Sayfa 114/116 İlkİlk ... 1464104112113114115116 SonSon
Arama sonucu : 925 madde; 905 - 912 arası.

Konu: KRSTL - Kristal Kola

1. Sıcak hava dalgası tüm hızıyla sürüyor...

Geçen hafta Cumartesi Günü Trabzon'da yer alan Forum Avmye gittim....

Burger Kingte menü söyledik. Fıçı şeklinde satılan meşrubatları bitmişti. O kadar bir yoğunluk var su ve meşrubtlara.

Hayatımda hiç böyle bir şey rastlamadım ben. Kaldıki Trabzon sıcaktan en az etkilenen illerden birisi. Diğer illerde müthiş bir içecek sirkülasyonu olduğunu düşünüyorum.

Deprem bölgesinde hala bir çok bölgede paketli su dağıtılıyor.

Yani paketli su ve meşrubat sektörünün bu yıl patlama yapacağını düşünüyorum.
    Söylediklerim kendi fikirlerim olup yatırımcı tavsiyesi kapsamında değildir.

2. şirketin Sapanca 'da yer alan su tesislerinde ( aynı zamanda meşrubatta üretiyor) kapasite artırımı çalışmaları nedeniyle su üretimi yapılamıyordu. 1. çeyrekte soru yazmıştım. Yakında üretime başalanacak gibi bir cevap verilmişti.

Eğer oda üretime başlamışşsa ciroya olumlu katkısı olur diye düşünüyorum

sıcaklık rekorunun kırıldığı bu günlerde su üretimi pik noktada sektörde. umarım bu güzel fırsatı değerlendirmişlerdir.

3. Meteoroloji Dairesi’nden yapılan açıklamaya göre, 19 - 24 Temmuz tarihleri arasında bölge, alçak basınç sistemi ile oldukça sıcak hava kütlesinin etkisi altında kalacak. Hava, hafta boyunca açık olacak.

En yüksek hava sıcaklığı, genellikle iç kesimlerde 41 - 44 derece, sahillerde ise 36 - 39 derece dolaylarında seyredecek.

4. Sıcaklar gidiyor! Aşırı sıcaklar geliyor...Türkiye kavrulacak!

Orman yangınlarıyla mücadele eden Türkiye'yi önümüzdeki günlerde yeni bir sıcak hava dalgası bekliyor. "Çöl sıcakları" Perşembe gününden başlayarak özellikle Türkiye'nin batısını etkisi altına alacak.

Perşembe gününden itibaren aşırı sıcak havaların etkili olması bekleniyor. Cuma, Cumartesi ve pazar günleri de aşırı sıcaklar etkili olacak.

Pazartesi ve salı günü sıcaklıkların bir nebze düşmesi beklenirken daha sonra ikinci bir sıcak hava dalgasının gelmesi bekleniyor. Haftaya gelmesi beklenen ikinci sıcak hava dalgasının termometrelerde sıcaklık rekorlarının kırılabileceği öngörülüyor. Marmara Bölgesi, Ege Bölgesi, İstanbul yani Batı bölgelerde etkili olacak. Akdeniz'de de aynı şekilde etkili olacak.

İSTANBUL 38 DERECEYİ GÖRECEK

Cuma günü İstanbul'da sıcaklıkların 38 dereceye kadar yükselmesi bekleniyor. Vatandaşların öğlen saatlerinde mümkün olduğunda kendilerini korumaları gerektiği uzmanlar tarafından belirtiliyor.

Çanakkale'nin 40, Aydın'ın 42, İzmir'in 39, Antalya'nın 41 ve Ankara'nın da 35 dereceleri görmesi bekleniyor.

Gerçektende marketlerde 500 ml pet şişe su bulmak zorlaştı artık.... Müthiş bir su, kola, meşrubat tüketimi var.... Ciroya olumlu yansıyacağını özellikle 3.çeyrekte çok güzel bir bilanço açıklayacağını düşünüyorum

5.  Alıntı Originally Posted by carlislecullen Yazıyı Oku
    şirketin Sapanca 'da yer alan su tesislerinde ( aynı zamanda meşrubatta üretiyor) kapasite artırımı çalışmaları nedeniyle su üretimi yapılamıyordu. 1. çeyrekte soru yazmıştım. Yakında üretime başalanacak gibi bir cevap verilmişti.

Eğer oda üretime başlamışşsa ciroya olumlu katkısı olur diye düşünüyorum

sıcaklık rekorunun kırıldığı bu günlerde su üretimi pik noktada sektörde. umarım bu güzel fırsatı değerlendirmişlerdir.
    Merhaba,

Su tesisleri hizmete devam etmekte

CEVAP GELDİ. sU ÜRETİMİDE YAPILIYOR ARTIK. CİROYA OLUMLU KATKISI OLACAKTIR.....

6. Kavurucu sıcaklar hafta sonu da etkili olacak. Yurt genelinde sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Hava Tahmin Uzmanı Fevzi Burak Tekin, özellikle Marmara, Ege ve Akdeniz'de mevsim normallerinin 3 ila 8, diğer yerlerde ise mevsim normallerinin 1 ila 5 derece üzerinde seyretmesini tahmin ettiklerini söyledi.

Meteoroloji; Marmara, Ege ve Akdeniz için 'yüksek sıcaklık' uyarısı yaptı.

7. Yarını işaret edip "Dışarı çıkmayın" dedi, 'Avrupa'nın en sıcak yeri olacak' sözleriyle uyardı! Ankara ve İstanbul daha da kavrulacak

Türkiye son haftalarda sıcaklardan bunalırken yarından itibaren daha sıcak havalar geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son dakika açıklamasına göre perşembeye dek hava sıcaklıkları 7-10 derece arasında artacak. Meteoroloji uzmanı Prof. Dr. Orhan Şen yarına dikkat çekti ve "Bu bir doğal afettir. Dışarı çıkmayalım" uyarısında bulundu. Şen ayrıca "Belki de yarın Avrupa'nın en sıcak yeri olacak burası. Şimdiye kadar olan sıcakları unutalım" diyerek İstanbul ve Ankara'yı işaret etti.

8. Aşırı sıcaklar Türkiye'nin birçok kesiminde etkisini gösteriyor. Ankara Valiliğinden yapılan açıklamada, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahmin Merkezi Ankara Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi verilerine göre, hava sıcaklıklarının 1-6 Ağustos'ta hissedilir derecede yükselmesinin beklendiği ifade edildi.

BU HAFTA DİKKATLİ OLUN
    Sıcaklıkların, bu hafta ortasından itibaren Ankara genelinde artarak, gelecek hafta başına kadar 4 ila 8 derece üzerine çıkmasının beklenildiği bildirilen açıklamada, "Sıcak hava dalgası nedeniyle kronik rahatsızlığı olanların, yaşlıların ve çocukların, 1- 6 Ağustos 2023 tarihleri süresince günün en sıcak saatleri olan 11.00 ile 16.00 arasında dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir." uyarısı yapıldı.

Sayfa 114/116 İlkİlk ... 1464104112113114115116 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •