Sayfa 103/116 İlkİlk ... 35393101102103104105113 ... SonSon
Arama sonucu : 925 madde; 817 - 824 arası.

Konu: KRSTL - Kristal Kola

1. İnternet sayfamız yıllardır güncellenmiyor...

en son ürün kataloğu 2014 yılına ait...

2020 yılının faaliyet raporu bile yok sayfada....

çok kötü bir yönetimi var şirketin..buna rağmende hala potansiyeli de var orası ayrı bir konu....

bu sene daha çok Şok marketler için üretim yapıyor....

soğuk çay , limonata , kola , meyve suyu gibi bir çok ürün görüyorum Şok marketlerinde....

bunun dışında 70 milyon kutu torku no on 250 ml üretimi var. Bunun 60 milyonu bu yıl olur...

bunu dışında Bimin performance marka enerji içeceği ve diet kola üretimide var...

bunun dışında kendi markası ile üretimi ve ihracatı var....

su üretimi ile maden suyu üretimide bayağı yavaşlamış idi. 3.çeyrekte bu üretiminde önemli ölçüde arttığını düşünüyorum. çünkü 1 aydır mevsim normallerinin çok üzerinde sıcaklıklar tüm su vemeşrubat sektörü bu durumdan olumlu etkilenecektir...

ah birazda özen gösterseler şirkete ne güzel olurdu
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

2. Şirketimizin 03 Ağustos 2021 günü saat 12 ,30 da Ramada By Wyndham Beylikdüzü , Gökevler Mah.529 Sok.No:2 Esenyurt/ İstanbul adresinde yapılan 2020 yılı Olağan Genel Kurul toplantısında, özet olarak aşağıdaki kararlar alınmıştır.

1) Yönetim Kurulu Yıllık Faaliyet Raporu, Bağımsız Dış Denetleme Kuruluşu tarafından Sermaye Piyasası Kurulu'nun ilgili mevzuatı uyarınca hazırlanmış konsolide finansal raporlar ile yasal kayıtlara göre düzenlenen bilanço ve gelir tablosu katılanların oy birliği ile kabul edildi

2) Şirketin 2020 yılı faaliyetlerinden dolayı Yönetim Kurulu Üyeleri ayrı ayrı ibra edildi

3) Sermaye Piyasası Kurulu'nun Seri II-14.1 Tebliği'ne ve Vergi Usul Kanunu'na göre hazırlanan Finansal tablolarda zarar oluştuğundan kar dağıtımı yapılmamasına, cari dönem zararlarının geçmiş yıl zararlarında muhafaza edilerek ileriki dönemde elde edilecek karlardan mahsup edilmesi katılanların oy birliği ile kabul edildi

4) Yönetim Kurulu üyelerine aylık 3.800 TL brüt huzur hakkı ücreti ödenmesi katılanların oy birliği ile kabul edildi

5) Yönetim Kurulu tarafından, Türk Ticaret Kanununu ve Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri doğrultusunda, 2020 yılına ait Bağımsız Denetim Kuruluşu olarak seçilen "Abaküs Bağımsız Denetim A.Ş.' nin seçilmesi katılanların oy birliği ile kabul edildi.

6) Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri uyarınca, şirketin 3. kişiler lehine vermiş olduğu TRİ'( Teminat, Rehin, İpotek ) ler ve elde etmiş oldukları gelir veya menfaat olmadığı hakkında Genel Kurula bilgi verildi

7) Şirketin 2020 yılı içinde bağış yapmadığı Genel Kurula bilgisine sunulmuştur. Şirketimizin 2021 yılı içerisinde yapılacak bağışların üst sınırının kamuya açıklanan son yıllık bilançoda yer alan brüt satış tutarının %1'i kadar olması katılanların oy birliği ile kabul edildi

8) Yönetim kontrolünü elinde bulunduran pay sahiplerine, Yönetim Kurulu Üyelerine, üst düzey yöneticilere ve bunların eş ve ikinci dereceye kadar kan ve sıhrî yakınlarına; Türk Ticaret Kanunu'nun 395. ve 396. maddeleri çerçevesinde izin verilmesi ve Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim Tebliği doğrultusunda 2020 yılı içerisinde bu kapsamda gerçekleştirilen işlemler hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi katılanların oy birliği ile kabul edildi

Alınan kararları içeren olağan genel kurul toplantı tutanağı, hazır bulunanlar listesi ve kar dağıtım tablosu ilişikte sunulmuştur

Saygılarımızl

3. İşyerinde topluca su aldığımız bir esnaf vardı. Araba ile paketli su getiriyor. topluca koli koli alıtyoruz...

yine çağırdık Onu sularımız bitmez üzere çünkü. Adam 15-20 gündür çok yoğun birt su sıkıntısı olduğunu gelmeyeceğini söyledi...

Marketlere bakıyorum özellikle yarım litrelik sular bitiyor....

şu anda çok çok yoğun bir su, meşrubat tüketimi var. Bunun etkisini 3.çeyrek bilançosunda göreceğiz diye düşünüyorum

4. Bunlar fasoncu,genelde ürünlerin çoğu otellerde HD sistemi içinde tüketilir yangınlar Akdeniz ve Ege yi boşalttı...3. bilanço anlamında çok şey beklemeyin bence.

5. Yahu ben diyorumki piyasada şu bulunmuyor. Yarim litreliklerde büyük sıkıntı var. Demekki stoklardaki ürün bitmiş. Kristalde şu üretiyor aynı zamanda. Herkesin stoğu sifirlanirken bizimki doly olmaz herhalde.

Arkadaştasın diyor, mason diyor. Bu işin fasonla ne ilgisi var ? Susatiliyorsaciromuza az yada çok olumlu etkisi olacaktır

6. Şirketimizin, 23 Şubat 2021 tarihli Özel Durum açıklamasında, Şirketimizin 400.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 96.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karşılanmak suretiyle 96.000.000 TL nakit olarak (% 100 oranında) artırılarak 192.000.000 TL'ye yükseltilmesine karar verildiği açıklanmıştı. Sermaye Piyasası Kurulu'nun 05/08/2021 tarih ve 2021/38 sayılı haftalık bülteninde, nakit sermaye artırımına ilişkin izahnamenin onaylandığı duyurulmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

BEDELLİ SERMAYE ARTIRIMI ONAYLANMIŞ DOSTLAR....

İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA BÖLÜNÜRDE YOLUMUZA BAKARIZ

7. İşleri güçleri dalavere yapıştır bedelliyi canın sıkıldığı zaman.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Sermaye Artırımı - Azaltımı İşlemlerine İlişkin Bildirim
    A+ A-
    Özet Bilgi Nakit sermaye artırımı işleminde yeni pay alma hakkı kullanım tarihleri Hk.
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Evet
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Yönetim Kurulu Karar Tarihi 23.02.2021
    Kayıtlı Sermaye Tavanı (TL) 400.000.000
    Mevcut Sermaye (TL) 96.000.000
    Ulaşılacak Sermaye (TL) 192.000.000

Bedelli Sermaye Artırımı (Rüçhan hakkı kullandırılarak)
    Pay Grup Bilgileri Mevcut Sermaye (TL) Rüçhan Hakkı Kullanım Tutarı (TL) Rüçhan Hakkı Kullanım Oranı (%) Rüçhan Hakkı Kullandırma Fiyatı (TL) Verilecek Menkul Grubu Verilecek Menkul Kıymet Rüçhan ISIN Kodu
    A Grubu, İşlem Görmüyor, TREKRTL00017 1.887.300 1.887.300,000 100,00000 1,00 A Grubu A Grubu, İşlem Görmüyor, TREKRTL00017 A Grubu, KRST3(İMTİYAZLI RÜÇHAN), TRRKRTL00068
    B Grubu, KRSTL, TRAKRSTL91A6 94.112.700 94.112.700,000 100,00000 1,00 B Grubu B Grubu, KRSTL, TRAKRSTL91A6 B Grubu, KRSTL(RÜÇHAN), TRRKRTL00076

Mevcut Sermaye (TL) Rüçhan Hakkı Kullanım Tutarı (TL) Rüçhan Hakkı Kullanım Oranı (%) Kullanılmayan Rüçhan Hakkı Tutarı (TL) İptal Edilen Pay Tutarı (TL)
    TOPLAM 96.000.000 96.000.000,000 100,00000

Satılamayan Payların Taahhüdüne İlişkin Açıklama -
    Rüçhan Hakkı Kullanımı Başlangıç Tarihi 11.08.2021
    Rüçhan Hakkı Kullanımı Bitiş Tarihi 25.08.2021
    Para Birimi TRY

Bildirilmesi Gereken Diğer Hususlar
    SPK Başvuru Tarihi 04.03.2021
    SPK Başvuru Sonucu Onay
    SPK Onay Tarihi 05.08.2021
    Ödeme Tarihi 13.08.2021 * Sermaye artırımı varsa yeni payların, payları Borsa‘da işlem gören pay sahiplerinin hesaplarına gireceği, sermaye azaltımı varsa hesaplarından çıkacağı tarih.
    Kayıt Tarihi 12.08.2021 * Borsada işlem gören tipteki payların hak sahiplerinin belirlendiği tarih.

Ek Açıklamalar
    Şirketimizin 400.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 96.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı nakit karşılığı olmak üzere %100 oranında 96.000.000 TL artırılarak, 192.000.000 TL'ye çıkartılması sebebiyle ihraç edilecek 96.000.000 TL nominal değerli payların satışına ilişkin izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusu Sermaye Piyasası Kurulu'nun 05.08.2021 tarihli 39/1212 sayılı kararıyla onaylanmıştır. SPK tarafından onaylanan izahname 06.08.2021 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu, Şirketimizin internet sitesi ve sermaye artırımına aracılık eden A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin internet sitesinde ilan edilmiştir.
    - Şirketimiz pay sahiplerinin yeni pay alma hakkı kullanım oranı %100 olup, pay sahipleri mevcut paylarının %100'ü oranında yeni pay alma haklarını 11.08.2021 – 25.08.2021 tarihleri arasında 15 gün süreyle kullandırılacaktır.
    - Yeni pay alma hakkı kullanım fiyatı 1 TL nominal değerli pay için 1 TL olarak belirlenmiştir.
    - Yeni pay alma haklarının kullanılmasından sonra kalan paylar "Borsa'da Satış" yöntemi kullanarak 2 iş günü süreyle, nominal bedelin altında olmamak kaydıyla, BİAŞ Birincil Piyasa'da oluşacak fiyattan halka arz edilecektir. Satışa sunulacak payların tamamının satışının 2 iş gününden önce tamamlanması durumunda satış sona erdirilecektir.
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Sayfa 103/116 İlkİlk ... 35393101102103104105113 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •