Sayfa 111/271 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon
Arama sonucu : 2166 madde; 881 - 888 arası.

Konu: PSDTC - Pergamon Dış Ticaret

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,798
    Pergamonun son 3 yıllık bilanço karlılık oranları MUHTEŞEM gözlerim yaşardı .

Ülke ihracat için herkese yalvarırken PSDTC zaten en önemli firma olarak öne çıkar . Teşvik filan yağar .

AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,798
    PSDTC yi sattım diye üzülmem yerine SASA koydum
    Önemli olan cepteki kuş damdaki yada daldaki kuş değil .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,798
    9.42 Lerden PSDTC alabilirmiyiz Sn Tınaz , fazla değil ufak ufak maksat dostlar sevinsin

4.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    PSDTC yi sattım diye üzülmem yerine SASA koydum
    Önemli olan cepteki kuş damdaki yada daldaki kuş değil .
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Polyesterin ham maddesi petrol urunleri ve tas komuru katranidir.

https://www.ozelliklerinedir.com/pol...leri-nelerdir/

Petrol cikarmadigimiza gore, Turkiye'deki uretimin temel girdisi disa bagimlidir.

Petrol ureticisi ulkelerle, petrol ithalatcisi ulkelerin polyester enerji maaliyetleri degisir.

Bu nedenle polyester fiyatlarinda yukselme, piyasadaki arz ve talep ile, enerji fiyatlarina baglidir.

Ne zaman yazsam, enerji ve dovizde disa bagimli olan hicbir turk sirketini almam derim, sebebi bu.
    Gecenlerde yazmistim.

5. Yazdıklarım ve çizdiklerin eğitim amaçlı çalışmalardır. Yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın
    Yazdıklarım ve Çizdiklerim asla ve asla yatırım tavsiyesi değildir. Tamamen kendimi geliştirmek adına karalamalardır.

6.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Baltık dry endex alarm veriyor , 2 - 3 ay sonra Gemilere yüklenecek navlun için gırtlak gırtlağa olacak millet .
    Kazın ayağı öğle kolay değil . Dolar da durum terse her an dönebilir FED Faizleri bir arttırsın
    Türkiye kavrulur .

sizi tebrik ediyorum.çok dogru tesbit.navlun endeksinin dunya endekslerine yansıması 6 ay gibi bir zaman alır...
    tüm dunya borsaları 2008 tipi bir krize girecek...
    biz zaten sahte verilerle idare etmeye çalışıyoruz...
    ekonomi kanallarında hersey sahtekarca...
    Dikkatli olun dolduruşa gelmeyin.Kısa vade kar bulunca cebe atın..uzunda elde patlayacak çok hisse var..özellikle bankalar...
    saadet zincirinin son halkası olmayın..

7. Devre kesti yine.

8. Hayırlı olsun

Sayfa 111/271 İlkİlk ... 1161101109110111112113121161211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •