Sayfa 101/601 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 801 - 808 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Enerji şirketleri içinde en kötü performans bunda dün enerji şirketleri 3 çıkarken bu bir çıktı bugün millet nötr Enerjisa artı 3 iken bu eksi 2 neredeyse

2.  Alıntı Originally Posted by Capital1461 Yazıyı Oku
    2020 senesinde inşallah şirket çok güzel bir kar açıklayacak diye düşünüyorum, tahminim minimum 600 milyon TL olacağı yönünde. Peki bu karlar fiyatlamaya yansıyor mu? Maalesef hayır. Bunun en büyük sebebi karın sürdürülebilir olduğu konusundaki soru işaretleri ve kötü nakit akışı.
    Peki ne olursa şüpheler giderilir?
    1. Ciro tarafındaki ağır top Antalya Santrali. Büyük ihtimalle petrol fiyatları bu seviyede kalırsa (45 doları geçmemesi yeterli) ve kur 7.5 TL üstüne atmazsa çok ciddi bir maliyet avantajı yakalayacak Ali Metin Kazancı. Bu durumda sadece bu santralden senelik 350 milyon civarında kar gelir.
    2.Gana Anlaşmasının uzaması karlılığın sürdürülebilir olduğunu gösterecek. Şu an için en karlı operasyonu Aksenin.
    3. Afrika'da yeni anlaşmalar
    4. Goldman Sachstan geri alınan 125 milyon hissenin satışı. Bu gerçekleşirse muhtemelen net borç /favök 1-1.2 seviyelerine iner.
    Ben bu sefer Cemil Kazancı Beyin yatırımcıyı güldüreceğini düşünüyorum. O zaman elimde hisse olur mu orasını da Allah bilir...
    Asla YTD.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Aksa enerji Antalya doğal gaz santrali şu günlerde elek fiyatları ucuz olduğu için çalışmıyor. Fakat aksa enerji satış ikili anlaşma ile saatlik 1200 mw satış yapmakta. Üretimi yapmadan satışı yapabilmesi için piyasadan satın alması lazım. Giyatlar ucuz olduğunda ptf fiyatı üErinden alıp satmak çok ama çok karlı. Ben ilk çeyrek ve 2. Çeyrek iki anlaşmadan kaynaklı devasa kat yazacağını düşünüyorum. Alış fiyatı 200 tl ise satış 300 tl üzeri. Şu durumda antalya sant çalışmasa daga karlı

3.  Alıntı Originally Posted by zigana Yazıyı Oku
    Aksa enerji Antalya doğal gaz santrali şu günlerde elek fiyatları ucuz olduğu için çalışmıyor. Fakat aksa enerji satış ikili anlaşma ile saatlik 1200 mw satış yapmakta. Üretimi yapmadan satışı yapabilmesi için piyasadan satın alması lazım. Giyatlar ucuz olduğunda ptf fiyatı üErinden alıp satmak çok ama çok karlı. Ben ilk çeyrek ve 2. Çeyrek iki anlaşmadan kaynaklı devasa kat yazacağını düşünüyorum. Alış fiyatı 200 tl ise satış 300 tl üzeri. Şu durumda antalya sant çalışmasa daga karlı
    hocam 1200 mw anlaşması olduğunu nerden bakıyorsunuz?

4.  Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku
    hocam 1200 mw anlaşması olduğunu nerden bakıyorsunuz?
    Epiaş şefaflıl da ikili anlaşma ve satış kısmı var oradan seçip bakabiliyorsun

5. Çok faydalı bilgiler verdin Zigana Hocam, Eyvallah.
     Alıntı Originally Posted by zigana Yazıyı Oku
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by zigana Yazıyı Oku
    Epiaş şefaflıl da ikili anlaşma ve satış kısmı var oradan seçip bakabiliyorsun
    hocam bilmediğim konular olduğundan bir iki soru soracağım.

hocam AKSEN Enerji Ticaret kısmından mı anlıyoruz?

Birde ben ikili anlaşmaları atıyorum mart ayı boyunca her gün her saat 1200 mv sabit gibi sanıyordum. bu anlaşmaların hacimlerde mi saatlik değişiyor?

Teşekkürler

7.  Alıntı Originally Posted by kingo_disco Yazıyı Oku
    hocam bilmediğim konular olduğundan bir iki soru soracağım.

hocam AKSEN Enerji Ticaret kısmından mı anlıyoruz?

Birde ben ikili anlaşmaları atıyorum mart ayı boyunca her gün her saat 1200 mv sabit gibi sanıyordum. bu anlaşmaların hacimlerde mi saatlik değişiyor?

Teşekkürler
    Epiaş sitesinden takip ettiğiniDe saatlik değişiyor. Bahsettiğim olay normalde böyle olur. Üretmiyorsan piyasadan alıp müşterine tedarik etmek zorundasın. Şunu demek isterim sadece yarın fiyar ort 50 tl/mw satış 300 tl/mw üstüdür. Aradaki farka ve satış miktarına göre hesapladığınızda yarın ki karı 6 milyon üstü yapar. İlk çeyrek ve ikinci çeyrek devasa karlar yazacak düşündüğüm gibi ise

Sayfa 101/601 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •