Special Days Image
Sayfa 97/171 İlkİlk ... 47879596979899107147 ... SonSon
Arama sonucu : 1364 madde; 769 - 776 arası.

Konu: METRO - Metro Holding

1. şimdi bu habere bakarsak pazartesi zengin mı olacaz?
    Son düzenleme : mooses; 18-01-2020 saat: 09:42.

2. Para sayma makinalarinizi hazirlayin. Yarin Metroda şenlik var. Yinede ne olur ne olmaz, para sayma makinalarinizin yanina tansiyon, kalp ve şeker ilaçlarinizda hazir olsun. Galip bu ne yapacaği belli olmaz. Hisseyi çıkarırken dudukler, düşururken duduklar.

3. Hisse fiyatı yakın geçmişte çok yukarıda iken hisseler yüksekten yedirilmişse ve hala toplanamamılsa, gelen sazanları yoğun şekilde yemler hisseyi düşük bantta tutarlar,

Hisseler toplamışsa zıplatan sazan miktarına göre yemi daha yukarıda tutar ve sazanlar daha yukarı zıpladıkça, o da yemi daha yukarı çeker hisseyi yükselmesini sağlar.

Ama eminde sonunda bir yerde bütün yemleri sazanlara yediriyorlar ve sonrasıbda hisse tekrar tepetaklak aşağı aynı yere yuvarlanıyor. Tarihi hep böyle olmuş.

4. "Şirketimizin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Metro Maden Pazarlama Dağıtım Hizmetleri A.Ş.'nin Mersin ili, Gülnar ilçesi sınırları dahilinde ve uhdesinde bulunan S.20062557 sayılı (1.800ha) IV.grup arama sahasına Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından işletme ruhsatı verilmiştir."
    Açıklaması yapılmış. Herşeyden önce böyle bir haber olumludur. Ancak işletmesi yapılacak madenin türü hakkında bir bilgi yok. Rezerv durumu nedir bir açıklama yok. Bu bilgiler olmadan hisse değerini nasıl etkileyeceğini tahmin etmek zordur.

5. Madencilik faaliyeti ile ilgili işletme ruhsatı alabilmesi için maden bulgusuna ilişkin raporun Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne sunularak işletme ruhsatı talep edilmesi gerekir. Bunun da KAP'ta açıklanmış olması gerekir.
    İşletme ruhsatı başvurusu yapıldığına dair bir KAP haberini hatırlamıyorum.
    Konuyla ilgili KAP'ta iki habere rasladım.
    -25.10.2016 tarihli açıklamamız çerçevesinde bağlı ortaklıklarımız Metro Maden Pazarlama Dağıtım Hizmetleri A.Ş. ve Metro Altın İşletmeciliği San. ve Tic. A.Ş.'nin Manisa, İzmir, Mersin, Konya, Antalya illerinde bulunan maden sahalarının Devletimiz desteği ile tekrar işlerlik kazandırılması için gerekli başvuru ve çalışmalara bugün itibari ile başlanmıştır. 26.10.2016
    -% 100' üne sahip olduğumuz Metro Maden Pazarlama Dağıtım Hizmetleri A.Ş.' nin bağlı ortaklığı olan Metro Altın İşletmeciliği San.Ve Tic. A.Ş.' nin almış olduğu Yönetim Kurulu Kararı çerçevesinde sahibi olduğu İzmir ili, Karşıyaka İlçesindeki Altın Madenine İlişkin IR 7805 numaralı Maden Arama ve İşletme Ruhsatının FETÖ/ PDY Örgütü tarafından iptali sebebiyle, haksız ve kasıtlı olarak verilen ruhsat iptali kararının yeniden değerlendirilmesi, yenilenmesi amacıyla hukuki sürecin başlatılmasına ve bu konuda Tümer & Çaltekin Hukuk Bürosunun yetkili kılınmasına karar verilmiştir.
    Söz konusu kararın Şirketimiz menfaatlerini doğrudan etkilemesi sebebiyle kamuoyu bilgisine arz ederiz. 25.10.2016

6. KAP haberinden işletilecek olan madenin maden sınıflandırmasında IV. Grupta olduğunu anlamak gerekir.
    IV. Grup madenler ise kendi arasında üçe ayrılır.

7. a) Kaolen, Dikit, Nakrit, Halloysit, Endellit, Anaksit, Bentonit, Montmorillonit, Baydilit, Nontronit, Saponit, Hektorit, İllit, Vermikülit, Allofan, İmalogit, Klorit, Sepiyolit, Paligorskit (Atapuljit), Loglinit ve bunların karışımı killer, Refrakter killer, Jips, Anhidrit, Alünit (Şap), Halit, Sodyum, Potasyum, Lityum, Kalsiyum, Magnezyum, Klor, Nitrat, İyot, Flor, Brom vediğer tuzlar, Bor tuzları (Kolemanit, Uleksit, Borasit, Tinkal, Pandermit veya bünyesinde en az %10 B2O3 içeren diğer Bor mineralleri), Stronsiyum tuzları (Selestin, Stronsiyanit), Barit, Vollastonit, Talk, Steattit, Pirofillit, Diatomit, Olivin, Dunit, Sillimanit, Andaluzit, Dumortiorit, Disten (Kyanit), Fosfat, Apatit, Asbest (Amyant), Manyezit, Huntit, Tabiî Soda mineralleri (Trona, Nakolit, Davsonit), Zeolit, Pomza, Pekştayn, Perlit, Obsidyen, Grafit, Kükürt, Flüorit, Kriyolit, Zımpara Taşı, Korundum, Diyasporit, Kuvars, Kuvarsit ve bileşiminde en az %80 SiO2 ihtiva eden Kuvars kumu, Feldispat (Feldispat ve Feldispatoid grubu mineraller), Mika (Biyotit, Muskovit, Serisit, Lepidolit, Flogopit), Nefelinli Siyenit, Kalsedon (Sileks, Çört).

8. b) Turba, Linyit, Taşkömürü, (ömüre bağlı metan gazı , Antrasit, Asfaltit, Bitümlü Şist, Bitümlü Şeyl, Kokolit ve Sapropel
    c) Altın, Gümüş, Platin, Bakır, Kurşun, Çinko, Demir, Pirit, Manganez, Krom, Civa, Antimuan, Kalay, Vanadyum, Arsenik, Molibden, Tungsten (Volframit, Şelit), Kobalt, Nikel, Kadmiyum, Bizmut, Titan (İlmenit, Rutil), Alüminyum (Boksit, Gipsit, Böhmit), Nadir toprak elementleri (Seryum Grubu, Yitriyum Grubu) ve Nadir toprak mineralleri (Bastnazit, Monazit, Ksenotim, Serit, Oyksenit, Samarskit, Fergusonit), Sezyum, Rubidyum, Berilyum, İndiyum, Galyum, Talyum, Zirkonyum, Hafniyum, Germanyum, Niobyum, Tantalyum, Selenyum, Telluryum, Renyum.

Sayfa 97/171 İlkİlk ... 47879596979899107147 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •