Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 28 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Borsa %1 Teoremi

Alıntı Originally Posted by metalurjist_88 Yazıyı Oku
    Stoploss un %0.5 zarara gore uygulayabilirsen sistemin mantikli. Yoksa kasikla aldigini kepceyle verirsin
    0,5 çok düşük bir oran. kesin gün içi stop olursunuz
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2.  Alıntı Originally Posted by kemer77 Yazıyı Oku
    Ayni soruyu bende soracaktim
    Ya terse yakalanirsak.?

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by slx Yazıyı Oku
    Oncelikle hayirli olsun. Ancak endeksin 98 den 105 e giden hareketine denk gelmissiniz. Kazanc olmus. Peki dususe gecip tekrar 100.000 puana duserse buna iliskin planiniz var mi? Elestirmek amacli degil merakimdan soruyorum.
    Evet yükseliş trendinde olan borsada baslangici güzel yapmak kolay oldu , düşen borsada da en dipteki kağıdı aldığım için toparlanması daha kolay olacağı için sabırla bekleyecegim maliyetime göre +1 olmasını

3.  Alıntı Originally Posted by JoNaThAn Yazıyı Oku
    Sürekli bir yükseliş trendi olsa, ki bu dönemde dipte hisse bulmak zor olacaktır, bu bir nebze yapılabilir. Ama burada verilen örnek, yılın 200 gününü %1 üzeri karla kapamak üzerine..

Bu güzel bir fantezi olur ama öteye geçmez kanaatindeyim. Yapabilen yapsın elbette. Bu konularda kimsenin sözü dinlenmemeli. Ama olacak olanı söyleyeyim..

İlk 2 gün sakin ve de ürkek bir ceylan yavrusu gibi doğada otlanır, %1'ini alırken, bir diğer gün bir düşüşe yakalanırsın ve aldığın hisse %10 geri gelir. Bu %10 düşüş hemen olmaz. 1 ay alır. İlk gün %3 düşüşü yedikten sonra beklersin ki ertesi gün toparlansın.. Ama seni oyalar. Satamazsın. Derken 1 ay geçer. 30 gün gitti ve sen en az %30 kar beklerken %10 zarardasın. Şimdi bu zararı o parayı kaybettiğin hisseden mi çıkaracaksın, yoksa başka hisselerden mi? Parayı kaybettiğin yerde arayacaksın derler. Beklersen beklersin ama ayların geçer. Sıkılıp satarsan başka bir hisseye geçersin ama orada da aynı tabloyla karşılaşacaksın.

Her saldırıda %1 kazanırken, tek bir saldırı yediğinde %5-10 zarar edeceksin yerine göre. Ve o hissede kaybettiğini, oradan iş çıkmayacağını anlayana kadar ciddi zaman kaybın olacak. Günler, haftalar geçecek en iyi ihtimalle.

Borsayı nitelikli olarak bilen biri buna girmez. İddaa daha mantıklı. Her kuponda 1'e 3 oran yap, kazanamadığın her bir kupon için sonraki kupona 2 kat para bas. 5 kupon kaybedip 6. Kuponda kazansan dahi o zamana kadar yatırdığın paranın tamamını geri alıyorsun ve üstüne %50'den fazlasını kazanmış oluyorsun. Şu bahsettiğim yöntem borsada her gün %1 kazanmaktan belki 100 kat daha garanti..

Bunun Buffett'ı var, şusu busu var. Yapmayın arkadaşlar. Borsada 15-20 yıl hareket etmeden kalmayacaksan burada hatrı sayılır para yok kimseye. 3 aşağı 5 yukarı kendini oyalarsın, o da zaten enflasyon getirisini bile geçemez orta vadede. Adrenalin uyuşturucusuyla kendini oyalamış olursun.
    Borsada uzun vadeci olunması gerektiğini başta belirttim
    Bütçemin 10 bin lirasını bu fantaziye ayırdım sadece

Aldığım kağıt zaten son 1 yılının dibine yakın halinde olacak ve ben aldıktan sonra düşmüşse sadece bekleyeceğim yeri gelir 1 hafta yeri gelir 1 ay ki zaten dipteki kağıt olacağı için çok uzun sürmez diye düşünüyorum ama yine de maliyetime göre +1 yaptiginda saticam

Biraz da böyle zaman kaybedeyim
    Başarırsam zengin
    Basaramazsam tez konusu olur

4. 2 yılda 104 hafta 500 küsür seans var. 400 işlem yakalamak çok zor. Bu teori başka daha makul izleme şekillerini yok edeceği için tutarlı değil. Haber akışı bilanço dönemleri gibi temel değişimleri izlemek zor olur . Günlük alıp satmak yada kademeye oynamak ile aynı şey. Onun yerine işlem hacmi büyük bir senet üzerinde al sat yada sat al yapmak daha faydalı olabilir, treyt isteyenler için.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,702
     Alıntı Originally Posted by Kakashi1903 Yazıyı Oku
    Borsada uzun vadeci olunması gerektiğini başta belirttim
    Bütçemin 10 bin lirasını bu fantaziye ayırdım sadece

Aldığım kağıt zaten son 1 yılının dibine yakın halinde olacak ve ben aldıktan sonra düşmüşse sadece bekleyeceğim yeri gelir 1 hafta yeri gelir 1 ay ki zaten dipteki kağıt olacağı için çok uzun sürmez diye düşünüyorum ama yine de maliyetime göre +1 yaptiginda saticam

Biraz da böyle zaman kaybedeyim
    Başarırsam zengin
    Basaramazsam tez konusu olur
    1 aylık beklemenin faiz maliyeti zaten minumum %1.. Dolayısıyla 1 aydan fazla bekleyerek %1 karla satılan her hisse reel olarak zarar ettirmiş olacak. Yani 1 aydan fazla beklenen ve maliyetine göre zararda olan her pozisyon başabaşa gelse bile %1 karla kapatılacağı için gerçekte kar ettirmeyecektir.

Periyodu günde %1 yerine ayda % 10 ya da 3 ayda % 20 gibi ayarlayın madem kafanız daha rahat olur... Kazanmak bu kadar kolaysa?

Alıntı Originally Posted by KIZILDAG Yazıyı Oku
    2 yılda 104 hafta 500 küsür seans var. 400 işlem yakalamak çok zor. Bu teori başka daha makul izleme şekillerini yok edeceği için tutarlı değil. Haber akışı bilanço dönemleri gibi temel değişimleri izlemek zor olur . Günlük alıp satmak yada kademeye oynamak ile aynı şey. Onun yerine işlem hacmi büyük bir senet üzerinde al sat yada sat al yapmak daha faydalı olabilir, treyt isteyenler için.
    yine de çok şanslı olmak lazım... geçen garan %10 düştü... bir %10 daha aşağı gelmişti...almak istedik ancak 9,20 den alabildim... 8,50 den alabiliyorsan iyi de... kim alabilir ki 10,60 thy... ben bile çok az alabildim.11,00 altından. para kalmamıştı.

8. Hocam zaten bu yöntem al sat yapmak ,
    BIST 50 den almak ve 1 yıllık dibine en yakın kağıdı almak üzerine kurdum mantığı

Sayfa 2/4 İlkİlk 1234 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •