Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon
Arama sonucu : 28 madde; 17 - 24 arası.

Konu: Borsa %1 Teoremi

1.  Alıntı Originally Posted by BJK Coccinella Yazıyı Oku
    Periyodu günde %1 yerine ayda % 10 ya da 3 ayda % 20 gibi ayarlayın madem kafanız daha rahat olur... Kazanmak bu kadar kolaysa?
    Hocam zaten bu güne kadar hep ayda %10 kovaladığım için ne uzadim ne kisaldim
    Birde bu fantaziyi denemek istedim

2.  Alıntı Originally Posted by Kakashi1903 Yazıyı Oku
    2013 yılından beri borsa ile ilgileniyorum.
    Uzun süre bir kağıtta duran arkadaşlara saygım var ve en kesin kârlı yöntem uzun vade yatırımcı olmak olduğunu tecrübe ettim.

10-15 günlük beklemelerle elde edilecek kâr oranı yüksek gözükse de bir şekilde yanlış zamanda yanlış kağıdı alıp , kaşıkla topladığımı kepçe ile dağıttım çoğu zaman. Uzun vadeci oldum sonunda .

Son zamanlarda düşündüğüm bir yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Okuduktan sonra dalga geçebilirsiniz ama denemekten ne çıkar

%1 Teoremi olarak adlandırdığım bir yöntemi anlatayım:
    Temel mantık aldığımız kağıdı %1 kârı gördüğünde satıcaz.
    Sadece BIST-50 den alım yapıcaz
    1 yılın en en düşük seviyesine en yakın 5 hissesini almaya özen göstericez.

Tacirler Yatırım'ın günlük paylaştığı analiz var bu konuda. Kim dibe yakın burdan bakabilirsiniz. Şirket haberlerinden ücretsiz takip edebilirsiniz bu analizi

Aldığımız hisse +1 olduğunda satıcaz (komisyonları da düşünürsek +1,2 den satiyorum ben)
    Yeni alacağımız hisseyi dibe yakınlığa göre seçip bir önceki Kârlı da ana paraya ekleyerek alım yapıcaz.

Yani 10.000 liralık aldık %1 Kârla 10.100 oldu
    10.100 liralık alım yaptık %1 Kârla 10.201 oldu gibi devam edicez sürekli

Peki ne zamana kadar ?
    Bu size kalmış ama benim hedefim 2 yıl boyunca
    Yılda ortalama 250 gün borsa açık , 50 gün %1 tutturamama toleransı verdim ve yılda 200 kere bu işlemi gerçekleştirmeyi hedefleyip
    2 yılda 400 işlem hedefi koydum kendime

400. İşlemin sonunda inanmayacaksınız ama o 10.000 lira 535.000 liraya dönüşüyor. ŞAKA DEĞİL
    Ütopik bir rakam evet ama hesap ortada .

Uygulamaya başladım ve 10 işlem günü oldu , yani iki hafta .

NOT:
    Günlük yapmaya çalışıyorum
    1,2 yi görünce satıyorum
    Bir kere %3 ile sattım , hesaba göre 2 kere yapmaya denk geliyor aşağı yukarı
    10 günde 9. İşlemi yaptım
    HEDEF 400

3. ""Yeni alacağımız hisseyi dibe yakınlığa göre seçip bir önceki Kârlı da ana paraya ekleyerek alım yapıcaz."" demişsiniz lakin ALARK PGSUS VESBE ARCLK bunlar dipte olan kağıtlar değil ki hatta ŞİŞE SODA bile dipten %10 yukarıda işlem yapmışsınız. eğer uygulanılabilir olsa mükemmel mantık ama herkesin dediği gibi terste yakalandığınız an geçmiş olsun bütün sistem çöker... ama yinede başarılar diliyorum. umarım hedefinize ulaşırsınız.

4.  Alıntı Originally Posted by fordmegane Yazıyı Oku
    ""Yeni alacağımız hisseyi dibe yakınlığa göre seçip bir önceki Kârlı da ana paraya ekleyerek alım yapıcaz."" demişsiniz lakin ALARK PGSUS VESBE ARCLK bunlar dipte olan kağıtlar değil ki hatta ŞİŞE SODA bile dipten %10 yukarıda işlem yapmışsınız. eğer uygulanılabilir olsa mükemmel mantık ama herkesin dediği gibi terste yakalandığınız an geçmiş olsun bütün sistem çöker... ama yinede başarılar diliyorum. umarım hedefinize ulaşırsınız.
    Güzel dilekeriniz için teşekkürler hocam
    İlk alımlarımda öncesinde takip ettiğim ve kendimce yaptığım analizlerle (çoğunlukla temel analiz, teknik pek yok) güzel rakamlara geleceğini düşündüğüm kağıtları alarak başladım ki alım rakamlarım ile şuanki rakamlara bakarsanız anlarsınız demek istediğimi,
    bu sırada dibe yakın kağıtları inceledim , sonrasında onlara yöneldim

Alıntı Originally Posted by Kakashi1903 Yazıyı Oku
    Güzel dilekeriniz için teşekkürler hocam
    İlk alımlarımda öncesinde takip ettiğim ve kendimce yaptığım analizlerle (çoğunlukla temel analiz, teknik pek yok) güzel rakamlara geleceğini düşündüğüm kağıtları alarak başladım ki alım rakamlarım ile şuanki rakamlara bakarsanız anlarsınız demek istediğimi,
    bu sırada dibe yakın kağıtları inceledim , sonrasında onlara yöneldim
    Dibe yakın hisselerin dibe yakın olmalarının bir sebebi var. Yükselmek için sizin almanızı beklemiyorlar. Kimdi bir abimiz vardı? Ya düşükken alıp yüksekken satacaksın, yada yüksekken alıp daha yüksekken satacaksın. Bence 2. seçeneği uygulayıp dipteki hisselerde boşa zaman harcamayın... Harekete geçmiş hissede daha kolay yol aldığınızı görürsünüz umarım...

6. Bu başlıktaki arkadaşın tezini olumsuz kılacak herhangi bir done kimsenin elinde yok.Yok öyle olmaz böyle olmalı demenin bence anlamı yok.Adamın yoğurt yiyişi bu şekilde kim ne diyebilir?

Hem düşük bir miktar para ile bu isi yaptığını söylüyor ki deneme için doğru olanda bu bence.10 işlemde %1 ve üstünü tutturmus an itibarı ile tebrikler.

Bu sistemin bence etkili olup olmadığını anlayabilmemiz için birde negatif seans dönemlerinde ne tür sonuçlar aldığını görmek gerek.Endeks böyle hergün rekor tazelerken sonuçlar bir yanılsama olabilit.

Bu arada tamamen tesadüfı bir şekilde bende bir iki haftadır benzer bir yol izliyorum.Hatta ilk okuduğumda çok şaşırdım aynı seylerin bir başkası tarafından denendiğine.

Ben şöyle yapıyorum.Borsa yatırımımın %10 ile gün içersinde ağırlıklı ortalamasından negatif olarak en çok uzaklaşmış beklentili hisseyi %1 kar için alıyorum.Gerçekleştiği anda satıyorum.Teknik analiz işin içinde hiç yok diyebilirim.Başarı oranı %100 e yakın.Burdan bir servet beklemiyorum.Sadece küçük bi para ile alsat yaparak nefsimi törpülüyorum.

En sonunda yine en önemli konuyu tekrar edeyim.Su an ki pozitif piyasa bu denemelerin aslında bir halüsilasyon olabileceği anlamına geliyor.Negatif piyasada ne sonuç alınır muamma.

yapılmışı var... 1998 in ilk aylarında borsa böyle bir yükseliş trendine girmişti... gençler için söyleyelim, o zamanlar borsada zengin olabileceğin gibi birkaç ayda hatta saatte tüm servetini kaybedebilirdin. denetim vb hak getire.. neyse .. o zamanlarda hesapta para bulundurma zorunluluğu yoktu. yani, 10 bin liran var. ama sabah açılışta 100 bin liralık kağıt alabilirdin tabii gün içinde satmak kaydıyla ...yasal bişey olmasa da engel olan da yoktu. biz de o zamanlar yeniyiz... seans salonuna girmek bir lüks... şu kadar portföyü olmayan giremez, yan odadan telefonla emir iletilir vb... sabahtan alırdık bir kağıdı öğleden sonra %3-5 artık ne gelirse satardık. bir kaç hafta böyle gitti... hatta ana sermayemde duran mipazlarla birkaç gün tavan da yakaladım. ... ne oldu... 1998 krizi geldi ve elde ettiğim tüm paracıklar buhar oldu... krizde sermayeden de yedim. o zarar tüm zamanlarda ettiğim en büyük zarardı .
    şunu demek isterim arkadaşa başarılar dilemekle birlikte aslla sürdürebilir bir yöntem değil. yeni başlayan genç kardeşlerim denemesinler... bişeyle yapmak isteyen varsa; forumda çok değerli bilgi verebilecek abilerimiz var. onların yanında bizim esamemiz okunmaz. haddimiz de değil.

8.  Alıntı Originally Posted by Kakashi1903 Yazıyı Oku
    Dün almıştım , dün yapamadım +1 i , bu güne kaldı , saatler o yüzden saçma gözüküyor

Sayfa 3/4 İlkİlk 1234 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •