Sayfa 483/601 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 3,857 - 3,864 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. Suan hicbirsey icin saglikli fiyatlama yapilamiyor vioptaki olaylar ve londra faizleri yuzunden. Ortalik ve kur sakinlesince oturup favok hesabini degerlemeleri yapmak lazim.ekrani kapatip bekleme zamanlari.

Yatirim tavsiyesi degildir.

2. 1 ay sonra kaç olacak göreceğiz, bakalım nereye kadar basabilecekler… hala en az %50 primlenecek diye düşünüyorum. Bakalım, kısmet. Batarsak ta bizi aksen batırsın

3. kendi adima panik yapacak bir sey goremiyorum. Yukarda bahsedildigi gibi dolar 3. ceyrek kapanis 8.5, suan ki fiyat 13. Fark yuzde 50 den fazla.

Bu fark bu sekilde kaldigi surece aksen nezdinde panik olmam, sevinc yasarim.

Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    Suan hicbirsey icin saglikli fiyatlama yapilamiyor vioptaki olaylar ve londra faizleri yuzunden. Ortalik ve kur sakinlesince oturup favok hesabini degerlemeleri yapmak lazim.ekrani kapatip bekleme zamanlari.

Yatirim tavsiyesi degildir.
    Son yapılan yorumları okudum. Genelde soğukkanlılık hakim. Bu güzel. Şirketinizden eminseniz gerisi hikaye.

Naci Ağbal görevden alındığında taban taban başı çekiyordu Aksen i yanlış hatırlamıyorsam 13,50 leri gördükten sonra taban taban 9.28'e kadar oturdu. Sonra hızla eski yerine yükseldi hatta 15 leri görmüştü. Bölünmeden önce oldu bunlar.
    Daha önce de benzer geri çekilmelerden sonra hızla eski zirvelerine dönmüştü.

Yani AKSEN yeter ki iyi olsun. Hisse fiyatı düşer de çıkar da. Düştüğü yerde kalmaz ama.
    1.40 Maliyet var ve buraya gelene kadar ne düşüşler gördük.

Martta nerede olacak bakalım.
    Benim için referans alacağım performans 2022/2. çeyrek olacak. Çünkü şirket bildirimlerine göre Özbekistan santrallerinin 3. de devreye girdiği bilançoya yansıyacağı dönem 2022/2. çeyrek olacak. Bu çeyrek performansı 4 le çarpar değerlememi o zaman yaparım. Ucuz mu pahalı mı?

5.  Alıntı Originally Posted by metallurgist Yazıyı Oku
    kendi adima panik yapacak bir sey goremiyorum. Yukarda bahsedildigi gibi dolar 3. ceyrek kapanis 8.5, suan ki fiyat 13. Fark yuzde 50 den fazla.

Bu fark bu sekilde kaldigi surece aksen nezdinde panik olmam, sevinc yasarim.
    Neden ki ? Bu farkın pek bir önemi var mıdır bu hisseyi almak için ? Boşuna mı beklentileri dolar bazında veriyoruz .
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

6.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Neden ki ? Bu farkın pek bir önemi var mıdır bu hisseyi almak için ? Boşuna mı beklentileri dolar bazında veriyoruz .
    Siz daha iyi bilirsiniz ama bana gore cok buyuk bir onemi vardir. Dolar cinsi FAVOK beklentisi iyidir hostur guzeldir ama o da sonuc olarak hissenin TL cinsi ederine ve ilerde muhtemelen verecegi temettulere etki edecektir.

7.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    200 milyon usd favök usd 10 tl
    200 milyon usd favök usd 15 tl

Fiyatlama tl ile olduğu için tabi ki usd nin 15 tl oldugu durumda hisse fiyatlamasi daha yüksek olacaktir.

Sizin kafanizda ki hesap nasil sayin neva91.
    Gerçekten merak ettim.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by metallurgist Yazıyı Oku
    Siz daha iyi bilirsiniz ama bana gore cok buyuk bir onemi vardir. Dolar cinsi FAVOK beklentisi iyidir hostur guzeldir ama o da sonuc olarak hissenin TL cinsi ederine ve ilerde muhtemelen verecegi temettulere etki edecektir.
    Diyelimki 1. senaryoda;

dolar 20TL ve 2 TL temettü verdi 2023'te. O para ile ne alabilirsiniz ?

2.senaryoda dolar 15TL ve 1.5 temettü verdi 2023'te. O para ile ne alabilirsiniz ? Bence pek bir şey değişmez.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

Sayfa 483/601 İlkİlk ... 383433473481482483484485493533583 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •