Sayfa 40/603 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon
Arama sonucu : 4822 madde; 313 - 320 arası.

Konu: JANTS - Jantsa Jant Sanayi

1. Beklenti neydi gelen beklentiyi karşıladımı

2. Beklentinin altındaysa çok bekletir

3. 11 mil. sermaye 88 mil vergi dairesi kar, net 8 kat

4.  Alıntı Originally Posted by livehuman Yazıyı Oku
    3 aylıkta 23-27 milyon açıklarsa ?????
    Çok şeyler olur
    Ytd !!!
    inşaAllah diyelim , temettü niktarı önem kazanıyor

5.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku
    geçen sene vergi dairesine gelen karın yüzde 13. 33 fazlası olarak kar açıklamış bu sene 86 871 açıkladı 86 871 in yüzde 13.33 /
    98 450 milyon kar olabilir 62 00 tl fiyat ile F / K oranı 6.92 oluyor . gidecek çok yolu var demektir f / k 10 olması için 89 50 olması lazım yatırımların karlarını 2020 de daha çok göreceğiz .şu anda 62 tl ile f / k oranı 7.90 görünüyor
    yatırım tavsiyesi değildir
    Sayın kartopu; benim yaptığım fakat henüz paylaşmadığım çalışmanın aynısını paylaşmışsınız. Teşekkürler...

Yalnız şunu belirtmek isterim. Yatırımların realizesi önemli olduğu kadar, talebin de artması gerekir. Talep olmazsa kapasite artışının bir faydası olmaz. Fakat 2020 yılında tarımsal teşviklerdeki artışa bağlı olarak satışların adet bazında da artması son derece muhtemel. Özetle; iç piyasadaki hareketlenme ile 2020 yılının 2019 dan daha iyi geçeceği kanaatindeyim. Umarım olağanüstü olumsuzluklar ortaya çıkmaz.

6.  Alıntı Originally Posted by livehuman Yazıyı Oku
    İşlem hacimleri ile desteklenmeli. Günlük 100.000 ve üstü lota çıkabilirse Egeen gibi olabilir.
    Sayın livehuman, karlılık yıllar itibarıyla artmadığı takdirde hissenin yol almasını ve egeen gibi olmasını beklemek hayalcilik olur. Karlılık artışı için gerekenler;

-Talep/satışlardaki artış ve sürekliliği
    -Teknolojik yatırımlarla maliyet ve giderlerde sağlanan iyileşmeler
    -Gerektiğinde kapasite artırımı yapılması
    -Yatırım ve üretim için düşük maliyetli veya maliyetsiz(bedelli artış) finansman temini
    -Yatırım ve ihracatlarla ilgili teşvikler alınması.

Burada en önemli unsur bir numaralı maddedir. Gerek iç piyasada gerekse ihracatta yaygın satış ve pazarlama ağı kurarak ülkenin ve dünyanın her yöresine satış imkanları değerlendirilmelidir. Bu sayede kalıcı bir büyüme süreci gerçekleşir ve Egeen olma yolunda mesafeleri rahatlıkla geçebilir. Unutmayalım ki Egeen'in F/k oranı Jantsa'nın çok altında. Özetle o seviyelere gelmek için alacağımız epey yol var.
    İlgisi var mıdır bilemem ama sevdiğim bir söz ile yazımı noktalamak istiyorum.

"Başarı ulaşılacak son durak değil, sonsuz bir yolculuktur."
    Not: Bu sözün değişik anlatımları vardır. Fakat ben bunu tercih ediyorum.

7. Sayın cemmer97 karlılık her geçen yıllarda sürekli artıyor. 2022 yılında yeni yatırım olan yedek parça imalatı da başlıyor. 2020 yılı da çok karlı bir yol olacaktır. 2022 yılında da karını en az % 200 artırma kabiliyeti bulunuyor. 2021 için 160-175 milyon 2022 için de 375-400 milyon karı hedefleyebilir. O zaman bu rakamları bir livehuman vardı da yazmıştı biz de gülüp geçmiştik dersiniz. 😊
     Alıntı Originally Posted by cemmer97 Yazıyı Oku
    Sayın livehuman, karlılık yıllar itibarıyla artmadığı takdirde hissenin yol almasını ve egeen gibi olmasını beklemek hayalcilik olur. Karlılık artışı için gerekenler;

-Talep/satışlardaki artış ve sürekliliği
    -Teknolojik yatırımlarla maliyet ve giderlerde sağlanan iyileşmeler
    -Gerektiğinde kapasite artırımı yapılması
    -Yatırım ve üretim için düşük maliyetli veya maliyetsiz(bedelli artış) finansman temini
    -Yatırım ve ihracatlarla ilgili teşvikler alınması.

Burada en önemli unsur bir numaralı maddedir. Gerek iç piyasada gerekse ihracatta yaygın satış ve pazarlama ağı kurarak ülkenin ve dünyanın her yöresine satış imkanları değerlendirilmelidir. Bu sayede kalıcı bir büyüme süreci gerçekleşir ve Egeen olma yolunda mesafeleri rahatlıkla geçebilir. Unutmayalım ki Egeen'in F/k oranı Jantsa'nın çok altında. Özetle o seviyelere gelmek için alacağımız epey yol var.
    İlgisi var mıdır bilemem ama sevdiğim bir söz ile yazımı noktalamak istiyorum.

"Başarı ulaşılacak son durak değil, sonsuz bir yolculuktur."
    Not: Bu sözün değişik anlatımları vardır. Fakat ben bunu tercih ediyorum.

8. 2019 / 12 aylık vergi dairesi

2018 / 12 aylık vergi dairesi
    geçen yıl veri dairesine göre cironun yüzde 78 ni ihracat yapmış bu sene yüzde 82 ni ihracat yapmış .
    yatırım tavsiyesi değildir

Sayfa 40/603 İlkİlk ... 3038394041425090140540 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •