Sayfa 70/272 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon
Arama sonucu : 2172 madde; 553 - 560 arası.

Konu: PSDTC - Pergamon Dış Ticaret

1. Pegamon'u ''şimdilik'' orta vadeli kullanacağım parayı biriktirme/değerlendirme yeri olarak görüyorum. İlk alış niyetim de öyleydi, kullanmayı planladığım parayı evde yastık altında tutmaktansa akarı-kokarı olmayan bir hissede biriktirmekti ama zamanla güzel kar getirmesi, yüksek temettü verimi bende ''işlerimi gördükten sonra'' yeniden uzun vadeli yatırım amacıyla hisseyi biriktirme fikri oluşturdu.

Yine de kendi adıma ''geçen yıl %28 temettüden kazandım'' diyebilmem için hisse fiyatının 10 Nisan'a kadar 9,13 TL üzerinde olması gerekiyor. Yoksa zaten kullandığım geçen yılın temettüsünü cepten yemiş sayacağım. Gerçi beklentim fiyat olarak daha yukarıları Umarım yanılmam. Tüm ortaklara bol kazançlar dilerim.

2. Tınaz abinin burda olduğunu öğrendiğimden beri topluyorum. Fazla düştüğünde agresif topluyoruz osmanlı torunları olarak. 3-5 binle başladık. Kamyon kadar lotumuz oldu. Spek buralarda dolaştırdıkça biz çok toplarız. Temettü günü geldiğinde de spek düşünsün artık. Üstad Cengo’nun dediği gibi “Selam olsun pergamon yatırımcısına”

Sent from my iPhone using Tapatalk

3. Ben artık alma işini bıraktım ara sayılara takıntım vardı en son 36000 lot dedim artık ölsemde kalsamda almam alanada helal olsun ben de fiyat bu kadar arkadaş kamyon kadar malın mı var yok mu bilmiyorum ama yeter artık benim emekliliğime bu hisse yeterde artar bile eğer bir de bir 66 lira temettü versin yemin ediyorum borsada bu kağıda bakma olayını da bırakırım selam olsun Pergamon
    yatırımcısına

4.  Alıntı Originally Posted by esbye06 Yazıyı Oku
    Ben artık alma işini bıraktım ara sayılara takıntım vardı en son 36000 lot dedim artık ölsemde kalsamda almam alanada helal olsun ben de fiyat bu kadar arkadaş kamyon kadar malın mı var yok mu bilmiyorum ama yeter artık benim emekliliğime bu hisse yeterde artar bile eğer bir de bir 66 lira temettü versin yemin ediyorum borsada bu kağıda bakma olayını da bırakırım selam olsun Pergamon
    yatırımcısına
    36.000 lot cok cok iyi bir miktar.

Bence, kendine bir iyilik yap ve dokunma bu hisselere.

3 kisilik emekliligi elde etmissin bile sen.

5. Bende 5.01 maaliyetli 11.000 lot var.

Gecen yil 27.300 TL. net aldim.

Su an 33.000 TL. kar gorunuyor.

27.300 bolu 12 ay = 2275 TL. aylik getiri.

Satmak, al-sat yapmak benim isim degil.

Selam olsun Pergamon yatirimcisina.

6. Bence hissenin bu fiyatlarda olmasinin iki nedeni var.

1.Buyuk oyuncu yeteri kadar toplayamadi, ikide bir asagi basma nedeni bu, buna ragmen yeterli satici gelmiyor.

2.Bu durumda tek yol kucuk yatirimcinin toplamasi, onlarda bir turlu sirketin ne yaptigini anlamadigi, okuyup arastirmadigi icin talep artmiyor.

------

Bu durumda tek yol hisselere sahip cikip beklemek.

Cikis baslarsa, al-sat kari, devede kulak kalir.

Demedi demeyin.

7. 36 binden fazla da bende var. 3000 lot ile başladım. Osmanlı torunları olarak karar verdik sayın Cengo ile. Hisse her düştüğünde topluyoruz. Şu an 1 tl temettü ye asgari ücret maaşım var gibi düşünüyorum. Bundan iyisi şamda kayısı. Selam olsun pergamon yatırımcısına. Spek efendi de fazla dolandırmasın. O toplasın toplamasın biz mallarımıza sahip çıkıyoruz. Aşağı basarak mal toplayacağını zannediyorsa yanılıyor. Kitlesin tavana. Ordan alsın malları

8.  Alıntı Originally Posted by zeck Yazıyı Oku
    36 binden fazla da bende var. 3000 lot ile başladım. Osmanlı torunları olarak karar verdik sayın Cengo ile. Hisse her düştüğünde topluyoruz. Şu an 1 tl temettü ye asgari ücret maaşım var gibi düşünüyorum. Bundan iyisi şamda kayısı. Selam olsun pergamon yatırımcısına. Spek efendi de fazla dolandırmasın. O toplasın toplamasın biz mallarımıza sahip çıkıyoruz. Aşağı basarak mal toplayacağını zannediyorsa yanılıyor. Kitlesin tavana. Ordan alsın malları

Hayirli olsun Sevgili Zeck, bence cok iyi yoldasin.

Sayfa 70/272 İlkİlk ... 2060686970717280120170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •