Sayfa 91/271 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon
Arama sonucu : 2166 madde; 721 - 728 arası.

Konu: PSDTC - Pergamon Dış Ticaret

1. Baygeorge bugüne kadar yaptığınız tüm güzel yorumlarınızı hisseyi satınca çöpe attınız çok yazık size hiç yakışmadı

2.  Alıntı Originally Posted by sabuncu Yazıyı Oku
    gecen sene 9.2 fiyattan efsane temettu vermisti. (Bence biraz da abartili oldu) Normal sartlarda guzel bir temettu hissesinin yeni senede gecen seneki fiyatinin uzerine cikmasini beklerim, daha once de yazmistim bunu birkac kere. O yuzden 9.2 benim icin dogal hedef. Nasipse bu sene hissede dorduncu temettumu alacagim. Hisse performansi bu sene dusuk seyrettigi icin yeni alim yapmadim. Maliyetim de dusuk oldugundan sat-al ile maliyet dusurmek de anlamsiz oluyor. Simulasyon yaptim, sat-al ile aldigim riske degmez bu maliyetle. Dolayisiyla ben de buralardayim, eskilere selam olsun !
    eveeeet. gecen seneki temettu rakamina gelip gecmesini bildi ! hem de gecen seneki istisnai yuksek kar ve temettu rakamindan dolayi fazlasyla temettu vermisken, tekrar sanki hic o devasa temettuyu cebimize koymamis gibi ayni fiyatlara geldi. Hissem bana kendini kanitladi. Ne mutlu ki bunu yaparken belki de bunca yillik borsa kariyerimde ilk defa mallarim da hala elimde!

Simdi gercekten kucuk yatirimcinin mallari ne kadar kaptirdigina bagli olarak onumuzdeki gunlerde ortalik hareketlenebilir. Gecenlerde kar uzerinde oturmanin zorlugundan bahsedilmisti. Sanirim orada kritik bir esik var, oraya kadar dayanabilenler icin gerisi daha kolay oluyor. Zannederim %100 kazanc ve uzeri bir kritik esik. Oralari gecenler kar uzerinde oturmaya alisabiliyor. Tabi sabah aksam borsa izlememek kaydiyla ! Hisse de biraz temettu severse, temettu beklentileri de size yardim ediyor ve isinizi kolaylastiryor.

huzurla temettumuzu bekliyoruz. Fakat 14 lirayi gecerse huzur kacirabilir

3. O bahsi geçen kişi benim kar üzerinde oturmak gerçekten aşırı derecede zor aklımızda satmaktan başka bir şey geçmiyordu ancak Tınaz bey bizi ikna etti sanırım burada kalan üç beş kişiden biri de sen ben Tınaz bey yazanların içinde başka kalan olduğunu sanmıyorum ne diyelim hakkımızda hayırlısı investing dehisse birilerine pazarlamaya çalışılıyor birilerine aldırilmaya çalışıyor ve düşen sazanlarda var Allah onlara yardım etsin ne diyelim buralarda mümkün değil alınmaz son olarak selam olsun her zaman yatırımcısına

4. İnsanın kısmetinde yoksa dayak bile yiyemezmiş ...

1 yıldır hiç alım-satım yapmadan tuttuğum mis gibi hisseyi şeytana uyup 8,70 TL den sattım, 2 günde 10 TL'ye dayandı.
    Bu saatten sonra endekste ciddi bir düzeltme/kriz olmazsa sattığım fiyatın altına geleceğini sanmıyorum, çok koptu sanki.. Ben şimdilik geçiciydim zaten burada, 2-3 ay içinde kullanacaktım bu parayı ama yine de düzeltme olursa veya ileride uzun vade olarak tekrar toplamak istiyorum.

Tüm ortaklara selamlar. Bol, bereketli kazançlar dilerim.

Alıntı Originally Posted by esbye06 Yazıyı Oku
    O bahsi geçen kişi benim kar üzerinde oturmak gerçekten aşırı derecede zor aklımızda satmaktan başka bir şey geçmiyordu ancak Tınaz bey bizi ikna etti sanırım burada kalan üç beş kişiden biri de sen ben Tınaz bey yazanların içinde başka kalan olduğunu sanmıyorum ne diyelim hakkımızda hayırlısı investing dehisse birilerine pazarlamaya çalışılıyor birilerine aldırilmaya çalışıyor ve düşen sazanlarda var Allah onlara yardım etsin ne diyelim buralarda mümkün değil alınmaz son olarak selam olsun her zaman yatırımcısına
    Ustad bende halen buradayim

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by vigamox Yazıyı Oku
    Ustad bende halen buradayim

şükür yazanlar azalmasın yaa

Alıntı Originally Posted by esbye06 Yazıyı Oku
    şükür yazanlar azalmasın yaa
    990 biraz alis yazdkm, nasip

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Simdi bunlari yazdik diye yanlis cikarimlar yapilmasin

ALARK, SASA, SODA kotu hisseler demiyoruz, tabiki iyi hisseler.

Ama dolasima bu kadar cok mal koyarsaniz, yabancinin olmadigi, para girmeyen bir borsada cok beklersiniz.

Benim kendi degerlememe gore sermayesi 30 Milyonun ustunde hic bir hisseye para koymadim, koymam.

Bunun bir tek istisnasi LIDFA oldu, o da %50 bedelsiz verdigi icin, sermaye 30 dan 45 Milyona cikti. Ancak ben aldigimda sermaye 30 Milyon, dolasimdaki pay orani %8.5 idi. Yani dolasimda 2.550.000 lot vardi.

Belki bunlari gelecekte hisse secereken dikkate alirsiniz diye yaziyorum.
    Keske bu bakis acisini daha once bilseydim

Sayfa 91/271 İlkİlk ... 41818990919293101141191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •