Sayfa 160/271 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon
Arama sonucu : 2165 madde; 1,273 - 1,280 arası.

Konu: PSDTC - Pergamon Dış Ticaret

PSDTC pazartesi 23.03.2020 seans başından itibaren 06.04.2020 seans sonuna kadar olan işlemlere BRÜT TAKAS uygulanacaktır.
    ne amaçla brüt takas uyguluyorlar anlayamadım anlamlandıramadım..

2.  Alıntı Originally Posted by filintaby Yazıyı Oku
    PSDTC pazartesi 23.03.2020 seans başından itibaren 06.04.2020 seans sonuna kadar olan işlemlere BRÜT TAKAS uygulanacaktır.
    ne amaçla brüt takas uyguluyorlar anlayamadım anlamlandıramadım..
    Bu, nakit kar payina kadar son duzlukte cok iyi bir karar.

Diger hisseyi satip,ayni gun bunu alamiyor, ogun nakiti varsa alabilecek, ya da T-2 gunu alabilecek.

Cok olumlu.

3. Pergomon.bu günlerde geçecek.inaniyorum pergomon sana.Gorena 19 u da bir gün devireceksin
    Slm.pergo yatırımcı dostlarıma.ytd

Ben olumlu olduğunu düşünmüyorum.enson lidfa da burut takas uygulaması yapıldı.sonuc ortada..

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bu, nakit kar payina kadar son duzlukte cok iyi bir karar.

Diger hisseyi satip,ayni gun bunu alamiyor, ogun nakiti varsa alabilecek, ya da T-2 gunu alabilecek.

Cok olumlu.
    Sayın Tinaz kardeşim olumlu olabilir olmaz bilmem ama neden bu karar alındı, ne gördüler de bu karar alındı biz bunları anlamıyoruz.

6.  Alıntı Originally Posted by teknisyen Yazıyı Oku
    Sayın Tinaz kardeşim olumlu olabilir olmaz bilmem ama neden bu karar alındı, ne gördüler de bu karar alındı biz bunları anlamıyoruz.
    Benim gordugum su,

Adamin elinde 3 hisse var diyelim. Hangisi 2 tik yukselirse onu satip, 2 tik duseni aliyor, sonra tekrar ve tekrar.

Brut Takas bunu engellemek icin konuyor, yatirim hesabinda nakitin varsa alabiliyorsun, T-2 parasi ile degil.

7.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Benim gordugum su,

Adamin elinde 3 hisse var diyelim. Hangisi 2 tik yukselirse onu satip, 2 tik duseni aliyor, sonra tekrar ve tekrar.

Brut Takas bunu engellemek icin konuyor, yatirim hesabinda nakitin varsa alabiliyorsun, T-2 parasi ile degil.
    maalesef olumsuz algılanır...bürüt takas

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,782
    Katılmıyorum . Şu anda 2 tür yatırımcı var günlük alıp satan ve elinde tutan .
    Günlükçü elinde tuttuklarını satıyor aşağılardan alıyor gidişat kötü diye kazanıyordu . Şimdi 2 gün sonra kötü olurmu olmaz mı onu düşünmek zorunda . NAkiti = Sattığı kadar olmak zorunda . Diğer taraftan Uzun vadeciler yani temettücüler alıp biriktirenler sürekli alırlar . Şimdi arkamıza yaslanalım soralım satan yerine koyamayacaksa yada +2 gün sonra koyabilecek ise manipülasyon ve spekülasyon yaparken 3 kere düşnecek .

Kararı kutlarım Elinde malı olan satıp satmamayı düşünecek .
    Sürekli alan biri olarak bana yarar . Alanlara yarayan işlem
    Bir de kağıdın sahibine yarayan bir karar . Kağıt aşağı giderse satıcı SPEK dedi dersiniz .
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Sayfa 160/271 İlkİlk ... 60110150158159160161162170210260 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •