Sayfa 487/601 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587 ... SonSon
Arama sonucu : 4801 madde; 3,889 - 3,896 arası.

Konu: AKSEN - Aksa Enerji Üretim A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    400 küsür kar beklentisi ile 9.50 hedef fiyat vermişti. Acaba şimdi ne kadar kar bekliyor ki 14 hedef vermiş ? İnsanların seni ciddiye alması için yaptığın işi iyi yapacaksın. Deniz yatırım, hedef 40 dese de ciddiye almam . Başka bir başlıkta kişiler bu raporlar ile benim yazdiklarıma karşıt şeyler yazdilar ve 9 aydır ağlıyor çoğu. O yüzden bu rapor yazanların ne kadar bilgisizce ve baştan sağma yazdığını bildiğim için zerre kadar değer vermem. Aslolan favök ve kar beklentisi. Bakalım neler çıkacak.

Ben mesela kalıcı olmayacağını düşünsem de bu sene Göynük'ü "üçüz" olarak ele alacağım hesaplamalarımda. YTD.

Redmi 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    deniz yatırım yapı krediye artizlik yapmış ayıp etmiş. zamanı gelince o raporu da kıvırıp dosyaya koyarlar.

göynük üçüz derken ne kastettiniz anlamadım.

yatırım tavişyesi değildir.

2. Bu sene ortalama 470-480TL ye sattığınız elektriği seneye ortalama 900-1000TL ye(iyimser tahminle, yoksa 1200-1300 de olabilir) sattığınızı hayal edin. İlk defa rödovansın ekmeğini yiyebiliriz . Yoksa daha ucuza ithal kömür santrali kurar geçerdik . Ve neden gaza zam gelmesi halinde bizi negatif etkilemeyeceğini buradan çıkarabiliriz. YTD.
     Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    deniz yatırım yapı krediye artizlik yapmış ayıp etmiş. zamanı gelince o raporu da kıvırıp dosyaya koyarlar.

göynük üçüz derken ne kastettiniz anlamadım.

yatırım tavişyesi değildir.
    "Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

3. Cfo Nuri tezel bir mail göndermiş aksen yatırımcılarına… 31 Aralık tarihi itibariyle aksen’den ayrılıyor, kariyer planlaması için… kendisine hizmetleri için teşekkür ediyorum

4.  Alıntı Originally Posted by neva91 Yazıyı Oku
    Bu sene ortalama 470-480TL ye sattığınız elektriği seneye ortalama 900-1000TL ye(iyimser tahminle, yoksa 1200-1300 de olabilir) sattığınızı hayal edin. İlk defa rödovansın ekmeğini yiyebiliriz . Yoksa daha ucuza ithal kömür santrali kurar geçerdik . Ve neden gaza zam gelmesi halinde bizi negatif etkilemeyeceğini buradan çıkarabiliriz. YTD.

o meseleyi unutmuşum mevzu bitmiyor aksende. bu arada su ukrayna meselesi sanırım siyasi askeri durum yüzünden bekletiliyor son haberlere bakılırsa rusyayla ortam gergin epey.yoksa bu aşamaya gelmiş bir konuda iptal olmaz herhalde.

yatırım tavsiyesi değildir.

5. Dünya bu kadar enerjiye açken ve bizde de bu iştah devam ederse, pazar sıkıntısı yaşamayız gibi geliyor bana. Bilanço da taş gibi iken hele. Ama yil bitmeden 1-2 kesinlesmiş anlasma da hoş dururdu.. YTD.
     Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku
    o meseleyi unutmuşum mevzu bitmiyor aksende. bu arada su ukrayna meselesi sanırım siyasi askeri durum yüzünden bekletiliyor son haberlere bakılırsa rusyayla ortam gergin epey.yoksa bu aşamaya gelmiş bir konuda iptal olmaz herhalde.

"Adamın ahmağı malını gereksiz övermiş, daha ahmağı da başkasının malını yalan yere yerip kendi malını övermiş"

6. Sayın Nuri Tezel ve ekibine ne kadar teşekkür etsek azdır... Şirketi resmen uçma noktasına getirdi.
     Alıntı Originally Posted by cido Yazıyı Oku
    Cfo Nuri tezel bir mail göndermiş aksen yatırımcılarına� 31 Aralık tarihi itibariyle aksen�den ayrılıyor, kariyer planlaması için� kendisine hizmetleri için teşekkür ediyorum

7.  Alıntı Originally Posted by lamuerte Yazıyı Oku

Tabi dediğim gibi Göynük'ün bu devasa etkisinin geçici olacağını da düşünüyorum(yani devamlı bu kadar devasa olmaz). Çünkü bence er ya da geç kömür/linyit santrallerine karbon vergisi(bu vergi gelirleri yenilenebilir enerji yatırımları falan desteklenir umarım da sistem kendi içinde güzel bir dengeye oturur) gelecektir. Zaten 35MW gibi büyük bir kapasitede Göynük'e hibrit dönüşüm için güneş santrali ekleme durumu bu açıdan da güzel bir hamle oldu. Ek olarak yenilenebilir enerji yatırımlarını desteklemek için kömür/linyit santrallerinin bu marjlarının azaltılması gerekiyor çünkü şu an daha karlılar. Çok şükür ki bizde yerli linyit ve gaz santrallerinin(en verimlilerinden) ikisinden de yeteri kadar var. Yeşil enerji de ekleyerek yurtiçinde çok çok dengeli bir portföye sahip olabiliriz temennisiyle.. YTD.

8. Burda dolardi ptf ydi cebellesip dururken biz uluslararasi bir enerji sirketinin dogmakta oldugunu gozden kaciriyoruz yada unutuyoruz.ukrayna ile avrupaya girebilirsek 3 kita bilmemkac ulke olacak. Nuri beye tesekkur ederiz.

Yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 487/601 İlkİlk ... 387437477485486487488489497537587 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •