Sayfa 486/601 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 3,881 - 3,888 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1. yapı kredi 12.40 hedef fiyatla portföyüne almış. nasıl hedef beyler gelince satalımmı. sonuçta adamlar uzman biz kim köpegiz.

yatırım tavsiyesi değildir.

2. Özbekistan'da toplam 740 MW kurulu güce sahip olacak üç adet doğalgaz santrali yatırımının ilk etabı olan 240 MW kurulu güce sahip Taşkent A santrali enerjilendirilmiş olup, test çalışmaları başlamıştır.

En son gelen kapa göre şuan elektrik üretiyor mu başladı mı yoksa başlayınca yeni kap atarlar mı.Ytd

3.  Alıntı Originally Posted by clastobar Yazıyı Oku
    Özbekistan'da toplam 740 MW kurulu güce sahip olacak üç adet doğalgaz santrali yatırımının ilk etabı olan 240 MW kurulu güce sahip Taşkent A santrali enerjilendirilmiş olup, test çalışmaları başlamıştır.

En son gelen kapa göre şuan elektrik üretiyor mu başladı mı yoksa başlayınca yeni kap atarlar mı.Ytd
    Test aşamasında elektrik üretilir ve üretilen elektrik satılmaya başlanır normalde. Tabiki yüksek kapasitelerde ve verimliliklerde üretilmez ama sonuçta sisteme elektrik verilmeye başlanır. Aynı zaman da dur kalklar da olacaktır bolca. Muhtemelen birkaç hafta sürecektir. Şimdi veya birkaç hafta sonra para kazandırmaya başlayacak olması çok önemli değil ama şahsi kanaatim uzun dönemli ve garantili anlaşma olduğu için test sonrası kabulu yapılır ve o zaman para basmaya başlar. Eğer garantili anlaşma ve doğalgaz bedava olmasaydı o zaman para basmaya başladı derdim. Ama burada biz kapasite kiralıyoruz o yüzden test sonrası başlar diye düşünüyorum. YTD.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

4.  Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    yapı kredi 12.40 hedef fiyatla portföyüne almış. nasıl hedef beyler gelince satalımmı. sonuçta adamlar uzman biz kim köpegiz.

yatırım tavsiyesi değildir.
    Her çeyrek güncellerler onlar. Sonuçta üniversitelerin en dandik öğrencilerini mezun olunca(genelleme) gelip analist yaparsan maalesef böyle saçma sapan raporlar hazırlayabiliyorlar . Deniz yatırım temmuz ayındaki raporunda mesela yıllık karımızı 480mnTL falan bekliyordu, Yapı kredi de galiba 1-2 ay önceki raporunda 900 mnTL falan bekliyordu .). Sonuçta sürekli yatırım yapan bir şirketiz ve kar tahmini yapmak tabiki zor ama bu kadar da yanılmak büyük beceriksizlik gerektirir . YTD.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

5.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Her çeyrek güncellerler onlar. Sonuçta üniversitelerin en dandik öğrencilerini mezun olunca(genelleme) gelip analist yaparsan maalesef böyle saçma sapan raporlar hazırlayabiliyorlar . Deniz yatırım temmuz ayındaki raporunda mesela yıllık karımızı 480mnTL falan bekliyordu, Yapı kredi de galiba 1-2 ay önceki raporunda 900 mnTL falan bekliyordu .). Sonuçta sürekli yatırım yapan bir şirketiz ve kar tahmini yapmak tabiki zor ama bu kadar da yanılmak büyük beceriksizlik gerektirir . YTD.
    c. munger diyor ya yatırım bankaları size müthiş projeksiyonlar yaparlar. onları dinlerseniz endeks kadar getiri sağlayabilirsiniz. dolar 13 olmuş bunlar hala 3m favök yazıyorlar rapora.

yatırım tavsiyesi degildir.

6. Hocam dün şirketle konuştum, ticari olarak satış başlama tarihi muhtemelen 15 Ocak dediler. Test aşamaları devam ediyormuş. Ayrıca Kongo’da 25 mw’lık kısımda yakın zamanda açılacak dediler. Bolu Göynük için muhtemelen ikili anlaşma yapmayıp, mevcut piyasa fiyatından satacaz dediler. Gana sözleşme uzatma kısmı için 6. Ay’a kadar sürebilir dediler( Afrika’da işler yavaş ilerlediği için çok ihtiyatlı tarih veriyoruz dediler)

7. Deniz yatırım mesajı almış 🤣
     Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku

8. 400 küsür kar beklentisi ile 9.50 hedef fiyat vermişti. Acaba şimdi ne kadar kar bekliyor ki 14 hedef vermiş ? İnsanların seni ciddiye alması için yaptığın işi iyi yapacaksın. Deniz yatırım, hedef 40 dese de ciddiye almam . Başka bir başlıkta kişiler bu raporlar ile benim yazdiklarıma karşıt şeyler yazdilar ve 9 aydır ağlıyor çoğu. O yüzden bu rapor yazanların ne kadar bilgisizce ve baştan sağma yazdığını bildiğim için zerre kadar değer vermem. Aslolan favök ve kar beklentisi. Bakalım neler çıkacak.

Ben mesela kalıcı olmayacağını düşünsem de bu sene Göynük'ü "üçüz" olarak ele alacağım hesaplamalarımda. YTD.
     Alıntı Originally Posted by Baturalpi Yazıyı Oku
    Deniz yatırım mesajı almış
    Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 486/601 İlkİlk ... 386436476484485486487488496536586 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •