Sayfa 86/271 İlkİlk ... 3676848586878896136186 ... SonSon
Arama sonucu : 2165 madde; 681 - 688 arası.

Konu: PSDTC - Pergamon Dış Ticaret

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,793
    Sn. Tınaz polyester fiyatlarında yükselmeyi neye bağlıyorsunuz .

BASCM SASA PSDTC ALARK FONET altın platin gümüş bakır olarak değerlendirilmeli .
    Çelik tel soda potaya girebilir mi ?
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Andromeda Nova386 12'22'84'
    Gönderi
    6,793
    Sevgili dostlarım forumdaşlar ,

Benim trade yani al sat yaptığım doğrudur ama asla kağıdımın tamamını verip beklemeye geçmem . Ama trade yaptığım kağıtları iyi seçerim ve verilerinin mükemmel olması benim için son derece önemlidir . Bunun sebebi 1986 dan beri borsada olduğum için bağımlılık gibi olması denebilir .Bu bağımlılığın altındaki en önemli sebep faizden getiri elde etmenin yanlışlığıdır . Hisse elimde patlarsa huzurla tatile bile gider bekleri. Hisse yatırımları her daim faizden fazla getirir . Bunu yaparken borsanın en değerli kağıtlarını kendimce kriterler formüller kullanarak seçerim .
    FK oranı benim için Pd/dd oranından daha değerli değildir o yüzden formüllerimde Pdddd oranları ile karlılık oranlarını tercih ederim . Fk sadece hangi hissenin iyi olduğunu göstermesi dışında fiyat konusunda faydası yoktur . Yani yükselecek olan hissenin pddd düşük iken fk sı yüksek olması mantıklıdır .
    Bu yüzden seçtiğim kağıt ile trade yaparak beklemem gereken süreyi eğlenerek geçirmeyi tercih ederim . Hasbel kader nadir de olsa hisse uçup elimden kaçarsa diye eküriler her daim vardır . PSDTC de bu yüzden benim en çok beklentimin olduğu kağıtlardan biridir . FK sı hiç çıkmaz ve fiyatı da uçmaz her verisi sabittir ve yıl boyunca sadece sinüs eğrisi çizer . Tek beklentim gelecekte ihracat yapan firmalara kolaylıklar getirilmesi kağıdımızı extradan etkileyecektir .
    Tek temettü kağıdıdır BASCM egeen sasa gibi Alarko fonet gibi şeker bilaçosu var .

Psdtc yakında 9.22 - 9.46 aralığına geleceğine inancımı hala koruyorum .

Yani demek istediğim şu : Kağıdımızı satıyor olmam kağıt hakkındaki fikirlerimin değiştiği anlamına gelmez . Bazı arkadaşlar baygeorge sattı mendil sallıyor kağıdımız gidiyor söyleminin geçerli olmadığını ve bu kağıtta bu söylemin asla çalışmayacağının belli olduğu gibi . Gene geri aldım kağıtta gitmedi gitseydi de siz kazanacaktınız değişen hiç bir şey olmayacaktı bende sasa da devam edecektim vs vs . Herkese bol bol sağlık dilerim para işi zaten kolay ...
    AL / SAT / YAT / TUT yada Turşu kur tavsiyesi değildir, sadece FaL ve dedikodu.

3.  Alıntı Originally Posted by Baygeorge Yazıyı Oku
    Sevgili dostlarım forumdaşlar ,

Benim trade yani al sat yaptığım doğrudur ama asla kağıdımın tamamını verip beklemeye geçmem . Ama trade yaptığım kağıtları iyi seçerim ve verilerinin mükemmel olması benim için son derece önemlidir . Bunun sebebi 1986 dan beri borsada olduğum için bağımlılık gibi olması denebilir .Bu bağımlılığın altındaki en önemli sebep faizden getiri elde etmenin yanlışlığıdır . Hisse elimde patlarsa huzurla tatile bile gider bekleri. Hisse yatırımları her daim faizden fazla getirir . Bunu yaparken borsanın en değerli kağıtlarını kendimce kriterler formüller kullanarak seçerim .
    FK oranı benim için Pd/dd oranından daha değerli değildir o yüzden formüllerimde Pdddd oranları ile karlılık oranlarını tercih ederim . Fk sadece hangi hissenin iyi olduğunu göstermesi dışında fiyat konusunda faydası yoktur . Yani yükselecek olan hissenin pddd düşük iken fk sı yüksek olması mantıklıdır .
    Bu yüzden seçtiğim kağıt ile trade yaparak beklemem gereken süreyi eğlenerek geçirmeyi tercih ederim . Hasbel kader nadir de olsa hisse uçup elimden kaçarsa diye eküriler her daim vardır . PSDTC de bu yüzden benim en çok beklentimin olduğu kağıtlardan biridir . FK sı hiç çıkmaz ve fiyatı da uçmaz her verisi sabittir ve yıl boyunca sadece sinüs eğrisi çizer . Tek beklentim gelecekte ihracat yapan firmalara kolaylıklar getirilmesi kağıdımızı extradan etkileyecektir .
    Tek temettü kağıdıdır BASCM egeen sasa gibi Alarko fonet gibi şeker bilaçosu var .

Psdtc yakında 9.22 - 9.46 aralığına geleceğine inancımı hala koruyorum .

Yani demek istediğim şu : Kağıdımızı satıyor olmam kağıt hakkındaki fikirlerimin değiştiği anlamına gelmez . Bazı arkadaşlar baygeorge sattı mendil sallıyor kağıdımız gidiyor söyleminin geçerli olmadığını ve bu kağıtta bu söylemin asla çalışmayacağının belli olduğu gibi . Gene geri aldım kağıtta gitmedi gitseydi de siz kazanacaktınız değişen hiç bir şey olmayacaktı bende sasa da devam edecektim vs vs . Herkese bol bol sağlık dilerim para işi zaten kolay ...
    hubvc ne dersin baygeorge dün arkadaşların ısrarı ile 50 lot aldım 24 saat geçmeden sabah 300 tl kar verdi 15 gündür o hisseye geçmem için ısrarlar var bende kumar kağıdı diye gitmiyorum bir arkadaşım 500 lot aldı işyerinde 5.60dan şimdi gülüyor 500 lotla günlük 2000 tl kazanıyorum üstüne koya koya diyor 30 tl geçti gerçektende kıçı kırık 500 lotla günlük üstüne 2000 tl koyuyor.biz memnunuz hissemizdende sağlam kağıtları biliyorsun .hubvc ne dersin peki

4. 1.Ben cok iyi Temel Analiz yaparim.
    2.Sirket ust yonetimini didik didik ederim, benim icin esas olan durust olmalari. Yamuk adamlarla kazanmasam da olur.
    3.Sirketin ne sattigina bakarim, bu urunun pazarda rekabet sartlarini arastiririm.
    4.Birim urun basina dusen, enerji ve doviz maaliyetine bakarim, eger bunlara bagimli bir sirketse, hic isim olmaz.

Bu kriterler beni hic yaniltmadi bu gune kadar.

Ne PNSUT te ne GUBRF te ne POLTKte ne LIDFA da ne de PSDTC de.

5. Bu 5 hisseden en cok LIDFA dan kazandim.

Su anda hangilerini tutuyorsunuz?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by vigamox Yazıyı Oku
    Su anda hangilerini tutuyorsunuz?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Sadece PSDTC gerisi nakit ( Isbank 808 ) ve dolar.

8.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bana cok ilginc geliyor.

Hisse 9.28 i gormus.

8.93 ten veriyor.
    Gecen yazdik.

Bunu yapanlar day trader olmaya calisan kucuk yatirimcilar.

Hep derler ki, Borsalar, sabirli olanlarin, sabirsizlardan para kazandiklari bir piyasadir.

Ben pek buna katilmiyorum, bence, bilenlerin, bilmeyenlerden kazandiklari paradir.

Bilse, okusa, ogrense, gecen haftaki 400.000 lotu kaptirirmiydi ky cilar.

O kadar yazdik, satmazsan yukselir dedik.

Malina sahip cik dedik.

Sayfa 86/271 İlkİlk ... 3676848586878896136186 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •