Sayfa 84/271 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon
Arama sonucu : 2165 madde; 665 - 672 arası.

Konu: PSDTC - Pergamon Dış Ticaret

1. Not: 2018 dönemine ait bir bilgi geçmiş sayfalardan alıntıdır. Fikir oluşması açısından;
    -Pergomon un yazdığı kur farkı bilançoda diğer şirketler gibi değil yazılan kar sene sonunda kasaya girer.Diğer şirket örnek elinde Döviz var hep kasasında tutar , ileride bu döviz düşer de çıkarda bu da yatırımcıya net para olarak dönmez.Bizim şirket se öyle deil. EXİMBANK tan 1 yıl vadeli dolar var bilançoda 30 milyon USD sanırım bunu 3 ayda bir geri ödüyo hemde müşterilerine kullandırıyo,bir şekilde faiz, türev değişik ensturumanlarla para kazanıyo.Eximbank geçen aylarda bu kriz iyice artmadan bankadan dış ticaret şirketlerinin çoğunlukla kullandığı kredilerde belli bir zaman aralığı için kur usd için 4,20 de sabitlemişti.Şirket büyük ihtimalle bu karara göre bir dönüş yaparak kur farkı yazdı.Buda kasaya net para olarak girdi. Ne kadarlık bir Usd geri ödemesi yaptı bilemiyoruz ve ihracatçıları koruma adına yapılan bir işlemdi sanırım.Şirket çektiği bu krediler de kendini korumaya alıp yine Eximbankla forvart sözleşmeleri yapıyo alım ve satım yönünde buda şirket e gelir yazıyor forvart işlemlerinden kurumlar vergi vermiyor oda ayrı özellik.
    -Eximbank yine aldığı bir karar ile 1 yıl vade ile verdiği kredileri EURO bazında çekilen kredileri 5 yıl a uzattığını 6 ay da bir geri ödeme toplam 10 taksitte tabi az bir faizle kredi verebileceğini açıkladı. Pergomon dış ticaret şirketi olduğu için senet ile 25-50 milyon AVRO çekip ileride bunu rahatlıklıkla çevirip değişik ensturumanlardan para kazanabilir diye düşünüyorum ileride netleşir.

2. Kurulduğundan bugüne kadar ihracatın zirvesindeki kurumlardan biri olarak ülke ihracatına önemli katkılar yapan Pergamon Status, 2017 yılını en büyük 18'inci ihracatçı olarak tamamlamıştır.

http://www.psdisticaret.com.tr/

3. Dış Ticaret Sermaye Şirketleri, aracı ihracatçı sıfatıyla imalatçı ve imalatçı/tedarikçi firmalara ait malların ihracatına aracılık yapmaktadır.

Aracı ihracatçı sözleşmemiz gereği, yurtdışı pazar ve müşteri temini, ihracat bağlantıları, dış satım sözleşmeleri, ihraç edilecek ürünün temini, ambalajlanması, taşınması, malın alıcısına teslimi, mal bedellerinin takibi tamamen imalatçı ve imalatçı/tedarikçi firmalara ait bulunmaktadır.

Sonuç olarak evraklar DTSŞ adına düzenlenmiş olduğu halde, ihracat işlemleri gümrük müşavirleri ile imalatçı ve imalatçı/tedarikçi firmalar adına verilen vekaletnameler kapsamında gerçekleşmektedir.

4. Gümrük Müsteşarlığınca 23.01.2004 tarih ve 25355 sayılı Resmi Gazete"de yayımlanan 31 seri no.lu Gümrük Genel Tebliğ"ine göre uygun kriterleri bünyesinde toplayan şirketimiz Onaylanmış Kişi Statü Belgesine sahiptir.

İhracat işlemleri, Gümrük İdarelerinde mavi-sarı-kırmızı hat kapsamında kontrol edilerek gerçekleşmektedir. İhracat işlemlerinin takip edileceği hat, otomasyonda kayıtlı kriter verilerine göre otomatik olarak tespit edilmektedir.

Kırmızı hat kriteri eşyanın muayene edilmesini, sarı hat kriteri belge kontrolünü ve gerekirse kırmızı hatta dönüşme olasılığını ifade etmektedir. İşlemlerin tamamlanabilmesi için mesaiye kalınması söz konusu olmakta, bu da zaman kaybı ve maliyet yaratmaktadır.

Statümüz gereği aracılığımız ile gerçekleşen ihracatlar genellikle mavi hat kapsamında işlem görmektedir.Bu uygulama, süre ve maliyet açısından avantaj sağlamaktadır.

5. Sermayesi 7 miyon olan hisse için tahmini 15 milyon civarı kar çok iyi.Buralarda durmaz diye düşünüyorum.YTD

6.  Alıntı Originally Posted by PATİENT Yazıyı Oku
    Sermayesi 7 miyon olan hisse için tahmini 15 milyon civarı kar çok iyi.Buralarda durmaz diye düşünüyorum.YTD
    Bu rakam sizin tahmininiz mi? Bedelsiz sermaye arttırımı konusunda ne diyorsunuz?

Sent from my iPhone using Tapatalk

7.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Bana cok ilginc geliyor.

Hisse 9.28 i gormus.

8.93 ten veriyor.
    Dün hızlı gitti. Biraz dinlenmesi normaldir Tınaz Hocam.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. kaynak ve bilgilendirme icin tesekkurler. Onumuzdeki donemde temettu endeksine alinmasina karar verilmis. Anlasilan temettu endeksine bir gozden gecirme calismasi yapilmis. Bu hissedeki ilk gunumden beri hedefim bu hisseyi temettu devler liginde gorebilmekti. Temettu endeksine giriyor olmasi benim icin guzel haber. Insallah temettu 25 listesine girecegi gunleri de goruruz diyelim. Dorduncu temettumu sabirsizlikla bekliyorum, bedelsiz suprizine de hayir demem.

Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Temettu hisselerine alinacak paylar.

https://www.borsagundem.com/haber/bi...ilacak/1464625

Sayfa 84/271 İlkİlk ... 3474828384858694134184 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •