşey yapmayı dener mi bilmiyorum.

Sizinle birlikte forumda daha tecrübeli arkadaşlara sorayım. Genel Kurul olursa orda da sormayı planlıyorum. Bu borç oranı hedefe geldikten sonra bir bedelsiz ya da Afrika operasyonlarını yöneten şirketi Londra vb yerlerde halka açma gibi fantazi projeler olur mu? satmak isteyen likidite bulamıyor galiba fazla dayak yedik.
    Halka arz mi? Bilginin kaynağı nedir?

6.  Alıntı Originally Posted by Cemilsavar Yazıyı Oku
    Halka arz mi? Bilginin kaynağı nedir?
    hocam kaynak yok. Yorumda da yazdım ya fantazi projeler olur mu diye...

ya da Afrika operasyonlarını yöneten şirketi Londra vb yerlerde halka açma gibi fantazi projeler olur mu?

yani şirketi yönetmek tabi ki haddim değil ama ben olsam rehin muhabbeti kalkınca böyle bir şeyi yapardım.

7.  Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku
    hocam kaynak yok. Yorumda da yazdım ya fantazi projeler olur mu diye...

ya da Afrika operasyonlarını yöneten şirketi Londra vb yerlerde halka açma gibi fantazi projeler olur mu?

yani şirketi yönetmek tabi ki haddim değil ama ben olsam rehin muhabbeti kalkınca böyle bir şeyi yapardım.
    Enteresan bir fantazi dünyanız olduğu dikkatimi çekti!

8. Ne yazsak boş. Ama benim şirket tarafından anladığım, borçlar azalınca temettü dağıtarak enerji tarafına gaymenkul muamelesi yapmak. Yani yıllık düzenli kar ve holdinge de oradan temettü ile nakit. Yani daha fazla halka açarlar mı bilmiyorum ki 9 senede tek cent bile kazandirmamisken. Hatta o kadar dolar kaybettirmişken. YTD.
     Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku

Sayfa 72/601 İlkİlk ... 2262707172737482122172572 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •