Sayfa 23/30 İlkİlk ... 132122232425 ... SonSon
Arama sonucu : 239 madde; 177 - 184 arası.

Konu: PAMEL - Pamukova Elektrik

1. Arkadaşlar ben böyle piyasada senedi çok az olan (3,4 milyon=ederi 4 milyon TL civarı),baraj işinden 6 ayda müthiş nakit yaratan ve uzun yıllardır ilk defa adam gibi kar yapan ve son 4 gündür aşırı likit bir piyasası olan ufak senet görmedim,bir gün sonra bir önceki günün veya altının fiyatından alamıyorsun,çok hareketli,heyecanlı bir seyretmeside bir o kadar zevkli olan bir tahtası (ekranı) var,şirketten aldığım bilgiye göre temmuz ayındada geçen sene 123.310 kW üretim varken bu sene temmuz ayında sıkı durun yine 2 kata yakın artışla yağışların etkisiyle, 339.871 kW elektrik üretmiş,şayet yağışlar bolca devam ederse özellikle sonbaharda kışa doğru çok bereketli bir sezon geçirir ve şirketin borçlarını kısa sürede ödeyip aşırı likit ve aşırı prim yaptıracak hale getirebilir,şirketin aylık üretimlerini takip edip paylaşacağım sizlerle,böylece şirketin yıl sonu karını tahmin edebiliriz,bugünkü harekettte özellikle dün 1,17 Tl den 780.000 lot mal alan şeker mallarını 1.31 den boşalttı,alnusta dün 1.22 den aldığı 285.000 malı 1,34 ortalama ile sattı,ama o kadar dinamik bir piyasa varki,senedi piyasa düşürmüyor,birileri alıyor birileri satıyor,o kadar zevkli oluyorki ara ara seyretmek,bol kazançlar...
    ,

2. BOMONTİ ELEKTRİĞİN HES BARAJININ ÜRETİMLERİ KARŞILAŞTIRMALI (Bu sene rekorlar var)

2018 yılı KAPASİTE ORANI ( % ) --------- 2019 yılı KAPASİTE ORANI ( % )

OCAK-------------- 11% ---------------------------------------- 36%

ŞUBAT------------- 26% --------------------------------------- 36%

MART-------------- 56% -------------------------------------- 71%

NİSAN------------- 29% -------------------------------------- 93%

MAYIS------------- 21% -------------------------------------- 86%

HAZİRAN---------- 10% -------------------------------------- 26%

3. Bomonti elektrikle ilgili olarak bilançoyu incelediğimde gerçekten çok sürpriz sonuçlarla karşılaştım,şirketin 30 milyon civarı kısa vadeli borcu var,ama ilk defa bu sene 6 ayda yaklaşık 9 milyon nakiti (kaç senedir doğru dürüst nakiti yoktu) oluşmuş,bu sene elektrik üretimi 6 ayda,geçen seneyide nerdeyse geçmiş.karıda 3 milyona yakın gelmiş,sermaye 17milyon,ilk defa kendi üretiminden iyi birde kar etmiş sadece 6 ayda.şirketin elektrik üretimi (ülkemizde son 2 yıldır yağışlarda anormal artış var) yağışların artmasıyla aşırı artmış,Sadece %58 kapasiteye çıkarak 9 milyon TL nakit yaratmış,3 milyona yakın kar elde etmiş,şirket böyle randımanlı elektrik üretimi yaparsa borçlarını 5 seneye kalmadan ödeyebilir (tabiki Euro olan kısa vadeli borçlarından dolayı aşırı kur oynaklığı olmazsa).En önemlisi 3.4 milyon LOT piyasada senedi var,4,3 milyon TL PİYASA EDERİ VAR,YANİ ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE ŞAYET ÜRETİMİ BU VERİMLE GEÇERSE VEDE DÖVİZDE aşırı oynaklık olmazsa vede likit gibi işlem gören bu sentte bayağı kişiler trade ve spekülasyonlar yapabilir,senedin şimdi 0,8-0,9 aralığından 1,44 ye 4 günde gitmesinden sonra 1,29 dan haftayı kapattı,ama bu beklentili senetle ilgilenen çok olur gibi,gün içi birçok grup veya kişiler senetle ilgileniyor, çünkü senet sayısı 3,4 milyon ve ederi 4,3 milyon TL civarı ve anormal bir beklentisi oluşmaya başladı,bol kazançlar.

4. Aksu enerji 8 li fiyatlarda...bomonti bilancosu aksunun 2 kati....

5. TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel)

***BMELK*** BOMONTİ ELEKTRİK MÜHENDİSLİK MÜŞAVİRLİK İNŞAAT TURİZM VE TİCARET A.Ş.( Özel Durum Açıklaması (Genel) )

İlgili Şirketler []
    İlgili Fonlar []
    Türkçe
    Özel Durum Açıklaması (Genel)

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
    Hayır (No)
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
    Hayır (No)
    Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
    17/06/2019
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
    Hayır (No)
    Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Ankara 30.İcra Müdürlüğü'ne 2016/21938 sayı ile Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. tarafından 17.11.2016 tarihinde Şirketimize, Bayram Kınay ve Kemal Kınay aleyhine 18.488.431,02 TL'lik ilamsız icra takibi başlatılmıştır. Borcun sebebi ise Hesabın kat ihtarı ve ekleri 22.10.2016 tarihli hesap özeti ve ekstreleri, kredi özel sözleşmeleri gösterilmiştir. Şirketimiz ve Bayram Kınay adına borç aslına, işlenmiş faize, faiz oranlarına ve tüm ferilerine 29.11.2017 tarihinde itiraz edilmiş ve takip durmuştur. Takibin iptali için, Ankara 3. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2017/42 sayılı dosyası ile itirazın iptali davası açılmıştı.

Ankara 11. Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2016/402 D.iş sayılı dosyasında, itiraz eden Şirketimiz ve Bayram Kınay ihtiyati hacze itiraz edenler aleyhine Ankara 30.İcra Müdürlüğü'nün 2016/21938 E. Sayılı dosyası ile başlatılan ilamsız takipten önce alınan ihtiyati haciz kararının, tebligatların usulsüz ve mahkemenin yetkisiz olması sebebiyle kaldırılması talep edilmişti.

Ankara 3.Asliye Ticaret Mahkemesi'nin 2017/42 sayılı dava dosyasındaki durdurulan takipteki itirazın iptali ve takibin devam etmesi ve alacağın %20'sinden az olmamak üzere icra inkar tazminatına hükmedilmesi için ikame edilen davada tarafımızca cevap dilekçesinin hazırlanması için, Mahkemeden cevap süresinin uzatılması talep edilmişti. Davada dilekçeler aşaması bitmişti. Ön inceleme yapılmış olup dosya bilirkişiye gönderilmişti.

Bilirkişi Raporu tarafımıza tebliğ edilmiştir. Raporda hesap kat ihtarnamesinin müvekkillerimize usulüne uygun yapılıp yapılmadığına göre ihtimalli değerlendirme yapılmıştır. Değerlendirmeye göre hesap kat ihtarnameleri usulüne uygun tebliğ edildiğinin mahkemece kabulü halinde toplamda 1.667.475,68 TL ve 4.698.080,05 EURO alacağın mevcut olduğu, tebliğin usulüne uygun olmadığının kabulü halinde ise 1.660.080,41 TL ve 4.683.451,76 EURO alacağın mevcut olduğu kanaati mahkemeye bildirilmiştir.

Ancak tarafımızca bu rapora itiraz edilmiş ve kat ihtarnamesinin usulüne uygun tebliğ edilmediği, tebligatın usulüne uygun olmaması halinde ise müeccel alacakların talep edilemeyeceği belirtilmiştir. Bu doğrultuda hukukçu bir bilirkişiden rapor alınması talep edilmişti.

Bilirkişi raporuna itirazlarımız doğrultusunda ek rapor alınması amacıyla dosyanın yeniden bilirkişiye tevdiine karar verilmişti.

Ara karar gereği dosya Bilirkişiye teslim edilmiştir. Bilirkişi Raporunun sunulması beklenilmektedir.

Dava süreci devam etmektedir.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/780884

BIST
    08 Ağustos 2019 11:08

Kap a düşen bu bildirim ne anlama geliyor.Yorumlayan olursa sevinirim. ...Bu gün , bu yazıyı görmeden 1,17 TL. den bir miktar hisse almış bulundum..... Şirket için sıkıntılı bir durum mu var. Almakla hata mı yaptım . Tereddütteyim. Fiyatının çok yükselmesine rağmen , 6 aylık bilançosunda, karının artmasına güvenerek alım yaptım. Hayırlısı artık.

6. 2018 yılı 12 Aylık bilançoda, maddi duran varlıklar 45 Milyon TL. iken , 2019 yılı 6 Aylik bilançoda 65 Milyon TL. olarak gürülüyor. Dolayısıyla ettiği kar da eklenince özkaynakları da 6 ay içinde 14 Milyon TL. den 36 Milyon TL. ye yükselmiş. 6 ay içinde, bu özkaynaklardaki 20 Milyon TL. artış nereden geldi. Çözemedim. Bir acaiplik var ,ama anlayamadım...... Eğer veriler doğruysa, hissenin defter değeri 2,16 TL. ve ettiği 3 Milyon TL. kar da düşünüldüğünde, hisse bu 1,17 TL. fiyatla nerdeyse bedavadan işlem görüyor gibi bir durum var....... sensor kardeş , senin şu anda forumda olduğunu görüyorum. Bu 20 Milyon para nereden geldi? Bir bilgin var mı.... Yine, biz ky. leri kandırıyorlar mı. Bir kazık da buradan mı yiyeceğim..... Fazla araştırmadan , aceleyle hisseye daldım. Bu nedenle tedirginim.
    Son düzenleme : By Akıl; 08-08-2019 saat: 21:18.

7. Kendi sorumun cevabını, kendim buldum. Sanırım ,tesis veya binalarının yeniden değerlemesini yaptırarak, özsermayesinin, 20 Milyon TL. artmasını sağlamış.Kısa vadeli olan 33 Milyon TL. borcu bir risk oluşturur mu , onu düşünmek gerekiyor. Uzun vadeli borcu 5,5 Milyon TL. ..... Kısa vadeli borcunu da , yapılandırarak uzun vadeye yayarsa, risk kalmaz diye düşünüyorum.

8. Icra ile ilgili gelen haberler düsündürücü....ytd

Sayfa 23/30 İlkİlk ... 132122232425 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •