Sayfa 92/271 İlkİlk ... 42829091929394102142192 ... SonSon
Arama sonucu : 2166 madde; 729 - 736 arası.

Konu: PSDTC - Pergamon Dış Ticaret

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,798
    Sevgili dostum hayat hep yokuş yukarı olmadığı gibi yokuş aşağıda değildir . Ben trade yaparım dye yazdım . Hisseler ömür boyu tutmak için alınmaz zaten bu yatırımın doğasına aykırıdır . Özellikle de belirttim gereğinden hızlı çıkışlar trade amaçlı değerlendirilmelidir . Hisse kaçar ise yedekte daima bulundurulmalıdır 3-5 hisseyi geçmez beğendiğim hisseler PSDTC de onların başında gelir . Benim çıkmam kağıdın kötü olduğu anlama gelmediği gibi BIST ten dolayı çıktığımı da belirttim . Kaldı ki geri gelirse de geri döneceğimi de yazdım . Yazdıklarınız ard niyet içeriyor . Kağıda tek bir kötü yazı dahi yazmadım .
    PSDTC SASA BASC ALARK EGEEN FONET ve dahi ORGE SODA HEKTS da eküri olarak listem de yer alırlar .
    Yazdıklarımı tekrar okuyun isterseniz . Bu alım satımı mı da en az 4 kez yaptım artık alışmanız lazım .

Dip NoT : . Ben laf olsun diye yazı yazmam yazdığımın arkasındayım Bist in geri gideceğine inandım çünkü Varlık fonu sürekli alıyor . Yabancılar hazine bonosu vs satıyor . Merkezin durumu da sıkışık . Sonuç hisselerimi sattım ve Açığa da Bist30 da sattım .

Tavsiyem sizde arada sırada oturup gittiğiniz yolu inceleyin derim .
    Borsa da sayısız fırsat yoktur sınırlı sayıda hisse ve Zamanlamaları vardır .
    Bir hisse sürekli çıkıyor diye iyi olmadığı gibi sürekli düşüyor diye kötü anlamı çıkarılmamalıdır .

Alıntı Originally Posted by Adalet Yazıyı Oku
    Baygeorge bugüne kadar yaptığınız tüm güzel yorumlarınızı hisseyi satınca çöpe attınız çok yazık size hiç yakışmadı
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

2.  Alıntı Originally Posted by esbye06 Yazıyı Oku
    O bahsi geçen kişi benim kar üzerinde oturmak gerçekten aşırı derecede zor aklımızda satmaktan başka bir şey geçmiyordu ancak Tınaz bey bizi ikna etti sanırım burada kalan üç beş kişiden biri de sen ben Tınaz bey yazanların içinde başka kalan olduğunu sanmıyorum ne diyelim hakkımızda hayırlısı investing dehisse birilerine pazarlamaya çalışılıyor birilerine aldırilmaya çalışıyor ve düşen sazanlarda var Allah onlara yardım etsin ne diyelim buralarda mümkün değil alınmaz son olarak selam olsun her zaman yatırımcısına
    Buradayız sayın esbye06. Satmak yok yola devam. Selam olsun pergamon yatırımcısına

Sent from my iPhone using Tapatalk

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,798
    Tınaz bey bizi ikna etti cümleniz hatalı olmuş . Tınaz beyin fikrine katılıyorum demeniz gerekir . Tınaz size kendi doğrularını yazar siz de ona ama kararlarınızı tek başınıza vermeniz gerekir . Burda kimseyi sorumlu tutmamanız lazım . Diyelim ki hisse 2 TL oldu gene Tınaz bey bizi ikna etti mi diyeceksiniz . o anlamda yazdım .

Alıntı Originally Posted by esbye06 Yazıyı Oku
    O bahsi geçen kişi benim kar üzerinde oturmak gerçekten aşırı derecede zor aklımızda satmaktan başka bir şey geçmiyordu ancak Tınaz bey bizi ikna etti sanırım burada kalan üç beş kişiden biri de sen ben Tınaz bey yazanların içinde başka kalan olduğunu sanmıyorum ne diyelim hakkımızda hayırlısı investing dehisse birilerine pazarlamaya çalışılıyor birilerine aldırilmaya çalışıyor ve düşen sazanlarda var Allah onlara yardım etsin ne diyelim buralarda mümkün değil alınmaz son olarak selam olsun her zaman yatırımcısına

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,798
    Bu gün borsa eksi bile olabilir , olmaz ise haftaya olacaktır . Ben kısa pozisyona geçer beklerim . olur da yazdıklarım doğru çıkar ise gene hisselerimin EGEEN PSDTC SASA OLduğunu göreceksiniz . Bascm de devasa bir yatırım yaptım onu asla satmam o hisse konu dişidir . Sadece 5% lik kısmı ile al sat yaparım kalan kısmı fiyat bağımsız mezar vade bekler . Onun grafiğine bakın isterseniz hala neden satmıyorum ? Çok zarar ettik demek için satmış olmam gerekir oysa hala almaya devam ediyorum .
    Satan düşünecek . Dün yazdım ALARK ile devam diye onu da bu gün terk ederim herhalde , Yada kısa nın dengeleyicisi uzun yada orta vade olarak durur .

Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    en de kaçtım katılıyorum , ayrıca extradan SASA larımı da verdim ascm de de az mal verip kenara çekildim .Bu çıkış beni aşar sanki birileri bokunda boncuk bulmuş gibi gözükmekle beraber bokunda boncuk var . Geri gelirse takılırız . Oldukça verimli bir kağıt ama borsa devamlı çıkmaz veda etmeyi de bilmek gerek . Alarko ve soda dışında ilgi göstermem gereken kağıt kalmadı .
     Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Hala sasa ve psdtc ucuz ama borsa tekin durmuyor.
    Son düzenleme : Baygeorge; 24-01-2020 saat: 11:04.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    6,798
    Artık az paylaşım yapacağım sanırım rahatsızlık verdim kusura bakmayın .

6.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Artık az paylaşım yapacağım sanırım rahatsızlık verdim kusura bakmayın .
    baygeorge forumda zaten kaç kişiyiz siz yazmayın ben yazmayım gidenlerde yazmasza sessizleşir iyice buralar bence yazın

7. Tahta yapıcı bugün muazzam iş yapıyor. Önce %5 yukarı yaptı 10 üzeri çıkarım diyenleri topladı. Sonra %5 aşağı yapıp devre kesti. Burası çok rüzgarlı diyen panikleyenleri süpürdü. Ve aracı kurum dağılımına bakıyorum. İş yatırım 120 bin üzerinde almış ve satmış. Neredeyse neti 0. Bu kadar işlemi boşuna yapmadı değil mi? 10 cular az kenara çekilin. Bizim yolumuz uzun. Şunu da unutmayın hareket başladığında illa rüzgar sertleşecektir. Zira tutunup kalmak zor olacak.

8.  Alıntı Originally Posted by zeck Yazıyı Oku
    Tahta yapıcı bugün muazzam iş yapıyor. Önce %5 yukarı yaptı 10 üzeri çıkarım diyenleri topladı. Sonra %5 aşağı yapıp devre kesti. Burası çok rüzgarlı diyen panikleyenleri süpürdü. Ve aracı kurum dağılımına bakıyorum. İş yatırım 120 bin üzerinde almış ve satmış. Neredeyse neti 0. Bu kadar işlemi boşuna yapmadı değil mi? 10 cular az kenara çekilin. Bizim yolumuz uzun. Şunu da unutmayın hareket başladığında illa rüzgar sertleşecektir. Zira tutunup kalmak zor olacak.

Bunu yazdığımızda hisse aşağı doğru devre kesmişti ve fiyat 9.52 idi. Şimdi ise yukarı devre kesti fiyat 10.28

Başka bir söz söylemeye gerek olmadığını düşünüyorum

Sayfa 92/271 İlkİlk ... 42829091929394102142192 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •