Sayfa 186/271 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236 ... SonSon
Arama sonucu : 2166 madde; 1,481 - 1,488 arası.

Konu: PSDTC - Pergamon Dış Ticaret

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,797
    Ben almaya devam ederken fiyat yerinde sayarsa bana uyar . Az Çıkarsa 6 ay önce aldıklarımı çakarım daha çıkarsa dün aldıklarımı çakarım kafasına rahatlatırım . kağıt dedin mi Yavaş yavaş gitmeli demlene demlene ÇAY gibi . TAvan olduğu an yarısını yer kafasına .

Teknikçiler ortada yok ÇAnak var Kulp var Kulbun kulbu bile oluştu ama teknikçilerde tık yok . Bu hissede sadece patron ve spek var bir de 2 tane KY o yüzden gitmeyecek . Geri gelecek fiyatı bizde sattıklarımızı yerine koyacağız .
    Son düzenleme : Baygeorge; 14-05-2020 saat: 19:23.
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Temettüsü için cüzzi aldım. Bu kağıt covid ten nasıl etkilenir sizce, dış ticaret azalıyor. 2. Bir sorum geçem sene net nakitler 50 milyon iken son raporda 37 milyon gözüküyor, ölümüne şirketi mi boşaltıyorlar? Kar hep düzenli olur mu? Beleş hisse. Bu kar ve temettü ile 20 tl olması gerekmez miydi?

Şirkette demirbsş bile yok. Bi sene belge almasa finish olmaz mı bu şirket?

4. Dış Ticaret Sermaye Şirketleri, aracı ihracatçı sıfatıyla imalatçı ve imalatçı/tedarikçi firmalara ait malların ihracatına aracılık yapmaktadır.

Aracı ihracatçı sözleşmemiz gereği, yurtdışı pazar ve müşteri temini, ihracat bağlantıları, dış satım sözleşmeleri, ihraç edilecek ürünün temini, ambalajlanması, taşınması, malın alıcısına teslimi, mal bedellerinin takibi tamamen imalatçı ve imalatçı/tedarikçi firmalara ait bulunmaktadır.

Sonuç olarak evraklar DTSŞ adına düzenlenmiş olduğu halde, ihracat işlemleri gümrük müşavirleri ile imalatçı ve imalatçı/tedarikçi firmalar adına verilen vekaletnameler kapsamında gerçekleşmektedir.

http://www.psdisticaret.com.tr/

5. Onaylanmış Kişi Statü Belgesi sahibi şirketler, Türkiye Ticaret, Sanayi, Deniz Ticaret Odaları ve Ticaret Borsaları Birliği’ne (TOBB) tasdik ve gümrük idarelerine vize işlemi için ibraz zorunluluğu olmadan A.TR dolaşım belgesi düzenleme, onaylama ve vize işlemleri yetkisine sahiptir.

Bu sayede şirketimiz aracılığı ile gerçekleştirilen ihracat işlemlerinde, onay maliyeti söz konusu olmadığı için maddi avantaj yanında ihracatların hız kazanması da söz konusudur.

6. Pergamon kuruluşunu takip eden yıl ihracat rakamında 51 milyon $'ı aşarak DTSŞ ünvanını almış, 2003 yılında 158 milyon $ ve 2004 yılında 227 milyon $ ihracat gerçekleştirmiştir.

İzmir ve Ege Bölgesi hazır giyim / konfeksiyon sektörünün önde gelen gruplarından Roteks Grubu"nun dış ticaret firması olarak faaliyet göstermekte olan Status Dış Ticaret A.Ş.ise; 2003 yılında gerçekleştirdiği 54 milyon $ ihracat ile DTSŞ ünvanını kazanmış, 2004 yılında ise 143 milyon $ lık bir ihracat performansı gerçekleştirerek ihracat sektörünün önemli firmalarından biri haline gelmiştir.

7. Calistigi ihracaatci firma sayisi 150'nin uzerinde.

Bi masa 4 sandalye dersen, bu adamlarin cogu ayakta kalir.

8. 2018 kar'indan net 2.48 TL. 2019 kar'indan net 1.079 TL. nakit kar payi acikladi.

Kazandigi soyle dursun, yedekleri dahi dagitiyor.

Ben olsam, gelecek yili dusunur, hic yoksa yedekleri tutardim.

11.000 lot hissem var, Eylul'e kadar maaliyetim 4.75 TL.

Eylul'de, nakit kar payinin ikinci taksidini alinca 3.93 TL.ye dusecek.

Sayfa 186/271 İlkİlk ... 86136176184185186187188196236 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •