Sayfa 1/4 123 ... SonSon
Arama sonucu : 28 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Borsa %1 Teoremi

1. Borsa %1 Teoremi

2013 yılından beri borsa ile ilgileniyorum.
    Uzun süre bir kağıtta duran arkadaşlara saygım var ve en kesin kârlı yöntem uzun vade yatırımcı olmak olduğunu tecrübe ettim.

10-15 günlük beklemelerle elde edilecek kâr oranı yüksek gözükse de bir şekilde yanlış zamanda yanlış kağıdı alıp , kaşıkla topladığımı kepçe ile dağıttım çoğu zaman. Uzun vadeci oldum sonunda .

Son zamanlarda düşündüğüm bir yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Okuduktan sonra dalga geçebilirsiniz ama denemekten ne çıkar

%1 Teoremi olarak adlandırdığım bir yöntemi anlatayım:
    Temel mantık aldığımız kağıdı %1 kârı gördüğünde satıcaz.
    Sadece BIST-50 den alım yapıcaz
    1 yılın en en düşük seviyesine en yakın 5 hissesini almaya özen göstericez.

Tacirler Yatırım'ın günlük paylaştığı analiz var bu konuda. Kim dibe yakın burdan bakabilirsiniz. Şirket haberlerinden ücretsiz takip edebilirsiniz bu analizi

Aldığımız hisse +1 olduğunda satıcaz (komisyonları da düşünürsek +1,2 den satiyorum ben)
    Yeni alacağımız hisseyi dibe yakınlığa göre seçip bir önceki Kârlı da ana paraya ekleyerek alım yapıcaz.

Yani 10.000 liralık aldık %1 Kârla 10.100 oldu
    10.100 liralık alım yaptık %1 Kârla 10.201 oldu gibi devam edicez sürekli

Peki ne zamana kadar ?
    Bu size kalmış ama benim hedefim 2 yıl boyunca
    Yılda ortalama 250 gün borsa açık , 50 gün %1 tutturamama toleransı verdim ve yılda 200 kere bu işlemi gerçekleştirmeyi hedefleyip
    2 yılda 400 işlem hedefi koydum kendime

400. İşlemin sonunda inanmayacaksınız ama o 10.000 lira 535.000 liraya dönüşüyor. ŞAKA DEĞİL
    Ütopik bir rakam evet ama hesap ortada .

Uygulamaya başladım ve 10 işlem günü oldu , yani iki hafta .

NOT:
    Günlük yapmaya çalışıyorum
    1,2 yi görünce satıyorum
    Bir kere %3 ile sattım , hesaba göre 2 kere yapmaya denk geliyor aşağı yukarı
    10 günde 9. İşlemi yaptım
    HEDEF 400

Oncelikle hayirli olsun. Ancak endeksin 98 den 105 e giden hareketine denk gelmissiniz. Kazanc olmus. Peki dususe gecip tekrar 100.000 puana duserse buna iliskin planiniz var mi? Elestirmek amacli degil merakimdan soruyorum.

3. Biz açgözlülük yapmasak aslında güzel bir sistem.. Kârı gördü mü satacaksın..

Ayni soruyu bende soracaktim
    Ya terse yakalanirsak.?

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Halkb aldik ve 4 hafta dustu cikip %1.2 kar yapmasi 5. Haftayi buldu diyelim.bence mantikli ama 200 gun bence cok fazla bir beklenti
    100 gun yakalasak bile deli bir buyume rakami eder

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Sürekli bir yükseliş trendi olsa, ki bu dönemde dipte hisse bulmak zor olacaktır, bu bir nebze yapılabilir. Ama burada verilen örnek, yılın 200 gününü %1 üzeri karla kapamak üzerine..

Bu güzel bir fantezi olur ama öteye geçmez kanaatindeyim. Yapabilen yapsın elbette. Bu konularda kimsenin sözü dinlenmemeli. Ama olacak olanı söyleyeyim..

İlk 2 gün sakin ve de ürkek bir ceylan yavrusu gibi doğada otlanır, %1'ini alırken, bir diğer gün bir düşüşe yakalanırsın ve aldığın hisse %10 geri gelir. Bu %10 düşüş hemen olmaz. 1 ay alır. İlk gün %3 düşüşü yedikten sonra beklersin ki ertesi gün toparlansın.. Ama seni oyalar. Satamazsın. Derken 1 ay geçer. 30 gün gitti ve sen en az %30 kar beklerken %10 zarardasın. Şimdi bu zararı o parayı kaybettiğin hisseden mi çıkaracaksın, yoksa başka hisselerden mi? Parayı kaybettiğin yerde arayacaksın derler. Beklersen beklersin ama ayların geçer. Sıkılıp satarsan başka bir hisseye geçersin ama orada da aynı tabloyla karşılaşacaksın.

Her saldırıda %1 kazanırken, tek bir saldırı yediğinde %5-10 zarar edeceksin yerine göre. Ve o hissede kaybettiğini, oradan iş çıkmayacağını anlayana kadar ciddi zaman kaybın olacak. Günler, haftalar geçecek en iyi ihtimalle.

Borsayı nitelikli olarak bilen biri buna girmez. İddaa daha mantıklı. Her kuponda 1'e 3 oran yap, kazanamadığın her bir kupon için sonraki kupona 2 kat para bas. 5 kupon kaybedip 6. Kuponda kazansan dahi o zamana kadar yatırdığın paranın tamamını geri alıyorsun ve üstüne %50'den fazlasını kazanmış oluyorsun. Şu bahsettiğim yöntem borsada her gün %1 kazanmaktan belki 100 kat daha garanti..

Bunun Buffett'ı var, şusu busu var. Yapmayın arkadaşlar. Borsada 15-20 yıl hareket etmeden kalmayacaksan burada hatrı sayılır para yok kimseye. 3 aşağı 5 yukarı kendini oyalarsın, o da zaten enflasyon getirisini bile geçemez orta vadede. Adrenalin uyuşturucusuyla kendini oyalamış olursun.
    ...

7.  Alıntı Originally Posted by Kakashi1903 Yazıyı Oku
    2013 yılından beri borsa ile ilgileniyorum.
    Uzun süre bir kağıtta duran arkadaşlara saygım var ve en kesin kârlı yöntem uzun vade yatırımcı olmak olduğunu tecrübe ettim.

10-15 günlük beklemelerle elde edilecek kâr oranı yüksek gözükse de bir şekilde yanlış zamanda yanlış kağıdı alıp , kaşıkla topladığımı kepçe ile dağıttım çoğu zaman. Uzun vadeci oldum sonunda .

Son zamanlarda düşündüğüm bir yöntemi sizlerle paylaşmak istiyorum. Okuduktan sonra dalga geçebilirsiniz ama denemekten ne çıkar

%1 Teoremi olarak adlandırdığım bir yöntemi anlatayım:
    Temel mantık aldığımız kağıdı %1 kârı gördüğünde satıcaz.
    Sadece BIST-50 den alım yapıcaz
    1 yılın en en düşük seviyesine en yakın 5 hissesini almaya özen göstericez.

Tacirler Yatırım'ın günlük paylaştığı analiz var bu konuda. Kim dibe yakın burdan bakabilirsiniz. Şirket haberlerinden ücretsiz takip edebilirsiniz bu analizi

Aldığımız hisse +1 olduğunda satıcaz (komisyonları da düşünürsek +1,2 den satiyorum ben)
    Yeni alacağımız hisseyi dibe yakınlığa göre seçip bir önceki Kârlı da ana paraya ekleyerek alım yapıcaz.

Yani 10.000 liralık aldık %1 Kârla 10.100 oldu
    10.100 liralık alım yaptık %1 Kârla 10.201 oldu gibi devam edicez sürekli

Peki ne zamana kadar ?
    Bu size kalmış ama benim hedefim 2 yıl boyunca
    Yılda ortalama 250 gün borsa açık , 50 gün %1 tutturamama toleransı verdim ve yılda 200 kere bu işlemi gerçekleştirmeyi hedefleyip
    2 yılda 400 işlem hedefi koydum kendime

400. İşlemin sonunda inanmayacaksınız ama o 10.000 lira 535.000 liraya dönüşüyor. ŞAKA DEĞİL
    Ütopik bir rakam evet ama hesap ortada .

Uygulamaya başladım ve 10 işlem günü oldu , yani iki hafta .

NOT:
    Günlük yapmaya çalışıyorum
    1,2 yi görünce satıyorum
    Bir kere %3 ile sattım , hesaba göre 2 kere yapmaya denk geliyor aşağı yukarı
    10 günde 9. İşlemi yaptım
    HEDEF 400
    Stoploss un %0.5 zarara gore uygulayabilirsen sistemin mantikli. Yoksa kasikla aldigini kepceyle verirsin

böyle birşey mümkün değil.

aldığınız seviyeden 200 gün boyunca % 1.2 lik yükseliş yapması gerekiyor kümülatif olarak. aldın o gün yükseliş yapmadı geceye posizyonla girdiniz sabah ciddi eksi açtı diyelim.

teori biter ve hergün % 1.2 zarar etmeye döner iş. sağlam bir düşüş trendine girdiğinde endeks.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •