2013 yılından beri borsa ile ilgileniyorum.
Uzun süre bir kağıtta duran arkadaşlara saygım var ve en kesin kârlı yöntem uzun vade yatırımcı olmak olduğunu tecrübe ettim.

10-15 günlük beklemelerle elde edilecek kâr oranı yüksek gözükse de bir şekilde yanlış zamanda yanlış kağıdı alıp , kaşıkla topladığımı kepçe ile dağıttım çoğu zaman. Uzun vadeci oldum sonunda .

Son zamanlarda düşündüğüm bir yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Okuduktan sonra dalga geçebilirsiniz ama denemekten ne çıkar

%1 Teoremi olarak adlandırdığım bir yöntemi anlatayım:
Temel mantık aldığımız kağıdı %1 kârı gördüğünde satıcaz.
Sadece BIST-50 den alım yapıcaz
1 yılın en en düşük seviyesine en yakın 5 hissesini almaya özen göstericez.

Tacirler Yatırım'ın günlük paylaştığı analiz var bu konuda. Kim dibe yakın burdan bakabilirsiniz. Şirket haberlerinden ücretsiz takip edebilirsiniz bu analizi

Aldığımız hisse +1 olduğunda satıcaz (komisyonları da düşünürsek +1,2 den satiyorum ben)
Yeni alacağımız hisseyi dibe yakınlığa göre seçip bir önceki Kârlı da ana paraya ekleyerek alım yapıcaz.

Yani 10.000 liralık aldık %1 Kârla 10.100 oldu
10.100 liralık alım yaptık %1 Kârla 10.201 oldu gibi devam edicez sürekli

Peki ne zamana kadar ?
Bu size kalmış ama benim hedefim 2 yıl boyunca
Yılda ortalama 250 gün borsa açık , 50 gün %1 tutturamama toleransı verdim ve yılda 200 kere bu işlemi gerçekleştirmeyi hedefleyip
2 yılda 400 işlem hedefi koydum kendime

400. İşlemin sonunda inanmayacaksınız ama o 10.000 lira 535.000 liraya dönüşüyor. ŞAKA DEĞİL
Ütopik bir rakam evet ama hesap ortada .

Uygulamaya başladım ve 10 işlem günü oldu , yani iki hafta .

NOT:
Günlük yapmaya çalışıyorum
1,2 yi görünce satıyorum
Bir kere %3 ile sattım , hesaba göre 2 kere yapmaya denk geliyor aşağı yukarı
10 günde 9. İşlemi yaptım
HEDEF 400