Sayfa 482/601 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 3,849 - 3,856 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Bu arada dolar kazanan ve daha da kazanacak(inşallah) bir firma olarak son 3-4 ayda firma değerimiz 1 küsür miyar dolarlardan 800 küsür dolarlara geldi maalesef. Hiç bir şey olmasa(ve keşke dolar artmasa) bile piyasadan 25% civarı(dolar sabit) alacağımız var diye düşünüyorum. Şu anki değerle 2022 yılı projektif FD/FAVÖK 2 ye düşer. YTD.
    gecen hafta 966 milyon dolarken bu hafta 719 milyon dolara düstü piyasa değeri.
    irmik menkul değerler, profesyonel kadrosu ile yıllardır reel hayatta kazandıklarını borsa da heba etmeyi gelenek haline getirmistir

2.  Alıntı Originally Posted by İRMİK Yazıyı Oku
    gecen hafta 966 milyon dolarken bu hafta 719 milyon dolara düstü piyasa değeri.
    haftalık kıyasları çok mantıklı bulmuyorum kendi adıma heleki bugünkü son 2-3 saatteki fiyatlamalar enteresandı(bu kıyas neredeyse bütün şirketler için dolar yönünde olur zaten son 1 hafta için). Artık son fiyatla 35% civarı alacağımız var. Tabi bu 1 milyar dolar piyasa değerine göre. Zaten hakettiği bu bilanço ve beklentiler ile 1 milyar doların çok üstü(subjektif tespit). Döviz net borcu olsa anlaşılabilir ama o bakımdan da bir negatiflik yok çok şükür... YTD.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

3. Abi Özbekistan favök beklentim 135-150 milyon dolar arası bakalım şirkette yapacaktır yakında açıklamaları .Fakat bu dolar kuru ile çok iyi değerlemeler çıkıyor yok olmaz o kadar diyorum ama herşeyin hayırlısı bakalım.
     Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    haftalık kıyasları çok mantıklı bulmuyorum kendi adıma heleki bugünkü son 2-3 saatteki fiyatlamalar enteresandı(bu kıyas neredeyse bütün şirketler için dolar yönünde olur zaten son 1 hafta için). Artık son fiyatla 35% civarı alacağımız var. Tabi bu 1 milyar dolar piyasa değerine göre. Zaten hakettiği bu bilanço ve beklentiler ile 1 milyar doların çok üstü(subjektif tespit). Döviz net borcu olsa anlaşılabilir ama o bakımdan da bir negatiflik yok çok şükür... YTD.

4. 2022 6 .ayda fiat nerelere gelebilir

5.  Alıntı Originally Posted by kerkenez Yazıyı Oku
    Abi Özbekistan favök beklentim 135-150 milyon dolar arası bakalım şirkette yapacaktır yakında açıklamaları .Fakat bu dolar kuru ile çok iyi değerlemeler çıkıyor yok olmaz o kadar diyorum ama herşeyin hayırlısı bakalım.
    işime gelir ama "afaki" buluyorum". 90-100'de "iyi"dir, 120 "can"dır(normal buluyorum), 135-150 "canan"dır. 120 diyen analist duydum da yine de "temkinli" olmayı seviyorum galiba . Şirket de zaten yıllık bilanço sonrası(şubat) beklentilerini açıklayacaktır. Zira doların her gün 1 lira arttığı günlerdeyiz. Bu zamanda beklemekte fayda var. YTD.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

6. Arkadaş öyle satıyorlar ki sanki dolar 9 liraya düştü.Keske full malda durmasaydik hiç değilse ortalama yapardık buralardan.

7. Ne günlerden geçti bu şirket 3.çeyrek kapanış dolar 8.85 TL bugün 13 TL bu günler bu şirket açısından geçici tabiki yukarıdan satıp aşağıdan almak ister herkes ama bu yaşanılan günlerde bu durumu gerçekleştirebilecek çok azdır. Hayırlısı bakalım.
     Alıntı Originally Posted by hasboy Yazıyı Oku
    Arkadaş öyle satıyorlar ki sanki dolar 9 liraya düştü.Keske full malda durmasaydik hiç değilse ortalama yapardık buralardan.

8.  Alıntı Originally Posted by kerkenez Yazıyı Oku
    Ne günlerden geçti bu şirket 3.çeyrek kapanış dolar 8.85 TL bugün 13 TL bu günler bu şirket açısından geçici tabiki yukarıdan satıp aşağıdan almak ister herkes ama bu yaşanılan günlerde bu durumu gerçekleştirebilecek çok azdır. Hayırlısı bakalım.
    Katılıyorum size.Bu arada Irak'a 150 mw 'a kadar ihracatımız 2 yıl uzatılmış.Hayirli olsun.

Sayfa 482/601 İlkİlk ... 382432472480481482483484492532582 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •