Sayfa 485/601 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 3,873 - 3,880 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Tabiki. Ama ben 2022'de yatıp kumbarayı doldurmayı beklemezler inşallah diyorum. 1-2 santrale başlarız umarım. Angola olur, Kongo da toplam 360MW lık iki santral projemiz falan vardı artık neresi olursa başlarlar insallah diyelim. Yada yenilenebilir enerji alanında bir projeye. YEKA lar zaten var oradan da koparmaya çalısalım işte .

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İnşallah. Belki Gana da toplam 600MW üzeri 2 yeni santral olur belki de Kırgız,Türkmen,Tatar,Kazak bunlar bir boydur Var oğlu var hocam bize de heycanla beklemek düşüyor...

2. Özbekistan'da toplam 740 MW kurulu güce sahip olacak üç adet
    doğalgaz santrali yatırımının ilk etabı olan 240 MW kurulu güce sahip Taşkent A
    santrali enerjilendirilmiş olup, test çalışmaları başlamıştır.

İkinci etap olan 230 MW kurulu güce sahip olacak Taşkent B
    santralinin Ocak 2022'de ve son etap olan 270 MW kurulu güce sahip olacak
    Buhara santralinin Şubat 2022'de devreye alınması planlanmaktadır.

Bahsi geçen santrallerin tümünde doğalgaz Özbekistan Hükümeti
    tarafından bedelsiz temin edilecek olup
    , [/COLOR]üretilecek enerji satış fiyatı 25
    yıllık ABD Doları bazlı alım garantisi kapsamında belirlenmiştir.

bugün gelen haberdeki bence en önemli detay doğalgazın bedelsiz temin edilecek olmasını nihayet açıklamış olması. dünyada doğalgaz fiyatları yükselince şirketimizi karalayanlar oyun dışı kalır artık

3.  Alıntı Originally Posted by tony montana Yazıyı Oku
    Özbekistan'da toplam 740 MW kurulu güce sahip olacak üç adet
    doğalgaz santrali yatırımının ilk etabı olan 240 MW kurulu güce sahip Taşkent A
    santrali enerjilendirilmiş olup, test çalışmaları başlamıştır.

İkinci etap olan 230 MW kurulu güce sahip olacak Taşkent B
    santralinin Ocak 2022'de ve son etap olan 270 MW kurulu güce sahip olacak
    Buhara santralinin Şubat 2022'de devreye alınması planlanmaktadır.

Bahsi geçen santrallerin tümünde doğalgaz Özbekistan Hükümeti
    tarafından bedelsiz temin edilecek olup
    , [/COLOR]üretilecek enerji satış fiyatı 25
    yıllık ABD Doları bazlı alım garantisi kapsamında belirlenmiştir.

bugün gelen haberdeki bence en önemli detay doğalgazın bedelsiz temin edilecek olmasını nihayet açıklamış olması. dünyada doğalgaz fiyatları yükselince şirketimizi karalayanlar oyun dışı kalır artık
    Bu zaten biliniyordu. Ilk anlaşma haberinde belirtilmişti.

SM-M515F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Son yapılan yorumları okudum. Genelde soğukkanlılık hakim. Bu güzel. Şirketinizden eminseniz gerisi hikaye.

Naci Ağbal görevden alındığında taban taban başı çekiyordu Aksen i yanlış hatırlamıyorsam 13,50 leri gördükten sonra taban taban 9.28'e kadar oturdu. Sonra hızla eski yerine yükseldi hatta 15 leri görmüştü. Bölünmeden önce oldu bunlar.
    Daha önce de benzer geri çekilmelerden sonra hızla eski zirvelerine dönmüştü.

Yani AKSEN yeter ki iyi olsun. Hisse fiyatı düşer de çıkar da. Düştüğü yerde kalmaz ama.
    1.40 Maliyet var ve buraya gelene kadar ne düşüşler gördük.

Martta nerede olacak bakalım.
    Benim için referans alacağım performans 2022/2. çeyrek olacak. Çünkü şirket bildirimlerine göre Özbekistan santrallerinin 3. de devreye girdiği bilançoya yansıyacağı dönem 2022/2. çeyrek olacak. Bu çeyrek performansı 4 le çarpar değerlememi o zaman yaparım. Ucuz mu pahalı mı?
    Katiliyorum 2. Ceyrekte belli olacak ama sirket favok tahminlerini verirse ozbekistan icin burada elbirligiyle genel bir favok hesabi yapabiliriz.
    Kisisel olarak hisse satmayi tamamen biraktim diyebilirim.enflasyonist ortamda kur oynakligi icinde hisse nerde satilir artik ongoremiyorum.sattigim beni hep pisman etti.borsada herkesi terse yatirma sistemi var. Bu oyuna katilmak istemiyorum artik. Iyi sirketlere ortak olup birkac yil en az kulagimi tikamaya karar verdim.saygilar

Yatirim tavsiyesi degildir.

5. bu ateslenen ilk santralin tam kapasite devreye girmesi ne kadar zaman alacak, bilgisi/tahmini olan var mi?

6. 1 milyar dolar civarına gelerek ağustos fiyatlarını yakalamışız. Artık sıra son çeyrek bilançosunda ve yeni açılan santrallerde..

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

7. Dolar dustu diye basmalarini beklerdim diger tahtalarda oldugu gibi. Ama yapmadilar zaten zamanda daraldi santraller ateslenmeye basladi.
    Sanirim onumuzdeki donem icin dolari kaba hesap 12 alip bir favok calismasi yapabiliriz.

Yatirim tavsiyesi degildir.

8. Yeni yılda ptf ocak ayı için tavan 1345 TL

Sayfa 485/601 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •