Alıntı Originally Posted by bawer Yazıyı Oku
Siz de haklısınız ama bu tahtada öyle ölümüne mal satan kimse yok, hani 3-5 bin alım kademelere döşese hisse fiyatında istikrar yakalanır, kendi taahhdleri var zaten şu kadar para, şu kadar lot alacağız diye.
Zaten bu salgın olsaydı kimbilir şimdi nerelerde olrdu bu hisse. Bu sığlığın başka bir çözümü de sermaye artışı, bu kadar toplanmışkenyapar mı.
Evet kendileri de teyit ettiler geçenlerde hisse geri alım süreci devam ediyor diye, 2. bir şok dalgası olursa (inşallah olmaz en başta insanların sağlığı açısından) haklarını o zaman kullanmak isteyebilirler. Ben şahsen orta_uzun vade düşündüğüm için çok zorunlu olmadıkça ek alım yapmalarını tercih etmiyorum. aşırı sığ hisselerde kısa vadede çok sert hareketler oluşabiliyor, buda yatırım disiplininin bozulmasına neden olabiliyor bende. Bu sorun belirttiğiniz gibi sermaye artışıyla giderilebilir ancak şirketin daha önceki bedelsiz artırım başvurusu SPK tarafından reddedildiği için (ender bir durum) şimdilik tekrar sıcak bakılmıyor olabilir. Her halikarda iyi yönetilen, karlı, yatırımcı dostu bir şirket olduğuna inanıyorum ben şahsen. Hayırlısı olsun bekleyip göreceğiz, bugünlerde geçecek inşallah. Y.T.D.