Sayfa 151/271 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon
Arama sonucu : 2165 madde; 1,201 - 1,208 arası.

Konu: PSDTC - Pergamon Dış Ticaret

satıp bildirmemenin cezası 38bin tl

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,747
    Ben olayı Nama yazılı olan kağıdın hamiline olması şeklinde görüyorum . Nasıl bazı arkadaşlar satıp çıktı onlar da uygun fiyat olursa satabilecek durumda olmak istiyor . Son derece mantıklı . Hiç sıkıntı yok bence hatta çok iyi satabilecek durumda olmaları için fiyatın çıkması lazım . Fiyatını düşürmek için çekilen operasyon da olması kuvvetle muhtemel .

Şöyle düşünelim . X bey önce malı piyasaya çakar X bey daha kolay mal alabilsin diye veya X bey malı yerine ucuzdan koysun diye Y hanım elindeki malı hamiline çevirmeye karar verir . Mal büyük diye duyan satar ise X bey malı ucuza yerine koyar . Bu zaten gerçekleşti 10.20 den 7.50 düştü PSDTC . Mal Ayşe hanımın adına kayıtlı iken Hamiline olunca ben tınaz alıp satabiliyor olacağız . Kağıt sulanacak anlamında .
    Karlılık vs ile ilgili değil stratejik bir karar . Birileri ucuza mal alsın diye yapılmış bir hareket .
    Yoksa malı satarım sonra cezasını adresime gönderin derim cezası nı ödemek daha kolay olurdu . Oysa şimdi duyan satıyor ucuza alan para yapıyor .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

3.  Alıntı Originally Posted by Anatolien Yazıyı Oku
    ...Bu kadar montanlı lotun akibeti konusu takibimde olacak.

Nezih 1 yıldır satış yapmadı.Tek 1 lot satış yapılsa dahi bildirim zorunluluğu var.

Eğer satmaya kalkalarsa bunun değişik yöntemleri var.

1- Blok olarak bist dışında mutabık kalınan bir fiyat üzerinden yerli yabancı bir fon veya kurumsal büyük yatırımcı tüzel ya da gerçek.(Bu senaryo da hisse fiyatları uçuk yerlere gidebilir)

2-Yerli bir spek grubuyla anlaşılır devir yapılır tabi iskontolu bir fiyattan.(Kısmi olumlu .Tahta operasyona uygun hale gelebilir)

3-Stabil kalır bu kalın lotlar.Hisse fiyatına yansıması nötr olur.Demokles in kılıcı gibi tahtanın tepesinde tehdit olarak algılanır.
    Kardeşim tamam haklısın hisseyi beğenmiyorsun herkes bilgilendirdin hala niye yazıyorsun bunu anlamış değilim. Elinde hisse yoksa burda hala yazıyorsan burda bir sıkıntı var, ne yapmak istiyorsun kardeşim.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,747
    Bende aynı şekilde yazdım . Ard niyetli davranış dedim . Sattıktan sonra nedenlerini yazacağına satmadan önce yazsa idi bir anlam ifade ederdi . Şimdi ise geri almak için fiyatı düşürmeye çalışıyor havasında yazı yazıyor . Yoğun bir satış yedi PSDTC ama borsada ihracata yönelik tek kağıt PSDTC o yüzden geri dönecektir diye de yazdık . Geri de döndü satanları haksız çıkardı . Hala ben düşeceğini tahmin ediyorum demek ard niyet oluyor .
    Türkiye nin ihracata ihtiyacı var o yüzden Pergamon önemli bir şirkettir .
    Devlet veya hükümet tarafından teşvikler de alacaktır .
    Doların yavaş yavaş çıkışı Türk mallarını rekabetçi yapıyor ihracatımız artacaktır
    Corona virüsü ile dünyanın çin den yaptığı ithalat TÜrkiye ye kayar en az 6-12 ay
    en Yüksek temettüyü vererek kazanmaya devam ettiği için muhteşem kağıt

Satan arkadaşlar alternatif olarak ne aldılar yada alacaklar onu yazsınlar .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

5. oncelikle daha siz yokken "niye yaziyorsun" dediginiz anatolien arkadas burada yaziyordu. Komik oluyorsunuz !!! Hala ne yaziyorsun diyenler buraya simdiye kadar incir cekirdegini doldurabilecek ne yazmislar da simdi gelip eliz yuzu duzgun yazabilen bir iki adamdan birine yazma artik diyebiliyorlar ?. Yani izlemede kalayim bulasmayayim diyorum ama sizin gibi ici bos zevzeklere karsi sessiz kalmak bu seviyesizligi kabullenmek demek olacagindan sessiz kalmak da istemiyorum. Anatolien simdiye kadar ne yazdiysa icini doldurarak ve bilgi vererek ve en azindan tahmin yapacaksa da mantikli tahminler yazarak bugune geldi. Biraz merak eden, biraz da isten anlayan kolayca eski yazdiklarina bakarak kalite farkini gorebilir. Bu hisseyi cok iyi tanir ve cok da yerinde tespitler yapar.

Komik olmayin !!! Kendinizi elaleme guldurmeyin !!!

6.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Bende aynı şekilde yazdım . Ard niyetli davranış dedim . Sattıktan sonra nedenlerini yazacağına satmadan önce yazsa idi bir anlam ifade ederdi . Şimdi ise geri almak için fiyatı düşürmeye çalışıyor havasında yazı yazıyor .
    Anatolien yapmaz oyle sey.

Isinize bakin.

7. neden kimsenin sesi çıkmıyor yoksa herkes kaçtı canını mı kurtardı anlamadım,
    tgsas kadar da kötü değiliz.

8. 1.079 net nakit kar payini bekliyoruz, sakince.

Ne yazalim, 7.50 fiyata gore 30 gun icinde %14.4 veriyor.

Hisse her seyi soyluyor zaten.

Sayfa 151/271 İlkİlk ... 51101141149150151152153161201251 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •