Sayfa 101/271 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon
Arama sonucu : 2165 madde; 801 - 808 arası.

Konu: PSDTC - Pergamon Dış Ticaret

1. TIRE 1.50 den 9.71'e gelmis, artis ne kadar 6.5 kat.

POLTK 14 ten 90 olmus, artis 6.43 kat.

PSDTC de cogunlugun ortalama maaliyeti 6.60 civarinda, ne yapar bunun 6.4 kati, 42 TL. ( yok artik..! dimi )

Peki bugun fiyat ne 10.61.

Bu rally'den bende istifade edeyim diyen, kafasi calisan biri, 120.000 endekste ne alir sizce ?

10.60 dan alir 12 den satarim mi der ?

Iyi dusunmek lazim.

2.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bana sordular gecmis sayfalarda, hele 14 u gorsun, o zaman dusunecegim demistim.

Hatirlayan var mi ?
    asagidaki 14 rakami sizin yaziniza gondermeydi aslinda

Alıntı Originally Posted by sabuncu Yazıyı Oku
    eveeeet. gecen seneki temettu rakamina gelip gecmesini bildi ! hem de gecen seneki istisnai yuksek kar ve temettu rakamindan dolayi fazlasyla temettu vermisken, tekrar sanki hic o devasa temettuyu cebimize koymamis gibi ayni fiyatlara geldi. Hissem bana kendini kanitladi. Ne mutlu ki bunu yaparken belki de bunca yillik borsa kariyerimde ilk defa mallarim da hala elimde!

Simdi gercekten kucuk yatirimcinin mallari ne kadar kaptirdigina bagli olarak onumuzdeki gunlerde ortalik hareketlenebilir. Gecenlerde kar uzerinde oturmanin zorlugundan bahsedilmisti. Sanirim orada kritik bir esik var, oraya kadar dayanabilenler icin gerisi daha kolay oluyor. Zannederim %100 kazanc ve uzeri bir kritik esik. Oralari gecenler kar uzerinde oturmaya alisabiliyor. Tabi sabah aksam borsa izlememek kaydiyla ! Hisse de biraz temettu severse, temettu beklentileri de size yardim ediyor ve isinizi kolaylastiryor.

huzurla temettumuzu bekliyoruz. Fakat 14 lirayi gecerse huzur kacirabilir

3. yeni başlıkta ilk sayfa 10-11-2019da umut beyin yazması ile başlamış .

1.sayfa yaızlışta fiyat 6.38 100üncü sayfa yazılışta 10.61 200 sayfa açılışta demekki hisse 14.84 görecek hadi hayırlısı

4. Benim için hisse bu fiyatlarda hala ucuz. Hissenin temettü beklentisi net 1 tl. Hesabımızı yapalım bir ev alsanız kira getirisi kaç yılda kendini amorti eder. Türkiye ortalaması 20 civarıdır. Ama pergamon şu an bile 10 yılda yatırdığınız parayı size geri veriyor. Dolayısı ile hisse hala çok ucuz. Diyeceksiniz ki eee bu hisse 3 lira temettü verdiğinde 9 liraydı. Bende diyorum ki o zaman sudan ucuzmuş. Keşke sayın Tınaz ve diğer eskiler gibi o zamandan girebilseymişiz hisseye. Olaya diğer taraftan baktığımızda şimdi son 10 günde bu kadar yükselmiş bir hissede ky cesaret edip mal alabilir mi? Yada alırsa ne kadar alır. Peki bu kadar sığ bir hissede tahta yapıcı bu kadarcık yükselme ile mal çıkabilir mi? Bence ikisinin cevabı da hayır. O yüzden daha yolun başındayız. Maliyeti 7 civarı olan arkadaşlar özellikle arkalarına yaslansın ve patlamış mısırlarını alsın eline. Fİlm daha yeni başlıyor. Her zaman söylüyorum gitmez de geri gelirse ne mi olur huzurla temettümüzü bekleriz. Siz değil 10 üzerinden mala atlayanlar panik yapsın. Hoş ben onların da güzel paralar kazanacağını düşünüyorum ama bunların hepsi benim düşüncem.

Veee son olarak...

Bu kağıdı bana gösteren Cengo üstadın dediği gibi "Selam olsun Pergamon yatırımcısına"

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,748
    Tınaz ın dediği gibi derinliği az olan hisselerde 97% sine sahip olma olasılığı yüksektir
    Yani malı 400% götürüp elinize bırakmak kolay olur , Bu sebep ile FK ve PDDD gibi
    oranların düşük olması son derece önemlidir . Benim ayrılma nedenlerim arasında .
    Çok çıkarsa kaçarım düşerse alırım . Kağıt derin değil . Ama verileri çok güzel o ayrı …
    Bu fiyat bile oldukça ucuz .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

6.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Tınaz ın dediği gibi derinliği az olan hisselerde 97% sine sahip olma olasılığı yüksektir
    Yani malı 400% götürüp elinize bırakmak kolay olur , Bu sebep ile FK ve PDDD gibi
    oranların düşük olması son derece önemlidir . Benim ayrılma nedenlerim arasında .
    Çok çıkarsa kaçarım düşerse alırım . Kağıt derin değil . Ama verileri çok güzel o ayrı …
    Bu fiyat bile oldukça ucuz .
    Elimize biraksinlar derdindeyiz zaten.

Onumuzde, yillik bilanco tarihi var, nakit kar payi odeme tarihi var, odeme gunu var.

Deki 1.25 TL. net verdi, benim maaliyete gore return %25 oluyor. ( En gec 10 Nisana kadar )

Yeni maaliyet 5.01 - 1.25 = 3.76 TL. olacak.

Satarmiyim.

Asla.

7. Yüzde 400 geç yüzde 200 yükseltip ✋ e verseler koseyiz cidden

8.  Alıntı Originally Posted by esbye06 Yazıyı Oku
    Yüzde 400 geç yüzde 200 yükseltip ele verseler koseyiz cidden
    Kafalarda cikarip cikarip ele vermeler dusuncesi o kadar guclu ki, baska bir sey dusunemiyor bazi insanlar.

14 TL. ye aldigimiz POLTK'i 94 TL.ye cikarip vermediler mi elimize, bak simdi 73 TL.

Ben hisse secmekten anlamiyorum demiyor, cikartip cikartip ele verirler diyor.

Oysaki biz 5 TL. den beri PSDTC anlatiyoruz.

Sayfa 101/271 İlkİlk ... 519199100101102103111151201 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •