Special Days Image
Sayfa 60/603 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon
Arama sonucu : 4821 madde; 473 - 480 arası.

Konu: JANTS - Jantsa Jant Sanayi

Şu ortamda hiçbir hisse olması gerektiği fiyatlara gelemez ancak olası bir konjuktürel iyileşmede jantsada bundan tabiki pozitif etkilenir.
    Bize düşen bu durumun şirketin işlerine olumsuz bir durum yaratıp yaratmadığını izlemek

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. İhraçatı artan firma olup, stratejik açıdan Çin devre dışı kaldı ve iyi değerdirler diye düşünüyorum. Ayrıca kurlar sürekli aratıyor. İhracat geliri artıyor.

Endekse bağımsız olarak sert yükseliş yapabilir.

Sert yükselir mi bilmem ancak Ocak ayı için takip ettiğim ihracat verilerine göre işler şimdilik iyi. Virüs ve jeopolitik risklerden işleri etkilenecek mi takipteyim...

Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

4. Konjonktür Jantsa için olumlu gibi...Ancak borsada her yön mümkün...

Redmi Note 8 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Serçe Yazıyı Oku
    İhraçatı artan firma olup, stratejik açıdan Çin devre dışı kaldı ve iyi değerdirler diye düşünüyorum. Ayrıca kurlar sürekli aratıyor. İhracat geliri artıyor.

Endekse bağımsız olarak sert yükseliş yapabilir.
    Sizi çok iyi anlıyorum düşüşe malda yakalandınız ve gelişmeleri pozitif yorumlamaya çalışıyorsunuz bu normal ancak olaylara pozisyonunuza göre değilde objektif bakarsanız bu süreci daha az hasarla atlatırsınız.
    Çin tüm dünya tedarik zincirinin önemli bir halkası. Devre dışı kalmadı ve kalamaz. Sadece geçici bir süre fabrikalarda üretim düşüşü oldu ve olmuştur. Yeniden toparlanır.
    Toparlanamazsa zincirleme etkiler ve zincirin diğer halkalarında üretim düşüşleri olur.
    Şöyle düşünün Avrupalı otomotiv üreticisi çinden tedarik sorunu nedeniyle üretimde %10 düşüş yaşadı, sizden de %10 daha düşük miktarda jant alır.
    O nedenle tekstil gibi kolay ikame edilemeyecek sektörlerde çinin devre dışı kalması pozitif değil negatif etki yaratır.
    Dua edin virüs nedenli Çinde ciddi bir arz düşüşü olmasın yoksa jantsa yı da negatif etkiler.

6. İki hafta içinde hep birlikte izleyelim.

İnşallah güzel yerlere gelir.

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Sizi çok iyi anlıyorum düşüşe malda yakalandınız ve gelişmeleri pozitif yorumlamaya çalışıyorsunuz bu normal ancak olaylara pozisyonunuza göre değilde objektif bakarsanız bu süreci daha az hasarla atlatırsınız.
    Çin tüm dünya tedarik zincirinin önemli bir halkası. Devre dışı kalmadı ve kalamaz. Sadece geçici bir süre fabrikalarda üretim düşüşü oldu ve olmuştur. Yeniden toparlanır.
    Toparlanamazsa zincirleme etkiler ve zincirin diğer halkalarında üretim düşüşleri olur.
    Şöyle düşünün Avrupalı otomotiv üreticisi çinden tedarik sorunu nedeniyle üretimde %10 düşüş yaşadı, sizden de %10 daha düşük miktarda jant alır.
    O nedenle tekstil gibi kolay ikame edilemeyecek sektörlerde çinin devre dışı kalması pozitif değil negatif etki yaratır.
    Dua edin virüs nedenli Çinde ciddi bir arz düşüşü olmasın yoksa jantsa yı da negatif etkiler.

7. Şahsi düşüncem endeksin 92-93.000 seviyelerine geleceğidir. Önümüzdeki hafta bu seviyeleri görebiliriz. Hisse nasıl etkilenir bilemiyorum.

Sayfa 60/603 İlkİlk ... 1050585960616270110160560 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •